Skocz do zawartości
sledzik-wawa

Stelaz alu lub stal w okolicach warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem zainteresowany stelażem w sklepie na "e". Do wysłania mejla skusił mnie baner na stronie mówiący, ze obecnie jest promocja na baniak oraz stelaże -15%. I na tym kuszenie się kończy. Wysyłam mejla dostaję cenę z kosmosu, wiec piszę mejla ze chyba jakiś błąd w wyliczeniach na co dostaje odpowiedź, ze sorry ale nóżki w tym stelażu w ilości 6 szt kosztują po 20zl sztuka no i dlatego taka cena. Wiec korzystam z wolnego rynku i wybieram innego wykonawcę bez rabatu 15%, gdzie cena jest 23% niższa od ceny po rabacie w erybce. No i wykonawca jest na miejscu w Łodzi wiec nie muszę doliczać jakiś 180 zł za transport. A serio bardzo liczyłem na wykonanie w tym sklepie ale się przeliczyłem :)

Sent from my Lumia 925


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, pokaż mi ten swój plan bo sam głupi chodzę i sam nie wiem jak zrobić aby było lux.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux nie lux ale trochę pytań się przewija...

1. Czy jeśli zrobię stelaż z profila 40x40x3 to muszę z przodu dać podporę?

2. Boki myślałem zrobić na zatrzask rolkowy.

3. Drzwi do szafki chcę zrobić na zawiasy równoległe tak jak Marek wskazywał w innym temacie. Wystarczy przykręcić do nóg stelaża "wstęgę" szerokości około 9cm (18mm zachodzi na plytę boczną + 40mm ma profil + 28mm potrzebuje zawias równoległy Blum) i następnie do wstęgi dam zawias równoległy, co nie będzie generowało problemu z tym jak zrobić zdejmowane boki.

4. Kolejna rzecz to spawane płaskowniki lub jakieś gotowe kątowniki, na których zrobię sobie półkę na sprzęt typu dozer, autodolewka

5. Z tyłu dam płaskowniki ponad sumpem i przykręcę sobie też kawałki "wstęgi" do mocowania elektryki (zastanawiam się jeszcze czy dać gniazdka i puche czy dać zwykłe listwy z bezpiecznikami)

WfKg.png

Edit: u Darka stelaż z kwasówki 40x40x3 na 150cm. U mnie akwa będzie stało na długości 95cm, więc nie dojdzie do końca stelaża, dlatego pytam o przekrój :)

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że 40x30x3mm to aż świat nawet dla tych moich 145 cm. Zresztą niech się wypowiedzą znający temat.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie to czy trzeba będzie montować wiatraki na dole?

Zakładam, że nie ponieważ nie planuje zabudowywać tyłu, a jedynie zamontuje kawałki wstęgi do montażu elektryki.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Marek pisze.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, a możesz mi powiedzieć czy boki dobrze będą się trzymać na tych zatrzaskach rolkowych? Te zatrzaski nie poruszają się góra dół,po zapięciu płyty?

Bo patrze na różne zatrzaski na aledrogo (http://allegro.pl/zatrzask-zamek-rolkowy-meblowy-ocynk-5-sztuk-i4905687101.html)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaż już jest u mnie :) został zrobiony przez Przemka z forum (LLS). Wykonanie świetne, w zestawie wziąłem od razu zawiasy i TIP ONy do otwierania drzwi bez klamek. Mam z tyłu przyspawane płaskowniki pod dwa kawałki płyt meblowych do których zaczepię elektrykę. Dodatkowo poprosiłem o przyspawanie kątowników pod półkę z prawej strony stelaża i umieszczę tam dolewkę, dozownik ballinga i inne pierdoły :)

Edytowane przez Bartol (wyświetl historię edycji)

Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze to trzyma,trzeba szarpnąć by odczepić płytę.

Potwierdzam, też mam cały przód w szafce na trzech takich zatrzaskach - zresztą można zobaczyć w moim wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku dziękuję i polecam się .Odnośnie tip on titusy sa rewelacyjne. Pamiętaj że otwory do tip -onów masz ty zarówno Piotr .Wystarczy wkecić wkręt w gwintowany otwór 3,2mm .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek! To nie fair! Twój jest ładniejszy!

A tak na poważnie. Kawał dobrze wyglądającego żelastwa. Jeszcze tylko obudować płytą i powoli można ruszać z dalszą budową baniaka.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrku za współpracę .

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem, że od Przemka jakość będzie na najwyższym poziomie? Już się nie mogę doczekać kiedy ja zacznę moją przesiadkę. Dla pewności i wygody (dopasowania) stelaż, sump i ekspozycyjne mam zamiar zamawiać właśnie u LSS. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dopasowania to nie masz się o co martwić gdyż mój stelaż jest równy a wymiary się zgadzają więc nawet jak nie zamówisz kompletu to źle nie będzie pod warunkiem, że każdy z fachowców będzie trzymał się końcowego wymiaru. Cena nie jest najniższa ale stelaż chociaż wygląda i nie straszy.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.