Skocz do zawartości
krk_258

ciekawy zestaw na start

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio musiałem wykonać małe interwencyjne zakupy w sklepie typu all-in-one przy przybytku rozpusty otwartym w niedziele i niechcący natknąłem się na nowe zestawy akwariowe Juwel - a konkretniej LIDO 120.

http://www.juwel.pl/produkt,zestawy-akwariowe-lido-120,5.html

Po bliższych oględzinach stwierdzam że pojawiła się konkretna alternatywa dla reefmaxa (członkowie klubu RM proszę nie linczujcie :) )

Zestaw pierwotnie nie jest przystosowany do rafy ale myślę że bez konieczności wykonania większych przeróbek można z powodzeniem go wykorzystać na solniczkę.

Zastosowany w zestawie narożny filtr w formie dwukomorowego komina z grzebieniem ma rozmiary pozwalające włożyć zamiast standardowych wkładów kompaktowy odpieniacz, a i pewnie zostanie trochę miejsca na złoża. W drugiej komorze jest miejsce na niewielką pompę i grzałkę. Pokrywa jest modularna - w komplecie mamy belkę na 2xT5 i dwie pokrywy - niby niewiele ale producent pozwala na zakup samych belek i odbłyślników do nich więc z powodzeniem zamiast pokryw można włożyć 4 lub nawet 6xT5.

W koronie dodatkowo dostaniemy z każdej strony wycięcia z tyłu na zasilanie czy dolewkę lub rurki do balinga.

Szafka oraz korona wykonane są z płyty zabezpieczonej przed nasiąkaniem (nie widziałem czy jest to lakier czy laminat ale w wersji jednokolorowej powierzchnia na krawędziach jest jednolita)

Sama szafka ma półotwarte plecy i wyjmowaną półkę o pojemności wystarczającej na dolewkę, balinga i jakieś akcesoria lub zewnętrzny reaktorek...

Głębokość akwarium 120l może nie powala ale prezentuje się ciekawie i myślę że stanowi niezłą alternatywę na start przy cenie zestawu rzędu 1,6k PLN. W wersji 200l jedynie trudnością może być taki sam panel filtracyjny jak w mniejszym - trudniej będzie dobrać i ukryć odpieniacz - teoretycznie Juwel ma swój dedykowany i nawet w zestawie jest mocowanie do niego ale jakoś mnie nie przekonuje jego budowa :) - chyba że macie inne doświadczenie.

Napiszcie co o tym sądzicie bo powoli zastanawiam się nad dodatkowym mini zbiorniczkiem do sypialni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem niedawno z osobą która serwisuje solniczkę postawioną na Juwelu i chwalił rozwiązanie. Ten ich odpieniacz podobno spokojnie wystarcza do ok 200l. Zestawy mają wycięty otwór na odpieniacz przez który wystaje kubek na syf i można go łatwo czyścić.


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.