Skocz do zawartości
vipserek

Jakis sprzet pochlaniajacy wilgoć mam mokre okna rano.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma jakis czas zbiornik u gory 300 L na dole 200 i problem jest tego typu ze mam duze parowanie ale to nie o parowanie chodzi a o to ze w calym mieskaniu rano mam cale od gory do dolu mokre szyby jak ja moge to rozwiazac problem znika jak sie okno rozszczelni ale za to mam zimno w domu.

Prosze o pomoc.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześku tylko prawidłowa wentylacja

jak grawitacyjna nie pomorze choć powinna to musisz zastosować wymuszoną mechaniczną


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześku tylko prawidłowa wentylacja

jak grawitacyjna nie pomorze choć powinna to musisz zastosować wymuszoną mechaniczną

Ale co naj lepiej zrobic bo moja kobieta jeszcze troche to wywali mnie razem z akwarium :)


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnij okna, aby wentylacja coś "wyciągneła" musi wpłynąć nowe powietrze do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnij okna, aby wentylacja coś "wyciągneła" musi wpłynąć nowe powietrze do środka.

Tak zrobilem ale w salonie bylo chyba z 8 stopni rano :)


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak.

W czasie jesienno-zimowym w ciągu dnia okno w pokoju gdzie stoi zbiornik uchylone non stop w ciągu dnia, a w przypadku mrozów agresywne wietrzenie mieszkania rano i wieczorem (okna na "przeciąg" uchylane na jakieś 10-15 minut), do tego Metylan Stop Wilgoci - po dwa zasobniki na parapecie każdego okna. Szyby może nie są idealnie suche rano, ale nie leje się po nich. Pokój gdzie stoi 900 litrów zbiornik ma 12 metrów kwadratowych.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zamiast walczyć ze skutkiem, powalczyć z przyczyną wilgoci.Mechaniczna wentylacja może drogo kosztować(mam na mysli ogrzewanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zamiast walczyć ze skutkiem, powalczyć z przyczyną wilgoci.Mechaniczna wentylacja może drogo kosztować(mam na mysli ogrzewanie).

a jak bys powalczYl z przycyna ?

Ja robię tak.

W czasie jesienno-zimowym w ciągu dnia okno w pokoju gdzie stoi zbiornik uchylone non stop w ciągu dnia, a w przypadku mrozów agresywne wietrzenie mieszkania rano i wieczorem (okna na "przeciąg" uchylane na jakieś 10-15 minut), do tego Metylan Stop Wilgoci - po dwa zasobniki na parapecie każdego okna. Szyby może nie są idealnie suche rano, ale nie leje się po nich. Pokój gdzie stoi 900 litrów zbiornik ma 12 metrów kwadratowych.

Ten metylan daje rzeczywiscie rade ?


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) wietrzyc ale spokojnie, jak miales rano 8 stopni to widocznie przesadziles z uchyleniem okna,

2) walczyc z przyczyną przez przykrycie baniaka cienką pleksą, poliweglanem, czymkolwiek, ja tak planuję bo i mniej idzie energii na ogrzewanie baniaka zimą jak tez mniej wigoci w chałupie.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie załatwia wszystkiego, ale pomaga dużo.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bys powalczYl z przycyna ?

Ten metylan daje rzeczywiscie rade ?

Temat już kiedyś był walkowany i nie chciałbym się powtarzać ale w okresie zimowym poprostu nakrywam zbiornik i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już kiedyś był walkowany i nie chciałbym się powtarzać ale w okresie zimowym poprostu nakrywam zbiornik i po temacie.

PRzepraszam jak bYl walkowany ale wpisywalem odparowanie wody woda na szybach i nic nie znalazlem po drugie z biegiem czasu technologia sie zmienia moze ktos wpadl na jakis inny pomysl i sie podzieli a nastepne osoby szukajace beda mialy porownanie.

Z gory dzieki za pomoc jade po pleksi.


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamontuj nawiewniki higroskopijne!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci mówią kominiarze jak przychodzą na kontrole?Jak dla mnie masz źle wentylowane mieszkanie,masz w oknach wentylacje?Masz w domu komin wentylacyjny?w łazience?w kuchni?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ci mówią kominiarze jak przychodzą na kontrole?Jak dla mnie masz źle wentylowane mieszkanie,masz w oknach wentylacje?Masz w domu komin wentylacyjny?w łazience?w kuchni?

Mam w lazience i w kuchni ale rzeczywiscie moze byc cos nie tak bo w pokoju to ok ale zeby w kuchni bylo mokro na oknach to tez cos nie tak bo powinna byc wentylacja.

zamontuj nawiewniki higroskopijne!

A da sie to zamontowac w oknach ktore tego nie maja


[/url] 7728_7942.png[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj w wentylacji wiatrak od ogrzewania kominkowego. Jest bardzo cichy i ma wydajnosc kilkunastu m3 na godzine. Mialem ten sam problem. Pomimo ze mam zrobiony specjalny okap nad zbiornikiem podlaczony wprost do wentylacji to nie wystarcza. Zwlaszcza w okresie grzewczym na wszystkich oknach a zwlaszcza dachowych jest pelno wody. zamontowalem taki wiatraczek, do tego podlaczony jest do czasowki i wlacza sie na 15 minut co pol godziny. Zupelnie nie wychladza domu a wyciaga wilgoc. Wlacza sie tylko w nocy bo w dzien cieplo od lampy samo wymusza cug. Roznica jest kolosalna.

Pozdr

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za szczelny dom. Wytypuj najmniej uczęszczane pomieszczenie w którym będziesz mógł zrobić "wlot" powietrza.

Aaa i jeszcze najważniejsze, czy dom jest nowy - z tego sezonu ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozszczelnij okna, aby wentylacja coś "wyciągneła" musi wpłynąć nowe powietrze do środka.

Dobra rada. Ja miałem nawet grzyba przy oknie. Uszczelniałem elewację, bo myślałem że różnica temperatur powoduje skraplanie wody i grzyba. Co chwilę byłem w spółdzielni mieszkaniowej z pretensjami i prośbą, żeby to naprawili.

W łazience miałem wentylator wcisnięty w kanał wentylacyjny.

Przyszedł kierownik działu technicznego i pomierzył ciąg w kanałach. Wynik - lipa na maxa..

W kuchni wentylacja nie działała przez okap, a w łazience przez wiatrak w kanale.

Kier kazał wywalić wiatrak w łazience i powycinać uszczelki w oknach (kilkanaście centymetrów).

Od tego czasu jest OK.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w domu mam podobny problem ( wentylacja w kuchni i w łazienkach ) i w okresie grzewczym spora wilgoć, ciężko było zejść poniżej 65% jeszcze przed założeniem akwarium. Moje rozwiązanie osuszacz powietrza Equation 30l włączam co drugi dzień na dwie godziny przez ten czas z ciąga ok.4l wody. Okna suche i powietrze o wiele lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze rano miałem mokre szyby, a na ścianie wielki grzyb. Nic nie pomagało, żadne wietrzenia , rozszczelniania itp. Zamontowałem nawiewniki i jak ręką odjął.Wziąłem najlepsze jakie mieli, przyszedł fachowiec i zamontował w 1,5 godziny w dwóch oknach za 600 zł. Są też dużo tańsze. Mogę podać Ci firmę!/


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukaj firmy od okien zamontowanie to prosta sprawa nawiewniki kupisz w internecie ,ale jak nie masz smykałki do zabawy to daj komuś co się zna musi być wentylowane okno inaczej nic ci nie pomorze żaden metylan i inne pochłaniacze tylko dobra wentylacja i okna z nawiewnikiem


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem zamiast montować nawiewniki prostszą i często skuteczną metodą jest przycięcie 1-2cm uszczelki w oknie ale to już robisz na własne ryzyko bo rozszczelniasz okno lekko ale na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem zamiast montować nawiewniki prostszą i często skuteczną metodą jest przycięcie 1-2cm uszczelki w oknie ale to już robisz na własne ryzyko bo rozszczelniasz okno lekko ale na stałe

dokładnie tak zrobiłem i już 4 lata jak problem ustąpił a tak to non stop w zimę miałem rosę na oknach


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od kilku dni sie wkurzam, bo mi rosa na oknach wylazi rano. Wlasnie sprawdzilem- nawiewki zamkniete. Chyba sam zaczne w domu sprzatac ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oprócz wentylacji trzeba było uruchomić osuszacz powietrza ale taki elektryczny nie chemiczny. Z chemicznymi granulkami są tylko kłopoty i wydajność zerowa. Codziennie wylewam z osuszacza około 6 litrów wody. W domu jest stabilnie 55% wilgotności, nie ma skroplonej wody na szybach oddycha się super. Bez osuszacza miałem ponad 75%.. i grzybki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.