Skocz do zawartości
brawos

Morskie wynurzenie 1.0 [150+45]

Rekomendowane odpowiedzi

Super,

Chyba czas przejść z AF na produkty fauna miarne

Pisząc o powrocie z AF na FM nie było moją intencją zniechęcanie do produktów AF. Tak jak pisałem wcześniej na AF korale bardzo szybko rosły (jak na moje skromne warunki oświetleniowe). Prawdopodobnie z tego też powodu zużywały całe mikro przez co zaczęły lekko blaknąć. Mi akurat łatwiej dozuje się suplementy FM i stąd zmiana. Innym może być łatwiej prowadzić zbiornik na produktach AF.

Dodam jeszcze, że by pozbyć się czerwonej talerzówki musiałem wyciągnąć skałę ze zbiornika wraz z przyklejonymi do niej koralami i szorować ją drucianą szczotką :googleye Jak do tej pory bardzo dużo rzeczy robiłem w akwa na przypał. Na szczęście bez szkody dla życia (póki co).

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Jarku :thumbup: widać że korale zdrowe i łapią ładne kolory.

Zdj. 9 i 13 od góry, bardzo ładne korale :)

Edytowane przez raphael_ (wyświetl historię edycji)

"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :thumbup:


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie Jarku :thumbup: widać że korale zdrowe i łapią ładne kolory.

Zdj. 9 i 13 od góry, bardzo ładne korale :)

super :thumbup:

Dzięki! Miałem wrażenie, że do tematów ze zbiornikami poniżej 250l nikt nie zagląda, a tu tacy wyjadacze zechcieli coś napisać :smiling:

Jeszcze foto cyphastrei:

gngabsasaigj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie "wyjadacze" ?? nie obrażaj mnie ... masz super kolory na tych patykach i tyle :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do mnie "wyjadacze" ?? nie obrażaj mnie ... masz super kolory na tych patykach i tyle :)

Ale to Ty zadajesz się z tymi "na górze", rzekłbym tymi z Olimpu :p Co prawda słyszałem, że trzeba skopać ogródek, by dostać się w łaski i dostąpić zaszczytu obcowania, ale to nie zmienia faktu hehe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory bomba,ze światłem coś kombinowales? Bo jak się patrzy na zdjęcia całości to wygląda jak by było ciemno,niebiesko .Pewnie to złudzenie i na żywo jest owiele jaśniej.Ja od tygodnia odstawilem Coral/B bo też mi Zielona acra blakla teraz widzę że powoli wraca do swojego naturalnego koloru,wydaje mi się że to nie miedź tylko poprostu poprzez klarowanie wody uciekają mikroelementy.Alle nie wiem czy moja teoria ma sens.Poprostu tak sobie to wytlumaczylem,.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory bomba,że światłem coś kombinowanej? Bo jak się patrzy na zdjęcia całości to wygląda jak by było ciemno,niebiesko .Pewnie to złudzenie i na żywo jest osiedle jaśniej.Ja od tygodnia odstawilem Coral/B bo też mi Zielona acra blakla teraz widzę że powoli wraca do swojego naturalnego koloru,wydaje mi się że to nie miedź tylko poprostu poprzez klarowanie wody uciekają mikroelementy.

Na zdjęciach wygląda ciemno bo mam tylko 144W/172l. Jak wiadomo niebieskie światło niesie więcej energii od białego i dlatego też by skompensować ten niedostatek watów, na 6 świetówek 4 to BluePlus - to kolejny powód tej ciemności. W rzeczywistości jednak nie jest niebiesko, ale powiedziałbym "normalnie" tj. w miarę biało.

Odnośnie Coral B - mam dokładnie takie same przypuszczenia. To trochę tak, jakby codziennie dozować CoralSnow z KZta. Chociaż po CoralSnow w akwa jest mleko, parę kropel Coral B to jednak mniejszy kaliber, ale coś w tym musi być.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować pięknego zbiornika :)

Dziękuję. Całkowicie bez zbędnej kokieterii to inni mają piękne akwa, a moje to taki ogryzek i to mały, ale cieszy samo w sobie i fajnie jest jak widać jakiś progres. Traktuję je jako poligon doświadczalny i okazję do nauki. Tylko ten brak miejsca na nowe acry. Następne będzie miało wymiary 130x60x50 i zmieści się ciut więcej, ale dopiero jak w tym wszystkie acry osiągną rozmiary umożliwiające zrobienie szczepek. Daję mu jeszcze przynajmniej rok życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zmiana w planach pomyśl nad większą szerokością i wysokością tak na poziom 70/80 i 60/65


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zmiana w planach pomyśl nad większą szerokością i wysokością tak na poziom 70/80 i 60/65

Szerokość może i tak, tym bardziej, że podobno 8 świetlówek idealnie zgrywa się dopiero ze zbiornikiem o szer. 65cm. Był parę lat temu taki spec na RC od tych rzeczy (Grim...coś tam jeśli się nie mylę) i to jego opinia. Wysokości większej niż 50 się boję, tym bardziej, że lubię sobie dłubnąć w zbiorniku dosyć często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały updacik: jedna wiadomość zła i jedna dobra. Zła to taka, że nie powiódł się eksperyment z całkowitym wyzerowaniem fosforanów. Po kilku tygodniach zauważyłem, że 4 acry w bardzo szybkim tempie zaczęły tracić tkankę i odsłaniać szkielet i to nie od dołu, ale gdzieś po środku krzaczków (pomimo obfitego karmienia). Podejrzewam, że albo było to zrobione mimo wszystko zbyt szybko, albo to jednak nie wina fosforanów, ale drastycznego i nagłego obniżenia poziomu potasu. Od jednego pomiaru do drugiego (w przeciągu tygodnia) potas spadł z poziomu 400 ppm do 341 ppm (pomiar testem RedSea). Tak czy inaczej potas spadł na skutek podkręcenia reaktora pellet w celu obniżenia PO4. Koniec eksperymentu bo szkoda korali. Może wypowie się w tej kwestii ktoś, kto utrzymuje PO4 na zerowym poziomie i opisze swoje doświadczenia i coś doradzi na przyszłość w tym temacie. Od kilku dni PO4 utrzymuję już ponownie na poziomie 0,015 i liczę, że RTN się zatrzyma, a korale zregenerują. Korale, które ucierpiały to hiacynthus, 2x valida oraz tenuis. Szkoda bo przy PO4 równym zero całkowicie pozbyłem się cyjano.

Dobra wiadomość jest taka, że acry nadal się wybarwiają i poprawiają swoje kolorki. Poniżej kilka fotek w tym dwa zdjęcia pokazujące te same korale co w poprzednich postach by zobrazować progres kolorów (ale to tylko moje subiektywne odczucie) oraz kilka nowych w tym strawberry shortcake, która jeszcze dwa tygodnie temu była całkiem brązowa. W tej chwili coś już tam próbuje odkrywać. Pomimo słabego światła są też przyrosty.

0da81a0o314k.jpg

qc0mex97s9om.jpg

u7vy2gnk4c4d.jpg

8ov9jegnyc25.jpg

nzfm77ly7txp.jpg

t07gfdnndpcj.jpg

5xml0fknii16.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba akwarium. Az mi sie odechciewa swojego:/

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że nie da się trzymać sps-ów w małym akwarium i w dodatku z dużą kolonią zoas-ów. Mi się wydaje, że jednak można. Dwa ostatnie zdjęcia to własnej produkcji szczepki hiacynthusa.

tvwh2q2goc66.jpg

8lo6rpssf8d7.jpg

ts6x0854lhgh.jpg

1u7vi1iouu1y.jpg

36f3cgy51wk7.jpg

0gub139zc2n8.jpg

wdiwubavbojd.jpg

yakwrswwutlz.jpg

yawvj9x0ct0h.jpg

r8h3jgwca473.jpg

f0cihxcuqnbm.jpg

coynhj9jnivg.jpg

7vddgxa46xlt.jpg

ifuo3zfnlv4q.jpg

kalqu4ofb674.jpg

09x7iwja1r6w.jpg

y0no43jn97y6.jpg

j91h26nqwy7z.jpg

d88p7gg469fd.jpg

l6ztew6mxhfs.jpg

7fkn6yx13agv.jpg

h2dccuxt1pwk.jpg

ywwmqke4zlau.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś zdjęcie całości można?:) no nic tylko gratulować zbiornika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś zdjęcie całości można? :) no nic tylko gratulować zbiornika!

Zdjęcie na szybko. Ryby nie chciały zapozować. W sumie jest osiem. Światło niestety nie pozwala mi na lepsze zdjęcia całości.

thvd1y1ut7rx.jpg

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba akwarium. Az mi sie odechciewa swojego:/

Dzięki! Mi też się odechciewa swojego, jak widzę Twój litraż. To jest dopiero prawdziwe akwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebi*** akwarium :thumbup::thumbsup::clap:

Nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaje...iście podziękować za komplement hehe. Szkoda tylko, że temat jest praktycznie martwy. Poza wstawianymi przeze mnie fotkami i krótkimi ocenami kilku osób nic się w nim nie dzieje, nikt o nic nie pyta, nikt nie daje rad, ale nic to... najważniejsze, że akwa w miarę cieszy właściciela (chociaż z racji rozmiarów nie ma już właściwie żadnego potencjału).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się i rób swoje, często nie mam czasu zrobić wpisu, ale urwanie śledzę twój wątek. Bardzo fajne akwarium. :-)

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się i rób swoje, często nie mam czasu zrobić wpisu, ale urwanie śledzę twój wątek. Bardzo fajne akwarium. :-)

Pozdrawiam, Marek.

Oczywiście nie jest to problemem. W końcu akwarium to radość głównie dla mnie. Bardziej szkoda mi tego, że akwarium nie jest w stanie pomieścić już kolejnych acr. Tak czy inaczej korale powoli rosną i myślę, że już niedługo będziemy mogli wymienić się szczepkami. Oczywiście zaproszenie z przeszłości aktualne, zapraszam w wolnej chwili.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak znajdę chwilę czasu to będę się odzywał, ale na razie każdy weekend mam zajęty,a w tygodniu to człowiekowi nic się już nie chce po pracy.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz gatunek anthiasow i jak czesto je karmisz?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również sledze twój wątek. Podobnie jak ty byłeś, ja jestem na pełnej gamie AF i jakość nie mogę dojść do ładu z parametrami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.