Skocz do zawartości
pokson

Hydor smart level control, opinie po dluzszym uzytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ww. auto dolewke, ale jak na razie baniaczek zalany slodka woda i tylko testuje sprzet. Pytanie do was, jak sie sprawuje ta dolewka po dluzszym czasie? Czesto czyscicie czujnik? Jak ewentualne zabrudzenie wplywa na jego dzialanie?

edit.

Czy w ogole ktos mial, ma to cudo?

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Widzę że posiadasz dolewkę nad której zakupem się zastanawiam. Masz ją już kilka miesięcy, mógłbyś podzielić się swoimi spostrzeżeniami? Podobno działa na zasadzie różnicy temperatur pomiędzy wodą a powietrzem? Nie miałeś takiej sytuacji, że wariowała gdy temperatury były takie same? Będę wdzięczny za każdy szczegół. Pozdrawiam.

Edytowane przez Korczydar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem z nia zadnych problemow. Jedyne co bym doradzil to dobrac slabiutka pompe do tej dolewki, bo czujnik dziala z lekkim lagiem. Problemow z wariowaniem tez nie mialem, a ostatnio temperatura w pokoju byla zbliwona do tej w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. A miales moze taka sytuacje, ze woda spadla ponizej dolnego czujnika? Tak, ze caly czujnik bylby powyzej poziomu wodu? Zastanawia mnie, czy jesli odleje wode z akwa na podmiane, to czy dolewka doleje do pelna, czy tez dolny czujnik musi miec jednak kontakt z woda? No i jaki jest czas dzialania dolewki, czy ma jakis wylacznik czasowy? W sensie ze jak leje i leje, to czy nie wylaczy sie po kilku minutach(tunze staje po 10) jako zabezpieczenie przeleowowe, i w wypadku podmiany moze nie zdazyc dolac odpowiedniej ilosci wody..?

Edytowane przez Korczydar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik zalacza dolewke jak tylko dolna czujka przestaje dotykac tafli wody. Ja, przy podmiance, wylaczam pompe obiegowa, wiec woda zalewa gorny czujnik i dolewka zaczyna pipczec. Jezeli byla by sytuacja ze cos sie zawiesilo to dolewka po 10 minutach sama sie wylacza i pipczy. Co do odlewania wody do podmianki, po prostu wylaczyc dolewke przed, zeby nie dolewala i tylko nie zapomniec wlaczyc po :) Jak juz pisalem, polecam ta dolewke, zadnych ruchomych czesci ktore moga sie zablokowac. Jutro nagram Ci filmik jak bedzie sie zalaczac dolewka, przy jakim poziomie itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolewka czym prostsza tym bardziej niezawodna, polecam http://www.blau-aquaristic.com/levelcontrol.html

proste, niezawodne i w przyzwoitej cenie


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko te ruchome czesci:(

prawdopodobnie na kontraktonach, tam jest tyle luzu że pierwsze czyszczenie po 2 latach, mam to wiem :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie na kontraktonach, tam jest tyle luzu że pierwsze czyszczenie po 2 latach, mam to wiem :thumbup:

To juz wiem co wybiore jak mi sie hydor sp.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kontraktonach czy nie, zawsze plywak moze sie zablokowac, albo COS moze go zablokowac. Zdecydowanie jestem za czujnikami ktore nie musza sie ruszac.

Pokson, ja wiem ze moge wylaczyc dolewke robiac podmianke, ale mi wlasnie chodzi o to, aby dolewka byla "czescia" podmianki... Zykly elektrozawor sterowany czasowo, ktory bedzie nam wypuszczal wode przez jakis czas, i wlasnie dolewka ktora ja uzupelni... Tylko jak sie zachowa jak bedzie tak malo wody? No i w 10 minut moze nie zdazyc dopelnic zbiornika... Obecnie mam tunze osmolator 3155, i ona tez wylacza sie po 10 minutach. Jako dolewka super, ale jako dolewka do podmian, juz nie bardzo, bede po prostu robil podmiany czesciej i mniej, zeby zdazylo sie dolac w 10 minut. Tylko ze planuje w niedlugim czasie zmienic baniak na wikeszy, i wolalbym cos bez tego ograniczenia czasowego, albo najlepiej zebym sam mogl ustawic ile minut potrzebuje... Swoja droga kupilem Tunze, bo o hydorze czytalem same prawie zle opinie, ze wariuje, pipczy bez powodu i nie dolewa. Twoj temat znalazlem z 10 dni temu, niestety adminowi zajelo tyle czasu aktywowanie mojego konta. Znalazlem Cie na forum Discus i forum ze zdjeciami z karpiami(gratuluje, wielkie), ale tam nie odpisywales. A w miedzyczasie kupilem wlasnie ta tunze.

Tak na marginesie to Blau jest drozszy od Hydora, wiec od razu jest dla mnie stracony. Jesli mialbym wybrac cokolwiek na plywakach, to jedynie nasze rodzime aquatrend.

Edytowane przez Korczydar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cie bardzo co do innych for, a z karpiami to pewnie marfish:)

Chcial bys uzyc hydora do podmianki? Zeby uzupelnic wode mozesz uzyc mocniejszej pompy ale wtedy czujnik moze ja odlaczyc jak poziom wody bedzie juz 5-10cm ponad czujnikiem i to jest minus tego czujnika, nie dziala natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cie bardzo co do innych for, a z karpiami to pewnie marfish:)

Chcial bys uzyc hydora do podmianki? Zeby uzupelnic wode mozesz uzyc mocniejszej pompy ale wtedy czujnik moze ja odlaczyc jak poziom wody bedzie juz 5-10cm ponad czujnikiem i to jest minus tego czujnika, nie dziala natychmiast.

Nie masz co przepraszac, no cos ty! Sam nie zagladam na wiele starych forow na ktorych kiedys dosc aktywnie uczestniczylem. Chodzilo mi tylko o to, ze moze gdybym mial wczesniej kontakt z Toba to kupilbym jednak hydora zamiast tunze.

Moje akwa ma powierzchnie 150x60(na razie, chociaz nowy zbiornik powierzchni duzo wiekszej miec nie bedzie, bo co prawda 200, ale na 50), zeby podniesc wode o 5-10cm to niezle trzeba jej napompowac...

Edytowane przez Korczydar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda mocowanie czujnika do zbiornika ?

jaki jest minimalny odstęp od tafli wody do krawędzi zbiornika ?

zastanawiam się nad tą dolewką do zbiornika 30l i zależy mi na tym aby nie było dużego odstępu .

Do dalszej dyskusji o w/w sprzęcie zapraszam do tego wątku: http://nano-reef.pl/topic/78754-hydor-smart-level-control/#entry800887

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.