Skocz do zawartości
brdow20009

Moja Pierwsza 30l Solniczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przyszedł czas i na mnie aby mieć; solniczkę Teraz przedstawiam wam moje akwarium dzięki wam one stoi gdyż to od was się sporo już nauczyłem jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Akwarium: Aquael 30L

Oświetlenie: 3x11W Aquael

Filtracja: FZN_3

Żywa skała: około 4kg

Suchy piasek: około 3kg

Akwarium zostało zalane 06.10.2014r Na start dostałem wodę 20l z działającego zbiornika do kaskady dodałem węgiel aktywni 30ml nie wiem czy nie dałem za mało parametry nie mierzyłem jak na razie. Mile widziane podpowiedzi i nie tylko :)

PRFOdO.jpg

4hDKSD.jpg

StMsdM.jpg

x3vZkW.jpg

mxDqmI.jpg

E2rZ1g.jpg

V3COfn.jpg

DhgRqz.jpg

KwxYS7.jpg

txqJPL.jpg

9Y4Uwi.jpg

mFJ8Xt.jpg

Wuyeym.jpg

UQEZEW.jpg

An45td.jpg

Dodałem większe fotki.

Edytowane przez brdow20009 (wyświetl historię edycji)

http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie nic nie mierz prócz zasolenia- nie ma sensu, niech dojrzewa.Sensu wkładania węgla też nie widzę. Zostaw samo sobie niech dojrzewa wsyp do fzn3 siporax lej bakterie i czekaj.Swieć około 4-5h i zwiększaj co tydzień lub 10 dni o 1h. Ze zdjeciami jest problem - poprzez imageshack widać tylko miniaturki, po kliknięciu w miniaturkę wychodzą tylko linki do obrazka wiec jest to problematyczne. Używaj fotosika lub wrzucaj poprzez serwer forumowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki poprawiłem chyba jest lepiej ??? Co do bakterii to wlałem co do oświetlenia to tak jak piszesz to zrobię będę świecił teraz 4lub 5h i po tygodniu zwiększę . Już na skałce jednej widać jakiegoś korala ale nie powiem wam jakiego gdyż to jest małe jak nie wiem co ;)


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak lepiej , pisałem post a Ty w tym samym czasie poprawiłeś fotki.Przemyśl ustawienie skały aby nie było płasko i nudno :) ogólnie powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym serwisem do zdjęć obecnie jest www.iv.pl - można się zalogować i zdjęcia nigdy nie znikną. :)

Powodzonka w prowadzeniu


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała jest teraz inaczej ustawiona ;) dzisiaj dam fotki w baniaku nic się nie dzieje ;). Myślę żeby dołożyć jeszcze jakiś falownik gdyż widzę że jest za mała filtracja tak mi się wydaje. Jak mówicie dołożyć jeszcze czy na razie nie dokładać nic.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jak masz kaskadę to wrzuć do niej grzałkę - szkoda miejsca w akwarium na nią. Co do skałki, to rozłóż ją bardziej po środku i żeby w gorę się pięła - szybki trzeba jakoś czyścić.

Na początku zrób tak jak napisali powyżej: do kaskady siporax + bakterie. Węgiel wyjmij - później może bardziej się przyda, a teraz niech dojrzewa :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem wam powiedzieć prawdę akwarium nie jest moje tylko mojej żony jak wiecie moja żona choruje poważnie bo ma anemia fanconiego czeka na przeszczep szpiku kostnego już 14lat i teraz jej się choroba następna władowała ma raka trzustki dokładnie ma wyciętą trzustkę , dwunastnicę i pół żołądka ma przeżuty na wątrobę i jelito grube , morskie akwarium to było jej marzenie i jej marzenie spełniłem.Sami widzicie akwarium jest puste jeśli ktoś by miał jakieś korale czy jakieś ryby do wydania to proszę napisać do mnie chętnie przyjmę i żona będzie zadowolona.

Spełniam jej marzenie dla czego dla tego że nie wiadomo ile przeżyje żona już bierze morfinę gdyż ją wszystko boli od Poniedziałku idzie na chemię a nie wiadomo czy tą chemie przeżyje.Za każdą waszą pomoc serdecznie dziękuje i Pozdrowienia dla was wszystkich od Żony.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjedź do mnie .


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralami z pewnością ktoś się podzieli choć sam po sobie wiem że od nikogo korala za darmo nie dostałem jedynie gratisy jak kupiłem, może wobec Ciebie ktoś będzie bardziej uprzejmy.Po drugie akwa za świeże na zwierzaki, najlepiej zmierz no3,no2,po4 ja mam akwa miesiąc i dopiero jakieś życie dałem choć i tak uważam że za szybko.Wytrwałości Dla Ciebie i Żony, trzymam kciuki by wszystko dobrze się skończyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralami z pewnością ktoś się podzieli choć sam po sobie wiem że od nikogo korala za darmo nie dostałem jedynie gratisy jak kupiłem, może wobec Ciebie ktoś będzie bardziej uprzejmy.

No to ode mnie dostaniesz za free tego rhodactisa Damian hehe

tylko opłacisz sobie przesyłkę no i tyle:), no chyba że będziesz przejazdem przez Radom to będzie całkowicie za free.

Ja akurat bardzo dużo dostałem gratisow od kolegów z Radomia i nie tylko.

Więc i teraz jak mogę to się dziele za free;)

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u MichałaK i podarował mojej kobicie jak dobrze wiem to podarował xenie ślimaka jakiegoś ale nie wiem jakiego ;) i kilka sztuk rozgwiazd. Podziękowania dla dnie go. Co do Parametrów to dzisiaj MichałK widział co i jak ;) i powiedział że mogą być.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj foto tych rozgwiazd pewnie asteriny,ślimaczki też wrzuć? :) miło ze strony Michała gdybym miał starszy zbiornik i miałbym czym to bym się od razu podzielił z Tobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak się szykowałem coś napisać i w końcu się naszykowałem ;) już 6dzień jak akwarium jest zalany jak na razie parametry są dobre wszystko po woli idzie aby tak dalej. Ostatnio byłem u MichałK i dostała żona xenie , jednego ślimaka , kilka sztuk rozgwiazd i dwa korale. Teraz przyszedł czas na fotki. Skały zostały tak teraz ułożone tak sobie ułożyła żona i tak zostaną ;).

Ten koral co jest przyczepiony gumką przez kilkanaście godzin nie pokazywał swoich różek ;) no ale dzisiaj wstaje i patrzę w akwarium i różki swoje pokazał ;).

img-20141012-171941.jpg

img-20141012-171735.jpg

img-20141012-171740.jpg

img-20141012-171933.jpg


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam akwarium już jest 11dzień i glonów na dzień dzisiejszy nie ma. Do akwarium został dodany odpieniacz ze szczykawki pieni ładnie i w kubeczku jest taka żółta piana. Tak samo została dodana caulastree od officer i na razie korali żadnych wkładać nie będę do akwarium.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siadłem sobie koło solniczki i tak patrzę na nią :) i okrzemki znikają w trybie natychmiastowym :) na żywym piasku już ich prawie nie ma w nie których miejscach jeszcze są ale to mało na szybkach też już nie ma zostały tylko wyłącznie na żywej skale. Jeszcze :) :) tylko zostały zielone glony i po sprawie. Po woli akwarium dojrzewa i niech tak zostanie nic nie robię w nim ani nie dodaje żadnych zwierząt ani korali.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno tutaj nic nie pisałem więc trzeba coś napisać ;) a więc tak okrzemki znikają w trybie natychmiastowym no ale okrzemki znikają a się robią już zielone glony coś akwarium za szybko dojrzewa bardzo szybko od startu minęło 21dni coś za szybko to idzie.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja swoja kostkę zalałam 07.10. Jest to moje 2 akwarium morskie. I dokładnie tak jak u Ciebie były okrzemki, a teraz robi się zielono i nie tylko na piasku, ale też na szybach. To nie jest nic dziwnego. Pozostaje nam czekać i podziwiać jak zielsko faluje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze cośtam się dzieje powoli :) Widzę też że zrobiłeś odpieniacz ze strzykawek, przełóż go do kaskady - lepiej będzie wyglądać. Możesz też go wyjąć tak naprawdę, bo w tak małym akwarium do szczęścia wystarczą systematyczne podmiany wody :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ze cośtam się dzieje powoli :) Widzę też że zrobiłeś odpieniacz ze strzykawek, przełóż go do kaskady - lepiej będzie wyglądać. Możesz też go wyjąć tak naprawdę, bo w tak małym akwarium do szczęścia wystarczą systematyczne podmiany wody :)

Powiem ci że już podmieniałem wodę i woda w tym odpieniaczu jest taka brudna że tragedia. Zastanawiałem się właśnie czy nie wyjąć odpieniacza ale niech sobie będzie mi i żonie on nie przeszkadza ;) .


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem w temacie Solniczka ;) i coś trzeba napisać a więc tak akwarium dojrzewa i to szybko już są zielone glony i się robią tak samo różowe. Dzisiaj wstawię fotkę jak to wygląda teraz.


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pisałem że dam fotki i nie dałem :( za bardzo jestem zalatany teraz gorączkę miałem 39,9 i nie byłem wstanie dać więc teraz daje gdyż mam trochę czasu.

Co do baniaka to za bardzo jest zielone ;) ale to bardzo było jest zielone co widać na zdjęciach. Zastanawiałem się czy już czasami nie kupić jakieś ekipy czyszczącej ale się boje gdyż nie mierzyłem parametrów bo nie miałem zbytnio czasu żeby podjechać i kupić testy.

Teraz fotki. Te fotki były robione wcześniej .

ec1daad747377cf9med.jpg

c2e130714f4ac1b0med.jpg

aa2e95ce9ee4e176med.jpg

2ffd990aba919a18med.jpg

c9e87af3622bf7e9med.jpg

bd5ba8c7d46150e8med.jpg

Teraz zrobiłem fotki świeże i akwarium wygląda tak.

3ee5119ed741eef7med.jpg


http://nano-reef.pl/...-30l-solniczka/

Zamiast uczyć się na własnych błędach , warto spytać o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie brałeś chyba wody z działającego baniaka na podmiankę co ?

Ja tak robiłem i wyzbyłem się glonów już dawno.

Życie mam od jakiegoś czasu zadomowiło się i nic mu się nie dzieje ( odpukać :) )


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.