Skocz do zawartości
agent 007 sumek

160 litrów mojej słonej wody

Rekomendowane odpowiedzi

Minęło już trochę czasu odkąd zmieniłem akwarium na większe a mianowicie standardową 160 i przyszedł czas pokazać to co udało mi się stworzyć. Do ideału jeszcze daleka doga ale chyba nie jest aż tak żle , jednak proszę o wyrozumiałość przy krytyce :)

2ng7o9j.jpg

fyd3qx.jpg

r0atlj.jpg

23vhvsg.jpg

PS przepraszam za kotnik ale chwilowo są w nim szczepki korali wybaczcie

Edytowane przez agent 007 sumek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie to lampa samoróbka z budową której pomógł mi bardzo dobry kolega powiem ci szczerze że sam do końca nie wiem ile jest diod niebieskich i białych bo po prostu ich nie liczyłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie to lampa samoróbka z budową której pomógł mi bardzo dobry kolega powiem ci szczerze że sam do końca nie wiem ile jest diod niebieskich i białych bo po prostu ich nie liczyłem :)

Nie podwazam umoejetnosci :) Masz fajne dzikie nano ref .Jednak fotka oddaje cieliste barwy :) W rzecz.moze byc lepiej :) Podoba mi sie Twoje akwarium ;)Uwazaj tylko na xsenie .Masz juz jej sporo :) a ten koral w przyszlosci moze Ci zdominowac obsade jak pozwolisz :) jej sie za bardzo rozrosnac :) katroluj .

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak staram się jak najmniej mieszać w życie zbiornika i wygląda on jak wygląda. Cieszę się bardzo iż piszesz żę Ci się podoba :) jeżeli chodzi o xenie jest skrupulatnie i na bieżąco "plewiona" co do zdjęć sa takie a nie inne dlatego że sprzęt kiepski a i ze mnie fotograf nie zbyt dobry

Tak czy inaczej fajnie jest usłyszeć dobre słowo na temat zbiorniczka Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sporo miekkasow ktore nie lubia czystej wody :) Masz tez twardziasy :) Nie wiem czy na dluzsza mete da rade pogodzic wymagania calej obsady ) Zauwazylam bielenie od spodu niektorych szczepek.No ale kto wie ;)

Edytowane przez Miss-Colen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc :) Specjalistka ze mnie zadna.Uwazam jednak,ze twarde korale powinienes umiescic wyzej jak miekkie,ta xenia zabiera duzo swiatla.Nie wiem ktore korale wsadziles do akwarium pierwsze . Nie wiem tez jak planowales obsade w koralach.Teraz tak patrze na zdjecie i masz taki ciut balagan :) Nie pisze tego zlosliwie czy cos,ale jak chcesz isc na twardo to bedziesz musial przemeblowanie zrobic.Albo po prostu pomysl co bardziej Ci sie podoba i zostaw albo na miekko albo na twardo.

PS. Wiem,ze wczesniej pisalam troszke ciut cos innego,ale wtedy nie bylam do konca soba :D:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oświetlenie to lampa samoróbka z budową której pomógł mi bardzo dobry kolega powiem ci szczerze że sam do końca nie wiem ile jest diod niebieskich i białych bo po prostu ich nie liczyłem :)

Wydaje mi się ze masz bardzo złe oświetlenie. Po pierwsze jest go mało po drugie jest strasznie białe po trzecie dużo za mało "niebieskiego" . Jak możesz to napisz co to za diody w jakich ilościach (i jakie kolory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniaczek widziałem i coraz bardziej mi się podoba,więcej niebieskiego światła i będzie idealnie, zresztą sam o tym wiesz :thumbup: fajne zwierzaki tak trzymaj i progresuj bez zachamowań :clap:

Bardzo spodobało mi się doradzanie, sugerowanie innych użytkowników co można jeszcze dodać zmienić lub poprawić, mam wrażenie że ze szczerego serca to naprawdę pomocne i chwała za tą mentalną słowną i duchową estetykę oraz forum na odpowiednim poziomie ludzi z pasją a nie jak było na lokalnym pseudo....z wrodzonym debilizmem i brakiem dystansu do ogółu.......Sławku do przodu!!

Edytowane przez hipis (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie kolezanka jest inna niz na poczatku :( co do oswietlenia w planach dolozenie niebieskiego ale to narazie poszlo na dalszy plan od kilku dni mam inne wydatki a akwarium zyje swoim zyciem.

Edytowane przez agent 007 sumek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie kolezanka jest inna niz na poczatku :( co do oswietlenia w planach dolozenie niebieskiego ale to narazie poszlo na dalszy plan od kilku dni mam inne wydatki a akwarium zyje swoim zyciem.

Ej no chyba zartujesz! Dalej podtrzymuje,ze masz fajne akwarium!

To,ze napisalam,ze nie bylam do konca soba ...Po prostu od razu moglam Ci napisac,ze powinienes twarde korale dac wyzej :) To wszystko - nie strzelaj focha :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no żartuje ;) wiem że mojemu zbiornikowi do doskonałości brakuje bardzo dużo i pewnie tak zawsze będzie ......

ale marudzisz! ;) To jak bedzie wygladalo Twoje akwarium w duzym stopniu zalezy od Ciebie.Tak samo arazacja- to Twoje akwarium i ma podobac sie Tobie.

A patyki dalej bieleja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj Sławku ładną fotkę jak teraz to gada :thumbsup:

p.s. po brzydala oczywiście nie zdążyłem dotrzeć ale mimo tego dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dodam na czasie może jutro ale nie ma się za bardzo czym chwalić pojawiło się cyjano i okrzemki miejscami a co najgorsze nie znam za bardzo powodów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wodę jesli masz własne filtry - może żywica się skończyła. Nie robiłeś jakiejś rewolucji w akwarium ostatnio?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio trochę skalę przestawiałem i może przez to tylko teraz jak to zwalczyć???? czekać cierpliwie czy działać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zwalczenie cyjano jest wiele szkół ja osobiście używałem chemicleana a co do okrzemków to możesz np. użyć JBL SilicatEX


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.