Skocz do zawartości
NOCIO

Opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Mirki, jako że niedługo przyjdzie czas na zmianę opon z letnich na zimowe (chociaż teraźniejsze temperatury tego nie wskazują) może podpowiecie jaki model byście sami wybrali - polecili. Chodzi o same oponki do Clio 15 cali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz 10 tys miesięcznie to bym grymasił, a w przeciwnym wypadku najtańsze.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańsze ale nie najtańsze. Odradzam produkty chińskie. Czasami są dobre np na śniegu ale na suchej lub mokrej nawierzchni tragedia! Raczej szukaj czegoś wsród popularnych w europie producentów. Miałem kiedyś zimowe opony Sava w miejskim toczydełku i były ok i cena też rozsądna. Dębica Frigo 2 jak chcesz tanio też jest w miarę spoko i do jazdy po wawie i okolicach wystarczy - sprawdzone. Jeżeli jeździsz dynamicznie to już trzeba celować w wyższą półkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fulda kristall montero 3

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał jak jeździsz naprawdę dużo to nowe, markowe dunlop, michelin, kleber (te wg mnie wypadają najgłośniej)... Jak do turlania się po wertepach polskich dróg przy naprawdę znikomych przebiegach to nowe opony niższej półki cenowej. Jeśli szukasz pośredniej wersji i jeździsz troszkę więcej poza terenem miejskim gdzie drogi nie zawsze są ładnie odśnieżone i zalega na nich ubity śnieg a nie jedynie błoto pośniegowe to markowe używane ze sprawdzonego źródła do którego mogą wrócić w razie wady która wyjdzie w pierwszych dniach użytkowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie testy Adac i na podstawie testów kup oponki.

Debica nie spełnia żadnych norm w mojej ocenie to syf podobnie jak kormoran.

Ja chwalę bardzo oponki hankooki ice bear w440 3 gwiazdki produkowane na Węgrzech nie są też bardzo drogie.

Kup tylko nowe, używki na wysyłkę z allegro omijaj łukiem zwłaszcza te stare z dużym bieżnikiem.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie też Continental TS 850. Zbierają sporo pochwał. Jak na zimówkę to cicha opona o b. Dobrych własnościach trakcyjnych.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, co człowiek to opinia. Ja kupiłem Dębicę po pozytywnych opiniach najbliższych znajomych, właśnie Frigo2. Mieszkam na wsi k. Łodzi, więc muszę sobie radzić czasami w głębokim śniegu lub na grubej warstwie błota pośniegowego i jestem bardzo zadowolony. Trzeba ostrożnie podchodzić do zachodnich testów opon, jakość dróg w Europie Zachodniej różni się trochę od jakości polskich dróg w zimie. Frigo, moim i nie tylko moim zdaniem jest zaprojektowana na Polskie drogi.

Hmm, co człowiek to opinia. Ja kupiłem Dębicę po pozytywnych opiniach najbliższych znajomych, właśnie Frigo2. Mieszkam na wsi k. Łodzi, więc muszę sobie radzić czasami w głębokim śniegu lub na grubej warstwie błota pośniegowego i jestem bardzo zadowolony. Trzeba ostrożnie podchodzić do zachodnich testów opon, jakość dróg w Europie Zachodniej różni się trochę od jakości polskich dróg w zimie. Frigo, moim i nie tylko moim zdaniem jest zaprojektowana na Polskie drogi.

Dodam, że do tej pory jeździłem na Barumach, Kleberach i Dębicy i ta ostatnia najlepiej sprawuje się w mojej ocenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona ma ultragripy 7+. Opona jakby miała zęby , wszędzie wjedzie i wyjedzie. A ja mam nowszy model - 8 i masakra. Jak na letnich.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do typowo miejskiego turlania to np Barumy super spisywały się na ibizie i fox'ie.

Na bumie i Altei mam Bridgesone i nigdy się na nich nie zawiodłem. Dunlopami się rozczarowałem.

Edytowane przez BSOD (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam Uniroyal MS plus 77.


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żona ma ultragripy 7+. Opona jakby miała zęby , wszędzie wjedzie i wyjedzie. A ja mam nowszy model - 8 i masakra. Jak na letnich.

Wysłane z Tapatalk

może żona jest lepszym kierowcą?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może żona jest lepszym kierowcą?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Hmmm, może tak, może nie. Skromnie pisząc, nie podejrzewam :). Moja opinia została napisana na podstawie moich osobistych wrażeń z jazdy, a nie z tego, że żona mówi, że jej się fajnie jeździ. Ona nie jeździła na moich ultragripach 8 i nie ma porównania. Jeszcze jest też kwestia rozmiaru i samochodu, na którym one są zamontowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam Uniroyal MS plus 77.

Znajomy też bardzo sobie chwalił.

Co do testów To pamiętam że continental wintersport chyba najwięcej nagród zgarnął.

Być może adac w czymś manipuluje ale co jak co ale te oponki w większości są dobre które sugerują.

A że ktoś tam gdzieś sypnie kasy to pewnie jak ze wszystkim.

Własciciele dębicy będą chwalić dębice, właściciele contintali wintersport będą chwalić wintersport.

Wiadomo że nikt do beemki nie założy frigo ani nikt do malucha nie założy wintersport bo było by to krótko mówiąc nie logiczne.Z opiniami frigo wiele razy się spotykałem ale głownym powodem kupna tej opony była cena co też sami właściciele postawili na pierwszym miejscu w necie. Moim zdaniem to tak tanie opony że wielu z tych właścicieli jeździło właśnie na używkach stąd po zakupie nowej frigo opinie są wysokie.

Nie chce filozofować ale pracowałem w knajpie w której dostawca jeździł audi 90 i miał frigo pamiętam że cały tydzień mówił jakie to nie były wspaniałe opony, chyba jego najlepsze w życiu... w zupełności do wyjechania wystarczy ale kwestia hamowania , władania kierownicą przy ostrym manewrach to może ratować życie a wyjechanie z zaspy nie. On na to nie patrzył bo jego fura więcej jak 70 to jak spojrzenie śmierci w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i chyba zdecyduję się na:

UNIROYAL MS PLUS 77

gdyby coś poszło nie tak to w następnej kolejności są:

HANKOOK W442

Tak przy okazji - macie dobrego wulkanizatora gdzieś blisko Ursynowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego to na lato UniRoyal robi rewelacyjne, naprawde rewelacyjne RainSport 3 :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego to na lato UniRoyal robi rewelacyjne, naprawde rewelacyjne RainSport 3 :)

Hehehe dzięki, chociaż do letnich jeszcze mam sporo czasu ale pewnie i tak będę musiał kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam Dębice, mam założone w Clio 2006 u żonki


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona ma ultragripy 7+. Opona jakby miała zęby , wszędzie wjedzie i wyjedzie. A ja mam nowszy model - 8 i masakra. Jak na letnich.

Wysłane z Tapatalk

Potwierdzam ultragrip 7 to najlepsze na jakich jeździłem.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracam do tematu tym razem opony letnie. W sezonie zimowym kupiłem UniRoyal MS PLUS 77 i jestem z nich zadowolony.

Czy na lato nadal polecacie UniRoyal RainSport 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam! W deszcz kleją się do jezdni, jak szalone. Na suchym pięknie się trzymają.

btw sprzedaję msplus 77 (powód zmiana na większą felgę) 4szt 185/55/15 z felgami stalowymi za 500zl ;)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
btw sprzedaję msplus 77 (powód zmiana na większą felgę) 4szt 185/55/15 z felgami stalowymi za 500zl ;)

Gdybyś tylko napisał o tym przed tą zimą ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trakcie zimy urodził się pomysł na większe :)


opti 100/40/50, odpieniacz Deltec SC 1455, obiegowa NJ 4500, oświetlenie Blau Lumina 639 T5 6x39W (5 włączone), cyrkulacja Jebao RW-8, sól Preis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.