Skocz do zawartości
Roman.P

Podstawowe dane

Rekomendowane odpowiedzi

Temat informacji zawartych w profilu użytkownika i stopce był już wałkowany wiele razy. Bezskutecznie.

Czy jest problemem w profilu podać o sobie chyba nie tajne informacje o imieniu, miejscowości (tej prawdziwej), płci (ale to już będzie wynikać z imienia)?

Informacje w stopce ułatwią wzajemną pomoc bez zbędnych pytań o sprzęt, sposób filtracji i wielkość zbiornika. Dobrze by było żeby stopka miała jakiś bardziej czytelny kolor, bo wielu ma stopkę wypełnioną takim zlewającym się z tłem kolorem że nic nie można odczytać.

Jednocześnie ograniczając stopkę do jakiegoś rozsądnego wymiaru, żeby nie zajmowała pół ekranu. Np informacje pisane w jednej linii (ciągiem) a nie wiersz pod wierszem.

Może ubrać to w jakieś wymogi?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel.

Mam na myśli takie pytania po poście kolegi zwracającego się np o pomoc.

Jakiej wielkości akwarium Kiedy zalane? Jakie światło? Jaka filtracja? Jaka sól? itd.

Połowa zawartości tematu to pytania ludzi którzy chcą pomóc żeby się czegoś dowiedzieć i nie wróżyć z fusów.

Dla przykładu temat.

http://nano-reef.pl/topic/68994-umieraja-mi-rybki/

Super opisani.

Edytowane przez BAU (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze bylo by w niektórych przypadkach zachować w stopce wzmiankę o przeszłości zbiornikowej akwarysty. Wiadomo, niektórzy zmieniamy wielkości baniaków i sam odszukując w arch. wiadomości o dawkowaniu któregoś ze środków zasugerowałem się początkowo wielkością aktualnego baniaka ze stopki autora wątku. W tym wypadku w samym temacie nie był opisany litraż dobrze że coś mi się niezgadzało i przeszukując historię postów tegoż autora dowiedziałem się o faktycznej wielkości baniaka w tamtym czasie.

Sam nie posiadam stopki ale zazwyczaj przy zakładaniu tematu z pytaniem staram się podać aktualne dane baniaka.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednocześnie ograniczając stopkę do jakiegoś rozsądnego wymiaru, żeby nie zajmowała pół ekranu. Np informacje pisane w jednej linii (ciągiem) a nie wiersz pod wierszem.

Może ubrać to w jakieś wymogi?

No, żeby ubrać to w jakieś sztywne ramy może być ciężko. Może po prostu zaapelujmy do użytkowników, żeby stosowali po prostu stopki estetyczne, stonowane i nienachalne (w przypadku gdy jest tam jakaś grafika/zdjęcie) albo czytelne i przejrzyste (w przypadku tekstu, opisu sprzętu itp).

Edukujmy i promujmy pewne wzorce zamiast zakazywać lub nakazywać.

Z innych rzeczy - to że ktoś w profilu nie podaje imienia, płci jakoś mi nie przeszkadza. Przeszkadza czasem informacja o miejscowości w formie, np. Śląsk, małopolska itd. Jest to dosyć niewygodne zwłaszcza gdy taka osoba wystawia coś na targowisku a w treści ogłoszenia nie podaje z jakiej jest miejscowości.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.