Skocz do zawartości
amebcia

Mój pierwszy morski hardscape

Rekomendowane odpowiedzi

No no bardzo ladne, ale jesli akwarium to ten obrys olowkiem, to z prawej strony chyba blisko szyby.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) Tak, akwa tak jak obrys ołówkiem. Z prawej strony bedzie około 2cm odstępu od szyby. Akwarium będzie oglądane głównie pod lekkim kątem, tak jak na zdjeciu.

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to połączone jakimś drutem?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest drucik miedziany to nie wróżę świetlanej przyszłości temu akwarium, niestety. Chyba że to tylko na czas montażu i zasychania kleju.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, chyba drut nie zostanie, a jak z boku do szyby jest ok 2 cm to sprawdź czy czyścik tam wejdzie.


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, chyba drut nie zostanie, a jak z boku do szyby jest ok 2 cm to sprawdź czy czyścik tam wejdzie.

Tak, nad szczegółami popracuje juz w akwa.


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulozenie skaly mi sie podoba,ale z tego co zdazylem doswiadczyc to jak teraz tego nie pokleisz to wkladajac do akwa i klejac nie zrobisz wiernej kopi.Ja tez sie cieszylem jak ukladalem na styropianie a potem kupa...i trzeba czekac az skala zarosnie koralami :-)


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne ułożenie skały, lekko i przestrzennie. Sklejaj wszystko od razu, bo jak pisał Sider możesz mieć później zonka. Ważny jest też odpowiedni dobór korali. Powinieneś wybrać coś drobniejszego żeby optycznie powiększyć zbiornik. Będę obserwować twoje poczynania. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

Fajnie że układ Wam się podoba. Z jednej strony chce upchać dużo skały dla filtracji a z drugiej tak jak powidział Jurque chcę aby było przestrzennie (czytasz w moich myślach :) ) Cieżko to pogodzić. Staram się także maksymalnie wykorzystać wysokość akwarium. Góra skały będzie około 2cm pod powierzchnią wody.

Dzięki za pordę o klejeniu skały. Taki właśnie miałem dylemat. Zastanawiałem się nad oznaczeniem skał i zrobieniem zdjęcia. Z drugiej jednak strony klejenie poza akwarium jest wygodniejsze.

Jak powinienem kleć aby zachować kompozycję? Zacząć od góry i po tym jak klej złapie posuwać się w dół?

Pomysł na korale podeślę w następnym poście :thumbup:


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu bym niczego już nie rozkładał, bo za cholerę nie złożysz z powrotem tak jak miałeś na początku. Polecam plastikowe opaski zeby wzmocnić konstrukcję, a później dajesz w miejscach zetknięcia się kawałków skały CX 5. Trochę będzie z tym zabawy, ale jak klej zwiąże to będziesz mieć stabilną całość. Rób tak jak ci będzie najwygodniej. Nie cuduj więcej z dokładaniem jakichś kawałków bo jak dojdą korale to aranż może się dość znacząco zmienić :) Do tego dajesz jakiś drobny piasek i jest konkret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

A czekajac az akwa sie przetrawi zastanawiam sie nad obsada.

Ekipa czyszczaca (musze jeszcze wyczaic ile ich potrzebuje na 100l)

----------------------------------------------------------------------------------------------

Clibanarius sp.

Calcinus laevimanus

Muszelki

Astraea phoebia

Trochus sp.

Strombus spp.

Ryby

----------------------------------------------------------------------------------------------

Chromis viridis

Chromis atripectoralis

Tridacna maxima (no nie zupelnie ryba :) )

Korale

----------------------------------------------------------------------------------------------

Zoas

Sympodium sp.

Hammer Coral (Euphyllia ancora)

Candy Cane Coral (Caulastrea furcata)

Frogspawn Coral, Thin Branched (Euphyllia divisa)

Brain Coral, Lobophyllia (Lobophyllia hemprichii)


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbup: Dzięki. Mam nadzieję że uda mi się zachować ogolna kompozycję. Mam na myśli głównie obsadę która trzyma sie blisko skały. Oczywiście z wyjątkami.

Troszkę lipa że nie mogę znaleźć ryb wielkości słodkowodnych neonków. Pozwoliłoby to zachować wrażenie przestrzenności.

Skałe kupiłem na http://www.marcorocks.com/

NO3 dobiło do 20 przy zerowym PO4 wiec podaję wódke i odrobinke KH2PO4 aby dokarmić denitryfikacyjne.

Zaczynają pojawiać się pierwsze glony.


yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gobiodonki, pterapogony, pizamki ?to też fajne rybki i należą do mniejszych :)

Dzieki za podpowiedz :thumbup:

Babki (Gobies) do 5cm, czyli trochę większe niż neonki ale może uda mi się kupić jakieś młode.

Pterapagonow ani pizamkow nie moge wygooglac. Mozesz podeslac jakies linki ?

Edytowane przez amebcia (wyświetl historię edycji)

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem w trakcie zakładania. I myślę czy bawić się w robienie stelaża na PCV czy po kleić.

Co masz za lampę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem w trakcie zakładania. I myślę czy bawić się w robienie stelaża na PCV czy po kleić.

Nie robiłem nigdy stelaża więc ni mogę porównać.Przy moim małym akwarium klejenie było proste i bezproblemowe.

Co masz za lampę?

15x2.5W epiled bialy

15x2.5W epiled niebieski

Teraz ustawione na 30%.

Edytowane przez amebcia (wyświetl historię edycji)

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodeczka i KH2PO4 zadzialalo slicznie. Dzisiaj NH3/4=0, P=9ppb+/-4ppb (0.027ppm PO4) a NO3 spadlo do 4ppm :thumbup: Dodam troszke wiecej papu, niech sie cykl azotowy dobrze rozkreci.

Tescik P zrobiony Hanna ULR Photphorus (0-200ppb).

A ze ogladanie wody ze skalami mi sie znudzilo :) postanowilem wyciagnac z mojego fotometru nieco wiecej :)

Uzywa on swiatla o dlugosci 525nm, czyli zielonego. A to znaczy ze powinien sprawdzic sie calkiem niezle do pomiaru przy uzyciu odczynnikow ktore barwia probke na czerwono lub niebiesko

Na polce mam takze test NO3 z API wiec postanowilem sprobowac. Poszlo w ruch KNO3+destylowana (ach te zapasy z roslinniaka :)) aby zmieszac plyn do kalibracji o zawartosci 20ppm NO3.

Poniewaz oryginalny test na P barwi bardzo nieznacznie do pomiaru NO3 rozrabialem probke z woda destylowana w stosunku 1:9. 20 kropli testu API zamiast 10 bo Hanna uzywa probek 10ml (API 5ml).

Wyniki wyszly calkiem niezle. Na razie tylko 3 punkty kalibracyjne, ale wygladaja calkiem przyzwoicie. Nieliniowo. Tego sie spodziewalem patrzac na oryginalne karty referencyjne z testu.

post-24246-0-94751800-1416298500_thumb.png

Nastepny pomiar to NO2 :) Czyli niebieski. Tutaj jednak troszke sprawy sie komplikuja bo roztworu referencyjnego do NO2 zrobic nie potrafie :blushing:

Z drugiej jednak strony NO2 w dojrzalym akwarium powinno byc na 0, wiec to bardziej pomiar jakosciowy niz ilosciowy. Na oko test pokazywal 0ppm wiec bylem ciekawy czy kolorymetr cos wykarze. Szybki tescik polegal na dodaniu odczynnika oraz po bardzo ktorkim mieszaniu i natychmiastowym zerowaniu (<20s) aby kolor nie zdazyl sie zmienic. Po 3minutach pomiar wykazal 0, czyli kolor problki sie nie zmienil. 0ppm NO2.

No to tyle na dzisiaj. 12.24. Trzeba troche snu zlapac.

Edytowane przez amebcia (wyświetl historię edycji)

yoWMOAzcKo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.