Skocz do zawartości
madmr

Jaki kupić najlepszy i wydajny odpieniacz do zbiornika 2000tyś litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jaki mam zakupić odpieniacz do akwarium 2000 tyś litrów +sump700litrów

Oczywiście może być nawet do większego akwarium

Zależy mi przedewszystkim po 1 o wydajność

po 2 o możliwość zanurzenia w sumie minimum 40 cm

po 3 maksymalna wysokość 85 cm

Proszę o doradzenia bo jest tylu producentów,że nie chce zakupić jakiegoś badziewia

Dziękuje i liczę na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tylko brał pod uwagę BK przy takim akwarium to nie przelewki wiadomo dużo ryb będzie a i korale nie byle jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do sebastka, zrobi Ci odpieniacz pod litraż, robi porządne maszynki

jeżeli oczywiście nie chcesz wydać 15 czy 20 tyś

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ten będzie dobry... http://erybka.pl/product-pol-6011-Bubble-King-DeLuxe-500-External.html

Weź pod uwagę że taki zbiornik potrzebuję odpieniacza który będzie na gwarancji...a po za tym póki co nie widziałem zbiornika prawie 3000litrów na odpieniaczu DIY...

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-setka spokojnie wystarczy. Oczywiście mówie o BK 400


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiary podstawy nie mogą być większe jak 50 cm na 47 więc BK te dwa modele niestety odpadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz miał problem w znalenieniu dobrego odpieniacza pod twój zbiornik.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam problem !!!

Może jakieś inne rozwiązanie znaleść,tylko jakie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić Sump i zrobić pod wymiar odpieniacza.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też biorę to pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za OT, ale kolega chyba będzie miał jeden z największych zbiorników prywatnych na świecie, 2 000 000l, to jest rozmach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie BK 500 a w obiegu mam ok 1800 L i do mojego małego sumpy sie zmieścił ale podstawę lekko musiałem szlifować. Ogólnie jak to BK, najwyższa klasa wsród odpieniacze więc stawiając na niego napewno sie nie zawiedziecie, o ile uda Ci sie tam go wepchnąć. Ogólnie z tymi wymiarach które podałeś cieżko będziesz miał aby cokolwiek upchnąć tym bardziej że tak jak piszesz zanurzenie 40cm. Tunze 9480 ma duże zanurzenie ale raczej nie jest to odpieniacz do mocno obciążonego akwarium z takim litrażem.

Mógłbyś pomyśleć nad jakimś deltec'iem zewnętrznym ale nie wiem czy na wysokość sie zmiescisz bo te duże modele to ok metra potrzebują. Ale za to nie straszny im poziom wody bo zasilanie odpieniacza możesz zrobić pod osobną pompę.


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor performance 3000.

O odpieniacza od Sebastka zapomnij, chyba że teraz zamówisz a chcesz sprzęt mieć za 8 miesięcy. I jesteś cierpliwy i wytrwały (z codziennym dzwonieniem, proszeniem się i dopominaniem o swoje)

Wysłane z telefonu

Pozdrawiam!


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak doświadczenia innych, ale u Sebastka zamówiłem w ciągu ostatnich 3 miesięcy 2 odpieniacze i 1 filtr - wykonanie zawsze było do 3 tygodni

podr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wymieniać sumpa tylko go przebudować, powiększając komorę na odpieniacz. No bo chyba w 700l sumpie takowe miejsce sie znajdzie. A co do głębokości pracy odpieniacza też sie nie ma co martwic bo mozna go sprytnie na podstawce postawić.

A też złego słowa nie powiem o wyżej wymienionym... a sprzęt profeska co najmniej robiony a nie jakieś tam DIY

No tak... ale do morszczyzny to za odpieniek to trzeba z kilkanaście tysi wydać bo inaczej to badziew i nie wspominając ze to bardzo skomplikowane technicznie ustrojstwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam Royala, ale nie modele DeLuxe. Jeśli nie będziesz przeginał z rybami (mam tu na myśli np. duże drapieżniki) to na 2000 l wystarczy Ci Bubble King 300 Supermarines. Jest to jeden z odpieniaczy, których używam w zbiorniku 6000 l i jest naprawdę świetny. Kiedyś przeczytałem jedną opinię na RC, że to najlepszy odpieniacz, jaki autor opinii miał okazję widzieć w całym swoim życiu. I rzeczywiście sporo jest w tym racji. Ze względu na zastosowanie dwóch pomp, które są (w sumie) dużo mocniejsze niż w analogicznych modelach DeLuxe jakość odpieniania jest rewelacyjna. Mam pracujący obok Supermarinesa model 300 DeLuxe i już na pierwszy rzut oka widać różnicę. Co do wysokości zanurzenia - miałem to samo:

gallery_7670_2626_168830.jpg

gallery_7670_2626_15585.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę teraz sié zagłębić w to co napisaliście i popatrzeć i pomysleć Nad wyborem zeby był trafny

I snocho jak może niech puści kilka zdjęć tego zbiornika 6000 tyś i jak to wygląda z odpieniaczem bo aż zatkało mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być drobiazgowy ale zmień sposób zapisywania pojemności zbiornika bo "6000 tyś" to 6 mln litrów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2000L ---> BK, BK i jeszcze raz BK. Chyba że chcesz się bawić w ustawianie, podkręcanie, przelewanie, cudowanie. Jeżeli chcesz się cieszyć zbiornikiem to wybór jest tylko jeden. Dziękuję za uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok będzie BK na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam zbiornik 1500L+2 sumpy 500L razem 2000L.Sprawa jest tego typu,że posiadam odpieniacz BK 250 royal exclusiv.Tak sobie czytam i raczej chyba za mały ogarnąłem do tego akwa.Dodam ,że No3,po4 mam zerowe.Moze dlatego ,że peletki śmigają.Proszę napiszcie jak to się ma do praktyki jak jest za mały odpieniacz i jakie to konsekwencje za sobą ciagnie i jaki powinien być optymaly.Sam odpieniacz wydaje mi się ,ze pracuje ok ale teraz nie jestem tego pewien czy dobrze.z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to odpieniacz dobiera się do systemu, obsady, a nie do litrażu


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak Deltec Ap 1003 z 4 pompami staną

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy na fotki. Jestem bardzo ciekawy tym bardziej , że całkiem niedaleko Leginowa coś takiego powstaję .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.