Skocz do zawartości
Huxyf

Quadri się zmniejszył

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo "lubię" zdania w stylu. "Parametry są dobre, pH 8, reszty nie mierzę" :) Jeżeli faktycznie go poszarpałeś mechanicznie to no tylko czekać co z niego będzie a jeżeli taki stan zawdzięczasz "dobrym parametrom" to proponuję raczej jednak zmierzyć aby się upewnić.

Generalnie szkoda ukwiału bo wiem jak one wszystkie wyglądały u kolegi od którego go dostałeś i nie każdy może mieć tak ładne i tak pompujące się zwierzaki. Mimo wszystko trzymam kciuki.

Nie posądzaj mnie o to że nie znając parametrów wody oceniam jej stan na raczej dobry, Ponieważ w jednym z poprzednich postów podałem wyniki testów które robiłem w tą sobotę:

pH: 7.6

KH: 7.5

Ca: 460

Mg: 1350

PO4: 0.03

NO3: 10-15

Gęstość: 1024

A co do korala, no trudno, stało się. Ale przecież człowiek uczy się na błędach i nie uwierzę że nikomu z was nic się nie przytrafiło podczas rozkręcania baniaka.

Edytowane przez Huxyf (wyświetl historię edycji)

Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo o nic nie posądzam a jedynie piszę, że dobre bez wyników nie znaczy ok. Te wyniki jakie podajesz nie byłyby w stanie go zabić wiec szkoda, że ucierpiał tylko z ...

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie zdjęcie jakie udało mi się zrobić.

Wtorek (04.11) 9:00

tTsg.jpg

A gdy patrzyłem się około 14:00 to już nie było po nim śladu. Mój brzydal zdążył za ten czas wszystko posprzątać.

I tak się skończyła moja przygoda z quadrim :(


Hydor Slim-Skim 250.65, LED Cree 100W, Hagen Elite Crystal Flo 80 + Skimmer Hagen Fluval, Jebao WP 25, Vibration Pump JVP-101, Turbo 750 N, Eheim Jager 125W.

!!! Kupię miękasy oraz ukwiały w okazyjnej cenie !!!

________________________________________________________

| M.in.: Zoa, Sinularia (Zielona), Quadricolor, Rhodactis, Ricordea |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie łam się... spróbujesz za jakiś czas i już chyba będziesz wiedział jak się z nim obchodzić. Też nie zawsze jestem zadowolony z tego gdzie mi ukwiały siedzą bo np. go nie widać albo np. miałem lepsze miejsce tylko dziad myślał inaczej :) albo znowu za blisko korali :)


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem niedawno podobne doswiadczenie, karmiłem korale pepitką i polałem nie za dużo świeżo zrobionym jedzeniem h2 ocean clam filter feeder. wszystkie korale reagowały normalnie, a quadri... jak poparzony i jakby dostał nog... poprostu w ciagu doslownie 10 minut pokonał dystans ze 20 cm i sie schowal pod skałką. wygładał... tak jakbym mial sie z nim pozegnac, ale nastepnego dnia , zrobilem podmianke i odzył. smiem nawet twierdzic ze nabrał kolorów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie mechaniczne plus brzydal odpowiedz nasuwa się sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mój quadri, (1,5 miesiąca w akwarium) jeszcze 10 dni temu wyglądał tak:

post-25148-0-61059100-1455265238_thumb.jpg

A teraz wygląda tak:

post-25148-0-66375100-1455265250_thumb.jpg

Odkąd go mam ładnie się pompował, urósł 1,5- krotnie w stosunku do stanu sklepowego, teraz nie pompuje się wcale, jest zwiotczały jak flak. Zaczął marnieć kilka dni po tym jak zniknął mi gobiodon, oprócz tego nic się nie zmieniło. NO3 - 10 , PO4- niewykrywalne salifertem. Czy powodem może być zbyt wyjałowiona woda?LPSy i seriatopora mają się dobrze, miękkie słabują, ale z tego co wiem quadri lubi czystą wodę. Zrobić większą podmiankę 20%?

post-25148-0-61059100-1455265238_thumb.jpg

post-25148-0-66375100-1455265250_thumb.jpg

Edytowane przez kapitan nemo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te opinie że ukwiały lubią czystą wodę, wręcz przeciwnie, nie lubią

Nie przejmował bym się zbytnio jego stanem, mój po zjedzeniu dużego pterapogona wyglądał podobnie przez kilka dni.Po ponownym napompowaniu był o wiele większy. Z większej podmiany radze zrezygnować, właśnie ze względu na ukwiały (kilka sztuk) zmniejszyłem podmiany do 5% i wyglądają na pełne szczęścia

Ewentualnie może być inna przyczyna zflaczenia ukwiała, ale wody i zjedzonej ryby bym nie obwiniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wielu miejscach można przeczytać ze wymagają super quality water, ale patrząc po tym jak u wielu ludzi z nienajczystszą wodą na świecie quadri staje się plagą to już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię tylko z własnego doświadczenia, przy 12sz quadri i 4 crassa powiedziałem dość i zacząłem się ich pozbywać Tak nawiasem to jedyna plaga z której byłem zadowolony ha ha Co do parametrów wody to przez wzgląd na ludzi o słabym sercu nigdy ich tu nie podawałem Daj mu jeszcze ze dwa,trzy dni, jak nie dojdzie do siebie to już kombinuj wg własnego uznania

I daj znać jak postępy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię tylko z własnego doświadczenia, przy 12sz quadri i 4 crassa powiedziałem dość i zacząłem się ich pozbywać Tak nawiasem to jedyna plaga z której byłem zadowolony ha ha Co do parametrów wody to przez wzgląd na ludzi o słabym sercu nigdy ich tu nie podawałem Daj mu jeszcze ze dwa,trzy dni, jak nie dojdzie do siebie to już kombinuj wg własnego uznania

I daj znać jak postępy

teraz jak go obserwuje to na zmianę kurczy i rozkurcza otwór gębowy, próbuje wydalić jakieś ciemne niestrawione resztki. Chyba ma problemy gastryczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mały update. Z tego wszystkiego aż zakupiłem testy.

kh 8.3

Ca 415

Mg 1260

Czy taki poziom magnezu może być przyczyną pogorszenia stanu quadri?a moze ukwiały są wrażliwe na brak określonych mikroelementów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam no3 oscylujące od dawna przy wartosci około 25. Mam od początku crassa i od 3 tygodni quadri. Crassa odkąd przybył nowy duży brat zmienił adres o kilka centymetrów od swojej dziury jest ciut mniej napompowany, a nowy, którego kupiłam po podziale pompuje się na maxa. Mogę więc potwierdzić to, co mówi Volf, że no3 to nie problem dla quadri. Może coś innego go meczy, bo faktycznie biednie wygląda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie tematu, takie troche inne pytanie. Jak mocno moze zmniejszyc sie quadri? Wlasciciel twierdzil ze jest wielkosci ok10cm u mnie byl na poczatku zaledwie jak pięć zł, później znikna a teraz jest jak 20gr. Wyglada ładnie, ale wogole nie rosnie. Czy moze nabito mnie w butelkę, i kupiłem strasznego malucha za cene sredniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan,wygląda tragicznie ten ukwiał, musisz kombinować bo coś za długo to trwa

Damian czy byłeś po wczorajszym jak go brałeś? nie mógł się tyle zmniejszyć, tym bardziej że jest zdrowy jak się pompuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi ze jak bym go widzial na żywo napewno bym go nie wzia. Mam nadzieję ze kiedys urośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.