Skocz do zawartości
edi

pompa obiegowa jebao do odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

a próbowałeś zostawić go żeby pochodził z jeden dzień 

nowe odpieniacze na początku tez kiepsko pienią 


Akwarium 120x60x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz ciągle działa z inną pompą. Na początku chodził ze 2 tygodnie z nową pompą, ale wróciłem do starej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎12‎-‎27 o 09:12, silvia napisał:

w/g mnie coś nie tak jest ze zwężką a nie wirnikiem - wzmocnienia nie powinny aż tak "pogorszyć" jakości piany

a patrząc tutaj http://dluphoto.synology.me/impeller/

jak pracuje podobny drukowany wirnik jak u Szymona ... powinno śmigać

 

 

na płynie do naczyń...

dramat

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora kończyć tą opowieść. Cała operacja dostosowania pompy trwała prawie 1,5 miesiąca. Kosztowało to mnie i kolegów z forum (Wielkie Dzięki - Retor i anonimowy użytkownik :) ) kupe czasu i pieniędzy.

Suma summarum , udało się uruchomić pompę w odpieniaczu. Ciągnie ładnie, pieni lepiej jak Tunze, aż za dobrze, bo wylatują bąbelki wylotem w odpieniacza do sumpa. Problemem tej pompy jest korpus. Jest większy niż w DCP/DCS. Średnice wlotu i wylotu są większe. Wirnik jest taki sam. Średnice zostały zmniejszone rurkami 32mm.

Dostałem na testy 2 typy zwężek. Niby to kawałek plastiku, ale to podstawa odpieniacza. Jedna ma wlot ok 16mm, druga ok 20mm. W obu przypadkach latają bąbelki po całym sumpie. Teraz odpieniacz zasila pompa ze zwężką 16mm i jest to połączenie do opanowania. Pompa chodzi na ok 65% mocy i można regulować jakość piany. 

Założenie zwężki 20mm i podkręcenie mocy robi masakre w sumpie. Jest pełno piany. Otwarcie odpływu z odpieniacza na maxa nic nie zmienia. Ciągle przelewa.Tutaj potrzebny jest korpus 250mm i byłoby miodzio. 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma za bardzo alternatywy. Starsze pompy 6000 są wyprzedane. Słabsze modele mają inne komory, wirniki, ośki i średnice wlotu i wylotu. To oznacza od nowa rzeźbienie.

Ja na razie daje sobie spokój. Będę teraz obserwował zachowanie pompy i odpieniacza. 

Screenshot_20180118-135634_resized (1).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulajce udanej przerobki . Pokaz zdjecia pompy po updradzie

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę fotki, jak znowu wsadzę ręce do sumpa. Już prawie mi skóra schodzi po tym ciągłym testowaniu odpieniacza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ostatecznie teraz na jakiej pompie to śmiga??

 



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten filmik to na pompie która ma przepływ 6500 to jest stanowczo za mało powietrza.Generalnie dopiero zasysane jest delikatnie powietrze jak już jest woda podniesiona maksymalnie w komorze reakcyjnej a powinno już być zasysane przy podniesieniu słupa około 5 cm.

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

jakby ktos chciał mam zwężkę pod pompę dc3000 pewnie pasuje też do większych braci, wlot wody Fi16 u mnie pieni bardzo ładnie na body Fi200

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. da się przerobić DCS 12000 na pompe do odpieniacza. ma ktoś taką przerobioną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.