Skocz do zawartości
wilson

Jakie średnice otworów w akwrium delta 390l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jakiej średncy powinny być otwory w kominie dla akwarium 390 litrów i jeszcze jedno pytanie czy i gdzie można kupić odpieniacze firmy Aquaforest czytałem tu na forum dużo dobrego o ich działaniu i niezawodności ale coś słabo mogę znaleźć sprzęt z konikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spływ i rewizja otwory w szkle 45mm na śrubunek pod rurę 32 i powrót otwór w szkle 35 na rurę 25


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób otwory na 35 mm na rury 25 większych nie potrzeba.


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób otwory na 35 mm na rury 25 większych nie potrzeba.

Znacie jakiegoś sprawdzonego producenta akwrium ...problem jest z zrobieniem zbiornika typu delta z szybą optiwhie...mam cenę jedynie z erybki tam jest ocja zamówienia również stelarza alu pod zbiornik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakiegoś sprawdzonego producenta akwrium ...problem jest z zrobieniem zbiornika typu delta z szybą optiwhie...mam cenę jedynie z erybki tam jest ocja zamówienia również stelarza alu pod zbiornik .

1. Ja robię w erybce, porządne szkiełka, tyle.

2. Zastanów się nad deltą czy warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ja robię w erybce, porządne szkiełka, tyle.

2. Zastanów się nad deltą czy warto

Mam lub miałem taki dylemat z tą deltą alel mam takie miejsce w salonie że pasuje idealnie mam lampę hqi do niego a i w planie przeprowadzka za 2 lata do nowego domu to i zapewne będzie docelowy zbiornik.Mam burzę w muzgu nad wyborem dobrego odpieniacza tu na forum jeden lepszy od drugiego czytałem o tym aquaforescie " sewer" o nim pisał i chyba jako pierwszy kilka lat temu testował,ale w necie pod tą nazwą nie mogę go znaleźc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką będziesz mieć pompę i jakie będą przepływy? bo średnice orurowania przede wszystkim do tego powinny być dobierane, a nie do litrażu zbiornika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką będziesz mieć pompę i jakie będą przepływy? bo średnice orurowania przede wszystkim do tego powinny być dobierane, a nie do litrażu zbiornika...

Myślałem o pompie Aqua Nova 3500 L/h znajomy ma tą pompę stosunek ceny do jakości super a i cicha praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rury 25/32 będą z zapasem i to sporym. Jak byś planował na poziomie 3500l/h+ po kompensacji strat to sugerowałbym 32/40 ale niezależnie od tego zainwestuj w zawór bramowy na spływie :).

Tak w ogole to nie będzie trochę słaba ta pompa na ten litraż. Po sratach może uzyskasz 1.5kl/h rzeczywistego przepływu. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak.. krzywa podnoszenia jest na pudełku AN i odejmij od wyniki jakieś10-20% zależnie od stopnia skomplikowania powrotu.

Potwierdzm u Przemka ze Szczecina zrobisz co chceaz za rozsądną kasę ale musisz dokładnie wyspecyfikować co i jak ma być wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rury 25/32 będą z zapasem i to sporym. Jak byś planował na poziomie 3500l/h+ po kompensacji strat to sugerowałbym 32/40 ale niezależnie od tego zainwestuj w zawór bramowy na spływie :).

Tak w ogole to nie będzie trochę słaba ta pompa na ten litraż. Po sratach może uzyskasz 1.5kl/h rzeczywistego przepływu. ..

Następna to 6500 L/h i 50W teraz to wszystko trochę nowe dla mnie np "zawór bramowy":) 14 lat temu miałem merskie ale na filtrach Eheima kubełkowych teraz to przepaść po takim czasie ale wtedy działało wszystko ok był to zbiornik głównie rybny plus kilka ukwiałów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 6500 AN warto dać powrót 32 bo takie jest wyjście z pompy i nie będziesz miał niepotrzebnego dławienia. Na niej przy podnoszeniu 1.5m osiągniesz jakieś 3kl/h. Ja mam podobną tylko DC o ciut słabszym podnoszeniu. Co do pomp AN mają tylko 1 wadę. Pada czujnik pracy na sucho i trzeba odsyłać na serwis...

Zastanów się też nad długością grzebienia. Przy tym przepływie 30cm standardowego AM to za mało i trzeba zęby wycinać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 6500 AN warto dać powrót 32 bo takie jest wyjście z pompy i nie będziesz miał niepotrzebnego dławienia. Na niej przy podnoszeniu 1.5m osiągniesz jakieś 3kl/h. Ja mam podobną tylko DC o ciut słabszym podnoszeniu. Co do pomp AN mają tylko 1 wadę. Pada czujnik pracy na sucho i trzeba odsyłać na serwis...

Zastanów się też nad długością grzebienia. Przy tym przepływie 30cm standardowego AM to za mało i trzeba zęby wycinać.

...o co wtym chodzi że podają np. 3500L/h przy 4 metrach podnoszenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pudełku jest krzywa wydajności. Im wyżej chces pompować tym bedzies miał mniejszą wydajność. Przy 1.5m masz spadek przeważnie o połowę ale od tego trzeba jeszcze odjąć straty na hydraulice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pudełku jest krzywa wydajności. Im wyżej chces pompować tym bedzies miał mniejszą wydajność. Przy 1.5m masz spadek przeważnie o połowę ale od tego trzeba jeszcze odjąć straty na hydraulice.

... ok dzięki za info i sory za czasem banalne pytania ....Masz jakieś zdanie na temat odpieniaczy coś z dobrym stosunkiem jakości do ceny wiem że na tym nie warto oszczędzać ale też nie lubię palić kasy dla posiadania jakiegoś markowego loga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na whiteskim od Sebastka. Wydajne bydle jak chcesz coś dużego w rozsądnych pieniądzach ale musisz przewidzieć sporo miejsca w sumpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na whiteskim od Sebastka. Wydajne bydle jak chcesz coś dużego w rozsądnych pieniądzach ale musisz przewidzieć sporo miejsca w sumpie...

...sam już nie wiem jaki rozmiar tego odpieniacza aby był optymalny i nie musiałbym zaglądać do niego codziennie czasem wyjeżdżam na dwa trzy dni ...A skąd jest Sebastek i jaka cena takiego odpieńka do baniaka 390 L .Masz jakąś propozycję co do wielkości ? On ma kompletne razem z pompą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robi komplet jest z Krakowa. Na profilu aquaspec na fb masz namiary. Ma doświadczenie i pomoze ci dobrać odpowiednie pienidło z pompą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robi komplet jest z Krakowa. Na profilu aquaspec na fb masz namiary. Ma doświadczenie i pomoze ci dobrać odpowiednie pienidło z pompą.

dzięki za pomoc :) jak coś będę klikał do Ciebie o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilson - poszło PW

Dzięki już zamówiłem pienidło u Sebastiana ale decyzja odnośnie zbiornika spontanicznie zmieniona 150/60/60 zamówiłem w erybce w tym tygodniu odbieram baniaczek ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.