Skocz do zawartości
tadzik443

Prosze o szybka odpowiedz Siganus vulpinus ospa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie zakupilem w niedziele Siganus vulpinus ryba aklimatyzowana ok 45min dzisiaj widze na niej biale kroki podejrzewam ze to ospa rybia czy mam ja wylowic do wiaderka zlac troche wody podlaczyc pompke napowietrzajaca czy zostawic ja w zbiorniku z innymi rybami dzis wyszly jej kropki wogole zachowuje sie osowiale nic nie zjadla odkad ja kupilem samica blazenka ja gonila i sie chowala dzis wyszla ale ma kropki prosze o szybka porade

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to tylko stres


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co moze ja zostawic lepiej a jak zarazi inne ryby ? mozliwe ze stres widzialem wczesniej ze samiczka blazenka go gonila on siedzi nawet nie plywa gdzies kolo skal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz ganiać po baniaku pewnie też się zestresuje a o wiadrze nie wspomnę


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk to bardzo strachliwa ryba. Moj po zakupie nie wyłazil tydzien spod skal, alejak juz sie zaaklimatyzuje to jest nie do zajechania.

No ospe to doktorek,krewetka,czosnek,lampa uv i temperatura troche w gore.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzialem dzisiaj borsuk wyglada lepiej

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stosunkowo krótka aklimatyzacja, proponuje w przyszłości poświęcać na to przynajmniej 90min i wpierw wyrównać temperaturę przed dolaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i poszedl na wieczna rafe ale nie mial ani 1 kropki co ciekawe wczoraj wciaglo mi quadri do wirnika z odpieniacza metna woda ryby ledwo co zipaly o 12 w nocy musialem robic podmiane... straty borsuk i czesc ukwiala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie 135 zmiana na wieksze w styczniu jeszcze nie wiem jaki docelowy ale naj mniej 300l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka aklimatyzacja , 135l to w zasadzie dla tej strachliwej ryby jest jak wyrok , a wystarczyło poczekać do stycznia. Tak niewiele ale dla vulpinusa aż za wiele...

http://nano-reef.pl/topic/70076-jakiego-karpia-polecacie/ można było tego uniknąć a szkoda, nikt nie kontroluje już tego ale skupiamy się na innych pierdołach mniej istotnych w tym hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie wiadomo jaka była przyczyna... U mnie borsuk obsypuje często bo trafił mi się mega plochliwy okaz zmienia ubarwienie itd ale żyje... Być może ale to tylko gdybanie... Przyczyną była aklimatyzacja raczej jej brak w sklepie, ponieważ mało który sprzedawca aklimatyzuje zwierzaki ale jak mówiłem... Mogło a nie musiało tak być

Edytowane przez patunho (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rybki nie znamy to należy przyjąć opcję że może być słabsza i wtedy odpowiednimi warunkami dajemy jej kolejną szansę. Tu żadnej szansy nie było bo aklimatyzacja przeciętnie krótka i litraż.

Borsuki po prostu są rybami płochliwymi , ja jej nie miałem niestety bo rośnie wielka ale z opinii kolegów tak jest.

300l to też mało dla ryby która w zbiornikach rośnie +/- 20cm. Raffy ją sprzedał a miał większy zbiornik i coś w tym jest patrząc po targowisku.

Po prostu dużo czytać i wyciągać wnioski na cudzych błędach zanim się zdecydujemy.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben ma absolutną rację, popisuję się w pełni pod wszystkim co napisał. Borsuk to po aklimatyzacji ryba faktycznie nie do zajechania, ale też i nie do małych zbiorników.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.