Skocz do zawartości
pawel_jaw

RENOWACJA FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie-

w zwi?zku z tym, i? to forum jest naszym wsp?lnym dzie?em, pragniemy si? Was wszystkich zapyta?, co wed?ug Was powinoo by? zmienione, dodane, czego Wam na tym forum brakuje? Wiele z rozwi?za? zastosowanych tu na forum s? naszymi autorskimi pomys?ami, kilka to "przeszczepy zagraniczne"...ca?y czas jednak pracujemy nad tym, aby forum by?o na tyle przyjazne, przejrzyste i przyst?pne, aby ka?dy znalaz? co? dla siebie i w razie jakichkolwiek w?tpliwo?ci akwarystycznych m?g? je po poszperaniu w archiwum, ew. zadanie nowego topicu rozwia?.

Kilka pomys??w ju? si? urodzi?o, ale ?eby wesz?y w ?ycie, niezb?dna b?dzie dytskusja:

- "gie?da personalna"

chodzi generalnie o to:

wi?kszo?? z nas to ludzie pracuj?cy, prowadz?cy r??nego rodzaju dzia?alno??, zajmuj?cy si? w najr??niejszy spos?b podbijaniem ( albo obni?aniem:D:D) pkb:)Pomys? jest taki, ?eby si? tym podzieli?! Zamys? zacz?? si? rodzi? w zwi?zku z osob? jerzola, kt?ry jest kominiarzem, czy smk, kt?ry prowadzi biuro podr??y.Dlatego uwa?am, ?e gdyby ka?dy ( kto oczywi?cie ma ?yczenie ), w okre?lonym miejscu na stronie okre?li? sfer? swej dzia?alno?ci, mog?o by si? utworzy? by? mo?e kilka owocnych o?rodk?w wsp??pracy.Jak my?licie?

- "atlas zwierz?t"

Taki jak na meerwasserlexikon.S? ch?tni do roboty?Oczywi?cie nie zaraz...praca ruszy?aby ko?o wrze?nia.

- najbardziej hardcore'owy pomys?

Utworzenie stowarzyszenia morszczak?w ( oczywi?cie nazwa inna ) - jakby?my pr??nie dzia?ali, to spadek cen na rynku i lepsze towary MUROWANE ( lepsze korale i wreszcie realizowanie zam?wie? takich jakie rzeczywi?cie sk?adamy ).


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zacznijmy od dobrego chata bo ten jest do (_I_)

dobrze by było jak by każdy na głównej stronie widział ile osób jest na chacie,wtedy sie lepiej poznamy i można łatwiej powymieniać sie doświadczeniem

acha mi on nie działą a mam zainstalowaną Jave


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że da się zrobić

za jakiś czas:D:D

a tak na serio, to myślę, że będzie to zrobione, chociaż z tym czatem to walczymy od początku....u jednych działa u drugich nie....:)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak by był taki jak na www.malawi.pl tam jest wrzystko łądnie i czytelnie i u każdego chodzi


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o stowarzyszenie to już dawno o tym wspominałem. Mam już projekt statutu i scenariusz działania. Orientowałem się też w kwestiach prawnych. Tragiczna ilość roboty, kupa czasu, ale da się zrobić.

Rejstracja Stowarzyszenia to trochę wydatków, kilka wizyt w sądzie, wybór zarządu itd... TSA się udało, to czemu miałoby nam się nie udać. Zaintersowanym przypominam proponowane już wcześniej nazwy:

S.R.A.M. (Stowarzyszenie Rozwoju Akwarystyki Morskiej)

T.R.W.A.M. (Towrzystwo Rozwoju i Wspierania Akwarystyki Morskiej).

Przypominam, że po uzyskaniu osobowości prawnej, wcale nie zamykają się mozliwości działalności gospodarczej. Hurtowe zakupy za składki członków stowarzyszenia np 2 ton soli wyjdzie taniej niż gdziekolwiek - a na to, to już jako stowarzyszenie możemy zrobić przetarg. W zasadzie jedyny warunek. Kasa ze składek - ewentualnie zbiórka kasy na jakiś cel, jego realizacja i upłynnienie wewnątrz stwarzyszenia BEZ ZYSKU.

Pomysłów są tysiące. Generalnie na stworzeniu takiego Stowarzyszenia możnaby tylko zyskać.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stowarzyszenie to dobry pomysł .. ale nazyw SRAM i TRWAM jakos takie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej - mam kolegę siedzącego trochę w kwestiach dotacji unijnych. Można by postarać się (udowadniając proekologiczny charakter działalności, szerzenie wiedzy o zagrożonych gatunkach, florze i faunie raf koralowych itp) o całkiem fajną dotację na rozwój stowarzyszenia. Gra warta świeczki.

EDIT:

przed chwilą dzwoniłem do kumpla. Mogłyby być problemy z udowodnieniem, że Unia na ochronie raf koralowych cokolwiek zyska (chodzi o ekologię) ale można spróbować. Zawsze to można podciągnąć pod edukację młodziezy, (Ustawa o wychowaniu bla bla...), tworzenie kółek zainteresowań, wygłaszanie prelekcji i robienie wystaw/pokazów. Wtedy inna rozmowa. Poza tym jest wiele wiele innych organizacji ekologicznych gotowych wyłożyć kasę na taki cel. Choćby na założenie hodowli do ożywiania skały - tufu wapiennego (zamiast wyrywania rafie żywej skały) albo na propagację korali (zamiast ich pozyskiwania ze środowiska naturalnego).


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym stowarzyszeniem to w mierę wolnego czasu wchodzę w to :)

można by kiedyś zdobyć pieniadze na jakieś badania naukowe w takim stowarzyszeniu (marzenia :) )

co do uni i raf to przecież nie musisz udawadniać istnienia raf a tylko istnienie moza - to ma być stowarzyszenie akwarystów morskich a nie rafowych.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do ulepszenia forum.

Poruszę drażliwy temat licznika postów.

Na jednych z for (bodajże samochodowym o marce VW) jest taka opcja <POMÓGŁ>. Jest to zupełnie oddzielny licznik.

Wszystkim zależy na tym, by się czegoś z forum dowiedzieć, a często uzyskać szybką i pomocną podpowiedź gdy coś się dzieje z ukwiałem/rybą/koralowcem. Szybkość jest owszem ważna, ale też jej jakość. Często zabieramy głos w tematach off-topic, licznik bije i bije.

Chodzi o to, że gdy uzyskamy od kogoś fachową poradę, która się sprawdziła i dany osobnik pomógł, to klikamy odpowiednią opcję. Wtedy wiemy, że ten ktoś coś wie na prawdę, a nie wkleił 1000 postów z dowcipem, czy wymądrzał się o Stowarzyszeniu :)


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł - nie widziałem go nigdzie ale brzmi fajnie - opisz dokładniej jak to działa tzn czy za każdą pomoć dostaje się coś czy tylko raz od kogoś czy też jest opcja "zaszkodził" itp.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysly

Trzeba zalozyc nowy topic i niech kazdy sie przedstawi :)

Witam mam na imie Mateusz i nie pije juz od 2 dni :)

Na codzien zajmuje sie sciemnianiem na maxa - no coz taka praca :)

Punkty za pomoc ? Super sprawa

Stowarzyszenie ? Wchodze w to, ale nie z 1 czy 2 nazwa :)

@Qbab forum uncity.pl

za niektore tematy sa podziekowania, za przewinienia sa ostrzezenia, dodatkowo mozna przyznac komus punkt za pomoc w jakiejs sprawie.

BTW a moze dalo by sie cos zrobic z PM na forum, czasami napisze sie grubo do kogos i jak dam wyslij to widze "bledny url" Szlag mnie wtedy trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawel_jaw : Ja chętnie zająłbym się atlasem zwierząt. Jakieś tam zdolności artystyczne mam, tak więc myślę, że całkiem dobrze by mi to wyszło.

Pozdrawiam. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze od strony bardziej technicznej:

Przydalby sie maly tunning optyczny tj. menu jednak po lewej stronie, font w menu troszke wiekszy a najlepiej jakies rolovery, no i zeby sie pod Firefoxem nie wykrzaczala :)

Kolorystyke powinno sie zostawic bo jest bardzo fajna i w ogole kultowa :) Galerie bym zmienil bo przegladanie staje sie juz powoli meczace, trzeba przewijac te strone i przewijac... Sytuacja dojrzala juz IMO do tego zeby to alfabetycznie podzelic jakos. No i moze niech dzienniki maja adres:

www.uzytkownik.nano-reef.pl

np. www.kraszan.nano-reef.pl :)

tylko nie wiem ile subdomen ma domena nano-reef :) Aly mysle ze starczy, byloby to bardzo mile, kazdy by mial swoja strone z pieknym adresem latwym do zapamietania.

Jak mi cos jeszcze wpadnie to napisze :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak smigaja na dobrym platnym albo swoim serwerku to ilosc domen jest nieograniczona

:)

Spoko pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wirtualnymi jest akurat najmniejszy problem - ot choby kraszana pikorafka

www.kraszan.nano-reef.pl

Tyle ze bez sensu imho jest zakladac wirtualkę do każdej galerii - czasem to sa pojedyncze zdjęcia - lepiej jeśli ktoś będzie miał swoją "główną galerię" - i do niej bezproblemu moge taką subdomene dodac - musze jedynie dostac info na priva


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za atlasem i możemy się z moją lubą aktywnie włączyć w tworzenie:) , a że robota ma być jesienią to nawet lepiej :wink

opcja pkt za pomógł jak najbardziej ok

co do wystroju forum to sie nie znam, dla mnie moze byc, przyzwyczailem sie...

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wole phpBB + pluginy

subdomeny sa OK

czat przydal by sie, faktycznie

Stawarzyszenie jest swietnym pomyslem

Co do punktow to na kilku forach jest tak, ze 10punktow to np 5zl znizki w sklepie. Ludzie o wiele chetniej wypowiadaja sie. Ale wiadomo, ze jak bedzie 100punktow to jeden zloty, to bida. Wiecej juz w PlusGSM daja :-) Sa oczywiscie limity, bodajze max 3 mozna dostac dziennie czy cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - z tym sosem za punkty to w Polsce tak jest?

By sie 3 takich Adich zebralo to by Przemek zbankrutowal w tydzien bo by jeden drugiemu klikał ze pomógł :)

A ze zmian to moze jakis facelifting menu. Graficznie tylko ale zeby nie zajmowalo wiecej miejsca niz teraz na szerokosc bo wtedy bedzie zabierac miejsce do tego co wszyscy lubimy najbardziej - burzy mózgów i ...pisania glupot :)

Co do katalogu zwierzat to jak najbardziej jestem za - tylko cos tu na forum ten zapal tworzenia opada zaraz po stworzeniu mozliwosci. Mamy kilka dzialow i jakos tam nie widac nowych artykulow. Nie oskarzam bo wiem tez i po sobie bo poradnika dla nowicjuszy (ktory redaguje) nie uaktualnialem juz baaaardzo dlugo.

Ale na pewno bym poprawil segregowanie artykulow - bo za nic tam sie nie mozna polapac - nie wiem pogrupowac czy co. W kazdym razie teraz jest lipa z wyszukiwaniem informacji w dziale artykulow.

To samo sie tyczy galerii itp.

Ze stowrzyszeniem za skladki dlaczego by nie. Jak nie beda to jakies tam niesamowite kwoty a symboliczne 30-40zł rocznie to potem mozna by jakies zjazd z ogniskiem zorganizowac albo coś w tym stylu w celu integracji społeczności.

A jak by były jakieś konkretne pomysły i działania i by sie udało dotacje jakies uzyskac na konkretne cele to why not (np. "grupowy wyjazd wszystkich forumowiczow na Filipiny w celu obserwacji dziewiczgo ekosystemu raf koralowych, celem implementacji ich w bałtyku za kase z unii" hehe)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzę, że się pomysły przyjęły...to na dniach coś pomyślę o stworzeniu na forum "giełdy personalnej":)

Atlas zwierząt będzie we wrześniu...zaczęty:)

W kwestii stowarzyszenia to mówiąc nieskromnie wszystko wiem, gdzie co i jak:), mogę napisać statut, od razu zaznaczam, że zarząd będzie komisaryczny.Swoja drogą to przy dobrych układach, stowarzyszenie może stać się organizacją "pożytku publicznego"....a to bardzo korzystne jest:)

Punkty za pomoc uważam za dobry pomysł, ale tylko z ewidencją od kogo były przyznane.

Podgląd wiadomości..szkoda roboty,przecież zawsze posta można edytować:yes

Generalnie to czekamy dalej na pomysły, potem pojawią się wątki z dyskusjami już na temat konkretnych projektów.

Segregowanie artykułów - sam się tym zajmę obiecuję ( jak obie sesje skończę , a póki co to wszystko wskazuje na to, że skończe je we wrześniu ), ale będzie to na pewno zrobione bo już się dawno miałem za to zabra:)ć

Ostatnia rzecz w kwestii stowarzyszenia

POWIĄZANIE NASZEGO PRZYSZŁEGO STOWARZYSZENIA Z DZIAŁALNOŚCIĄ NA RZECZ BAŁTYKU OTWORZYŁOBY PRAWDZIWE MORZE MOŻLIWOŚCI - MOŻEMY ZROBIĆ COŚ DOBREGO!!! Bo nie mówię już o pieniądzach na tę działalność, o które moglibyśmy się starać z ponad 50 INSTYTUCJI..Współpraca z instytutami morskimi na całym świecie, z uniwerytetami UE, wykłądy, prelekcje..

Czy my sami wiemy na co się porywamy????

można się z tego śmiać, ale każda jedna organizacja tak zaczynała - od grupy zapaleńców. A czym my jesteśmy?:)


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki są zawsze trudne.Choćby finansowo. Żeby zalegalizować i prawnie usankcjonować działalność stowarzyszenia potrzeba jest sporo pieniędzy. I tu już jest pierwszy problem. Uważam, że jakby udało się na poczatek wciągnąć 100 osób z forum (ja wiem, że zarejstrowanych jest 1,5 "kiloosób") i składka wyniosła by te "przysłowiowe" 30-40 zł, to za 3-4 tys zł przeprowadzenie sądowej rejestracji 100warzyszenia może być trudne. Opłaty sądowe, notariusz, znaczki skarbowe itd... Do tego jest sporo wydatków "towarzyszących". Ale po odpowiednim nagłośnieniu sprawy w mediach... kto wie?


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan, bez większej kasy na początek, też da radę załatwić, tylko trochę dłuzej to trwa, po prostu piszesz, że stowarzyszenie startuje, jest nonprofit nie ma żadnych dochodów poza nikłym składkami i z pewnych opłat zwalniają, nawet Sanepid się przejmuje i daje zgode na bezpłatne książeczki zdrowia-tam gdzie są potrzebne :) Choć na początek wizyty w KRS są sprawą prawie codzienną- wiem bo już to przerabiałam :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.