Skocz do zawartości
demono1

Paracanthurus hepatus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem Paracanthurus hepatus w dzien gdy zapalaja sie wszystkie swietlowki widac go wszedzie plywa wyjada glony ale gdy zapala sie nocne swiatlo niebieskie chowa sie w skały i juz nie wychodzi czy to normalne u tych ryb ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój robił tak samo, podobno wszystkie tak mają że nocują w szczelinach.

Tak na marginesie, kupiłeś hepka do akwa z podpisu?

Edytowane przez BSOD (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysalem ze cos nie tak ale ok znalazl szczeline i jak cos to sie tam chowa ma 6 cm a nie w opisie jest miejsze musze wogule temat zalozyc bo juz od dawna jest 450l :) juz 2 dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój śpi między skałami na leżąco.

umnie tez tak znalazl szczeline i wsuwa sie ale w duzym akwarium co plywa to to moze ze 2 szczyliny sa a potem tak skala ulozona jest ze schowac moze sie za skalo nie miedzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to jedyny z pokolcy, ktory po zgaszeniu lamp (czyt.zaswiecaja sie nocne) hepek idzie do swojej szczeliny I dobranoc wszystkim :)

Reszta jeszcze sie pobuja chwile. Zdazalo mi sie spoznic na podanie kolacji przed zgaszeniem I reszta wiernie czekala- hepek nigdy nie wyplynal po papu. Wie ze noc I nie mam mocy na to zeby wylazl, chyba ze odpale swiatlo na nowo. Nawet jak jest mocne swiatlo w salonie I w akwa widno, to on juz idzie spac I koniec :D

Dla porownania- lineatus plywa tak dlugo az nie zgasnie TV, a wydawac by sie moglo, ze przy oswietleniu nocnym nie wplywa to na oswietlenie akwa przez np TV, a jednak. Gasnie TV i jakiekolwiek oswietlenie nawet dalekie (hol etc) I lineatus dopiero znika ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój śpi w koralu - sps. Zasadniczo. Bo jak wróciłem po 4 dniach, znalazłem go w kominie, skubańca. Pływa sobie bez stresu - skubie i rośnie. Z żółtkiem się dogadują znakomicie, tylko z garbikiem na początku mieli spinkę - tzn, garbik do niego startował, ale po kilkakrotnym zignorowaniu przez hepcia, pływają sobie zgodnie. Ale faktycznie, przy nocnym oświetleniu, tylko żółtek trochę pływa, reszta idzie lulu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to jedyny z pokolcy, ktory po zgaszeniu lamp (czyt.zaswiecaja sie nocne) hepek idzie do swojej szczeliny I dobranoc wszystkim :)

Reszta jeszcze sie pobuja chwile. Zdazalo mi sie spoznic na podanie kolacji przed zgaszeniem I reszta wiernie czekala- hepek nigdy nie wyplynal po papu. Wie ze noc I nie mam mocy na to zeby wylazl, chyba ze odpale swiatlo na nowo. Nawet jak jest mocne swiatlo w salonie I w akwa widno, to on juz idzie spac I koniec :D

Dla porownania- lineatus plywa tak dlugo az nie zgasnie TV, a wydawac by sie moglo, ze przy oswietleniu nocnym nie wplywa to na oswietlenie akwa przez np TV, a jednak. Gasnie TV i jakiekolwiek oswietlenie nawet dalekie (hol etc) I lineatus dopiero znika ;)

czyli wszystko jest ok :) dzieki wszystkim za odp .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko jest OK.

Te ryby po prostu są jedyne w swoim rodzaju.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj chyba juz jest stary bo spi sobie tez za dnia, takie drzemki sobie robi :)


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj chyba juz jest stary bo spi sobie tez za dnia, takie drzemki sobie robi :)

raczej jest młody i musi leżakować jeszcze za dnia ;)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej jest młody i musi leżakować jeszcze za dnia ;)

U mnie tez plywa i odpoczynek z poczatku mysalem ze cos nie tak jest ze szybko sie meczy :) ale to co mi na gorze napisaliscie wszystko dobrze , za jakis czas moze bedzie zoltek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety te kimanie hepci w szczelinach to poważne utrapienie,mała rybka rośnie i ma swoje ulubione miejsce z którego czasem juz nie potrafi wypłynąć,zaklinowując się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza ma stałe miejsce do spania między skałami, jak u kolegów wyżej po zgaszeniu światła idzie spać i nic jej już do rana z tamtąd nie ruszy, nawet zapalone w pokoju światła :) Jeszcze nie jedno Cię u tych ryb zadziwi :)


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza ma stałe miejsce do spania między skałami, jak u kolegów wyżej po zgaszeniu światła idzie spać i nic jej już do rana z tamtąd nie ruszy, nawet zapalone w pokoju światła :) Jeszcze nie jedno Cię u tych ryb zadziwi :)

Dokładnie jak kolega napisał :D Czasem jej troszkę odbija :animier:


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój hepcio też na swoją jamkę między skałami tam oczywiście śpi i wiecznie przekomarza się o terytorium wokół niej z garbikiem , a jak się wkurzy to nieopodal rosnącą klawularię wyrywa jak trawę. Ma charakterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój hepcio też na swoją jamkę między skałami tam oczywiście śpi i wiecznie przekomarza się o terytorium wokół niej z garbikiem , a jak się wkurzy to nieopodal rosnącą klawularię wyrywa jak trawę. Ma charakterek.

u mnie juz sie zmienilo oswoil sie i jak wczesniej pisalem gdy gaslo swiatlo a zapalalo sie niebieskue znikal w skalach teraz gdy nocne sie zapala plywa normalnie i jest ok musi sie przyzyczaic kazdy jest inny

niestety te kimanie hepci w szczelinach to poważne utrapienie,mała rybka rośnie i ma swoje ulubione miejsce z którego czasem juz nie potrafi wypłynąć,zaklinowując się.

to trzeba za jakis czas inaczej ustawic skale umnie mozna delikatnie bo masz racje potem problem moze juz nie wyplynac zaklinuje sie i bedzie lipa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa hepcie i oczywiście przed zgaszeniem światła trwa potyczka o wgłębienie w skale a póżniej oba smacznie śpią obok siebie.Próbowałem w pobliżu przykleić korale ale cwaniaki natychmiast je wyrywają więc poddałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.