Skocz do zawartości
brdow20009

Zrobił się problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od wczoraj mi się zaczęły robić takie brązowe naloty na szybie,skale,piasku nie wiem co to jest :(. Jeśli dałem w złym dziale to proszę o przeniesienie i z góry przepraszam.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okrzemki?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego fotka jest z google Inne-piach2_1322332042.jpg

Z dnia na dzień jest tego coraz więcej. Co mogę z tym zrobić ?? Akwarium zalany jest 13dni.

Edytowane przez brdow20009 (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie czekac i czekac :D bo to jednak nowy system.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa przy dojrzewaniu , czekaj i nic nie kombinuj , okrzemki same mijają .


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okrzemki to normalna sprawa na początku przy dojrzewaniu, tak jak przyszło tak i pójdzie samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekaj ,czeka - wystartowałeś na jakiś bakteriach?

A co to ma wspólnego z okrzemkami ? To normalne zjawisko przy dojrzewaniu systemu i jak już powyżej napisali samo przyszło to i samo pójdzie tak samo jak glony zielone i brązowe. Cierpliwie czekać i obserwować.

Wysłane z mojego GT-I9505


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego z okrzemkami ? To normalne zjawisko przy dojrzewaniu systemu i jak już powyżej napisali samo przyszło to i samo pójdzie tak samo jak glony zielone i brązowe. Cierpliwie czekać i obserwować.

Wysłane z mojego GT-I9505

Dokładnie tak na początku będą wyskakiwać różne plagi łącznie z okrzemkami.

U mnie dojrzewanie tak naprawdę trwało ok roku.

Lej jakieś dobre bakterie i czekaj cierpliwie system ci to kiedyś wynagrodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopiero początek ;) tak jak koledzy piszą czekać cierpliwie. Na wszelki wypadek radziłbym węgiel. Ale doustnie ;) Jeszcze różne cuda Ci wyjdą. To jest właśnie urok dojrzewania :)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Garnet (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą żeby na razie węgla nie dawać drudzy piszą żeby dawać już w końcu nie wiem sam. Na razie zostawię tak jak jest i zobaczymy co będzie.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie zrozumiałeś - kolega Garnet poleca węgiel ale dla Ciebie - doustnie:)

W innym wątku przed chwilą nowemu koledze próbowałeś przetłumaczyć, że nie zadał sobie trudu, żeby przeczytać działu dla Nowicjuszy podczas, że Ty robisz to samo.

To okrzemki - poczytaj o nich i będziesz wiedział co masz robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajne forum że jeden drugiego wyzywa. Widzę że naprawdę nie warto się na tym forum odzywać lepiej bo od razu człowiek będzie zbluzgany albo wyzywany. Życzę powodzenia w realu i w akwarystyce. Żegnam.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To fajne forum że jeden drugiego wyzywa. Widzę że naprawdę nie warto się na tym forum odzywać lepiej bo od razu człowiek będzie zbluzgany albo wyzywany. Życzę powodzenia w realu i w akwarystyce. Żegnam.

Też tak myślę. Jak narazie to tylko czytam i się nie wychylam. Pozdrawiam wszystkich morszczaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi umknęło? Ktoś kogoś bluzgał? Wyzywał?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Z tego co tu zrozumiałem chyba chodziło o to

Nie zrozumiałeś - kolega Garnet poleca węgiel ale dla Ciebie - doustnie:)

W innym wątku przed chwilą nowemu koledze próbowałeś przetłumaczyć, że nie zadał sobie trudu, żeby przeczytać działu dla Nowicjuszy podczas, że Ty robisz to samo.

To okrzemki - poczytaj o nich i będziesz wiedział co masz robić.

Tylko że ja tu nie widze żeby ktoś kogoś wyzywał. Z resztą jest taki dział dla początkujących i tam masz dużo informacji. Można też wpisać w google "brązowy nalot na piasku nanoreef" ;)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewa, dojrzewa. Jeśli nadal będziesz miał okrzemki za 6 miesięcy, to wtedy zaczniemy się zastanawiać ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko opanowane okrzemki już znikają tylko się dziwie bo bardzo szybko one znikają.

Co pomogło|?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co pomogło|?

Pewnie węgiel doustnie ;)

Wysłane z mojego X7S-T przy użyciu Tapatalka


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.