Skocz do zawartości
octavian

Doradźcie koledzy odpieniacz do 225l

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że kupa juz tematów o tym było ale nie chce popełnić błędu jak rok temu. Rok temu w sklepie doradzili mi odpieniacz Turboflotor Blue 500 do mojego 225l plus sump 50l... Tak teraz czytam i czytam że jest to zdecydowanie za mało jak na taki litraż. Dlatego muszę kupić nowy :( Jak narazie to myślę o

deltec 1445

deltec 1350

whiteskim 150

Stosuję metode priobiotyczną AF a do tego podobno trzeba dobry odpieniacz.

Zależy mi na cichym i ekonomicznym, jak chyba każdemu :))

Dodam że miejsca w sumpie mam malutko bo komora na odpieniacz ma tylko 14 cm szerokości :( Już planuję nowego sumpa na nowy odpieniacz... Dodam że planuję kiedyś większe akwa (400l plus sump) i miło by było aby nowy odpieniacz także tam wyrobił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deltec AP600 może on pracować po za sumpem dobra cena i jakość.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do Erniego zrobi Ci na zamówienie jaki będziesz chciał i za dobrą cenę. Ja mam podobny litraż do Ciebie zamówiłem u niego i jestem zadowolony. Pieni już ponad pół roku aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump mam mały bo mam malutka szafkę i wiekszy nie wejdzie. Tak samo odpieniacza poza sumpa nie upcham. W sklepie mi troszke odrwdzali robione odpieńki bo ani gwarancji ani czesci zamiemnych nie dostanę jak by co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haqos ps 600 na igle i pieni fajnie. Trzeba tylko te gąbki pościągać z pompy i wylotu bo nie wiem co miał autor na myśli. Jak by coś to mam taki na zbyciu. Jak masz więcej kasy to inwestuj w markowy sprzęt ale uważaj żeby nie przepłacić za znaczek firmowy.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych które wymieniłeś, używam delteca 1455. Generalnie dobry sprzęt, spokojnie ogranie twój system, jednak jest się do czego przyczepić. Mógłby być bardziej cichy, na początku używania "lubiał" po podmianie przelać kubek. Do tej pory nie wiem co było powodem. Jeszcze co zauważyłem... Moim zdaniem, mógłby mieć bardziej precyzyjną regulację poziomu wody.

Jeżeli nie masz wielkich wymagań i trafisz go w dobrej cenie to polecam.

Edytowane przez soobeek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam d1455 w moich 300l i na prawdę bardzo fajnie pieni, przy tym jest bardzo łatwy regulacji i stabilny. Ma jedną wadę, niestety nie jest synonimem ciszy.


aquarium14832.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1455 jest w erybce za 1299 to chyba nie taka zla cena. Natomoast martwi mnie ze piszecie ze jest glośny bo akwa stoi w salonie... Teoretycznoe to on tylko 3w prądu wiecej niz moj stary obpieniek, fakycznie byłby duzo lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump mam mały bo mam malutka szafkę i wiekszy nie wejdzie. Tak samo odpieniacza poza sumpa nie upcham. W sklepie mi troszke odrwdzali robione odpieńki bo ani gwarancji ani czesci zamiemnych nie dostanę jak by co...

co do gwarancji to czy to ze sklepu czy diy to pompa ma gwarancje a cały odpieniacz to co tam ma się popsuć najwyżej mechaniczne uszkodzenia(upadnie ,pęknie itp.)co gwarancja nie obejmuje


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem Octopusa , nie pamietam jaki to model ale pompa 2500l/h

Spokojnie dawal rade w 220 l + 50 sump

A placilem za niego 800 zl

Pompa cicha a postawilem go na 2cm gąbki i wyciszylem go tym prawie do zera


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji to czy to ze sklepu czy diy to pompa ma gwarancje a cały odpieniacz to co tam ma się popsuć najwyżej mechaniczne uszkodzenia(upadnie ,pęknie itp.)co gwarancja nie obejmuje

No niby tak ale jak mi pęknie kubek to gdzieś go tam kiedyś dokupię... Znalazłem jeszcze

Blau Scuma IT 150 ale nie widzę nigdzie jego wymiarów. Ma moze ktoś ? Bo moze zmieścił by się do mojego sumpika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale jak mi pęknie kubek to gdzieś go tam kiedyś dokupię... Znalazłem jeszcze

Blau Scuma IT 150 ale nie widzę nigdzie jego wymiarów. Ma moze ktoś ? Bo moze zmieścił by się do mojego sumpika :)

Jak Ci pęknie kubek to sobie go skleisz .... ;)

A tak na poważnie to nie ma co przepłacać ,czasami lepiej mieć jakąś samoróbkę z dobrą i cichą pompą niz markowy drogi sprzęt .No chyba ,że lubisz mieć markowy sprzęt aby mieć się czym pochwalić ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale jak mi pęknie kubek to gdzieś go tam kiedyś dokupię... Znalazłem jeszcze

Blau Scuma IT 150 ale nie widzę nigdzie jego wymiarów. Ma moze ktoś ? Bo moze zmieścił by się do mojego sumpika :)

Ja mam w 350L obiegu i sobie bardzo chwale ten odpieniacz, jest niesłyszalny !!, nie miałem nigdy z nim problemow i z czystym sumieniem mogę go polecić

Wymiary:

Scuma IT 150

Aquarium: Up to 850 liters

Air Intake: 450l/h

Power consumption: 38w

Measures: 51x30x23 cm

Edytowane przez masters1623 (wyświetl historię edycji)

Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... jutro jadę do erybki po skimz SV203...Jest jakiś powód że będę żałował ? Używa ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skimz to dobre sprzety, ja mam monzter eseries sm161 czyli mniejszy niz ty wybrales i daje u mnie rade w 490 w obiegu

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pieni Skimz Monzter E-Series SM201 i daje rade jestem zadowolony.

Jedyny zarzut to zawór jest bardzo wrażliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ciekawszy bo ma zapas mocy do 35w http://erybka.pl/product-pol-7849-Skimz-SM203-DC.html

Jak narazie to mam 225 plus 50l ale plany na przyszłość są :) i byłby na wyrost a i w obecnym akwa by mi wszystkiego z wody nie wytrzepał bo regulowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ciekawszy bo ma zapas mocy do 35w http://erybka.pl/pro...z-SM203-DC.html

Jak narazie to mam 225 plus 50l ale plany na przyszłość są :) i byłby na wyrost a i w obecnym akwa by mi wszystkiego z wody nie wytrzepał bo regulowany :)

Zawsze sobie go możesz skręcić.

Potem jak będziesz miał smak na większe akwarium to będziesz żałował że nie wziołeś mocniejszej wersji,a tu mocy nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko boję się tych regulowanych pomp bo niby chińskie... A w ogóle to używa ktoś takiego odpieniacza ? Jak spisuje się taka regulacja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłeś, to na "banie się" za późno ;)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie kupiłem bo jutro dopiero jadę (w sumie to juz dziś) do erybki z nastawieniem że po niego jadę ale okazało się ze niema go na stanie więc d*p..a :( ale i tak pojadę zobaczyć co i jak. Przy okazji odbieram sumpa od myjoka więc pewnie dobiorę jakis odpieniacz ale to pewnie tak na szybko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schuran 100

Bubble King 160 Mini

Wystawilem je na "Targowisku" i nie maja chinskich pompek. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakupiłem delteca 1660 :) Zobaczymy czy będę zadowolony. Na razie jestem zaskoczony słabą regulacją mocy bo tylko w zakresie od 21-24 wat :( Kupiłem go z myślą że dam go narazie na minimum mocy do 225l a kiedyś na maxa do większego baniaka... a tu taki słabiutki zakres regulacji :( Ogólnie solidny i wielki że aż musiałem zrobić nowego sumpa.. I znów lipa bo zrobili mi ze szkła 4mm :(

Dzięki za wszelke porady i sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.