Skocz do zawartości
Margolee

co to jest i kto to może zjeść

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przytargałem coś takiego jak na zdjęciu i rozpanoszyło się po całej skale. Wygląda jak by siedziało w środku skały i wychodziło przez każdą możliwą pore w skale. Pokolec tego nie tyka. Macie kogoś kto by to wygolił? Bo już mnie trafia z wyrywaniem tego.

post-22469-0-12802100-1414763962_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plage masz. Wygląda mi na Valonię. A rwąc tylko rozsiewasz

Wysłane z mojego LG-D620 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadasz Valonie? Zaraz poczytam o ty

czymś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem " wygląda mi"

Nie miałem ale czytałem że to kulki.

Wysokie Mg i Kh zabija glony. Tak się walczy np.z briopsis. U mnie zginęły wtedy i inne glony wyższe

Wysłane z mojego LG-D620 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też chętnie przyjmę trochę tej plagi ... :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co wy, ja się chce pozbyć a wy to chcecie;-) szaleństwo. Poczytałem troszkę i zapuszczę ze dwa mitraxy na to. Zobaczę co zdziałają bo pleni się to jak cholera.

Debora z tego co patrzałem na linki to trafiłaś w dziesiątke. Na moje oko to link nr. 3 to jest to. Jakieś pomysły prócz mitraxa? Borsuk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem " wygląda mi"

Nie miałem ale czytałem że to kulki.

Wysokie Mg i Kh zabija glony. Tak się walczy np.z briopsis. U mnie zginęły wtedy i inne glony wyższe

Wysłane z mojego LG-D620 za pomocą Tapatalk 2

Komarek Mg mam 1385, kh- 9,10. Naprawde dzwignięcie może to wykończyć? Jeśli tak to do jakich wartości miałby dzwignąć?

borsuk i każda zebrasoma wykosi to w 1 dzień ;)

mam zebrasome flavescens i tego nie tyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób sobie sałatkę z glonów,ponoć bardzo zdrowa :thumbup:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób sobie sałatkę z glonów,ponoć bardzo zdrowa :thumbup:

Ok zrobie tą sałatkę ale wpadasz z browarkiem i pierwszy ją testujesz;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, ty nie żartowałeś z tą sałatką:-o, chyba takiego czegoś bym nie wciągnął;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy walce z briopsis,przy Kh 12 rozpuściły się glony wyższe. Ale to baaardzo ryzykowna metoda. Dobra w słabo obsadzonym akwarium.Lepiej szukaj zjadacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja naprawdę przyjmę trochę tej plagi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja naprawdę przyjmę trochę tej plagi :D

Z miłą chęcią oddam i to całą. He he. Mogę Ci ewentualnie wysłać jakoś. Ale to już musimy dogadac jakoś na priv.

Diadema setosum

mam na stanie i nie zjada tego gloniska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegłodź trochę zebrasomę to może zasmakuje.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegłodź trochę zebrasomę to może zasmakuje.

Ja chyba czytam w waszych myślach he he. Od wczoraj zmniejszyłem karmienie co by może zasmakowała w tym glonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to.Straszna plaga.Rwałem to garściami, a po tygodniu to samo.Pozbyłem się tego jak przenosiłem się do innego zbiornika.Szorowałem skałe.W poprzednim zbiorniku miałem DSB I chyba za dużo światła - ok 1w/L.Oczywiście mogę się mylić.Pozdrawiam


Boyu 36x49x50 80 litrów

Lampa DIY 12 led royal blue i 6 xp-g

Odpieniacz boyu wg-310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to.Straszna plaga.Rwałem to garściami, a po tygodniu to samo.Pozbyłem się tego jak przenosiłem się do innego zbiornika.Szorowałem skałe.W poprzednim zbiorniku miałem DSB I chyba za dużo światła - ok 1w/L.Oczywiście mogę się mylić.Pozdrawiam

He he ja też się będe przeprowadzał na 504L, lecz biore sobie to na spokojnie. Przy tej przeprowadzce pozbęde się tego na doobre a Narazie ucze się zbiorniczka który śmiga od niecałego roku. Teraz walka z dino i cyjano. Powoli to wykończe;-) ale jak to bywa na forum to ilu forumowiczów tyle opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ja też się będe przeprowadzał na 504L, lecz biore sobie to na spokojnie. Przy tej przeprowadzce pozbęde się tego na doobre a Narazie ucze się zbiorniczka który śmiga od niecałego roku. Teraz walka z dino i cyjano. Powoli to wykończe;-) ale jak to bywa na forum to ilu forumowiczów tyle opinii.

Bo każdy zbiornik jest inny. I dla tego często pytający jest odsyłany do czytania. W naszej zabawie nie ma cudownych środków.

Trzeba tylko analizować inne przypadki, wyciągać wnioski i robić to co będziesz uważał za słuszne.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.