Skocz do zawartości
Jankowski

Lampa Aqua Medic - Ocean Light 150 +

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od pewnego czasu planuje zalorzyc akwarium morskie. Powoli chce kompletowac sprzet i zaczne od oswietlenia.

Zastanawiam sie nad czyms takim

http://www.korale.pl/product_info.php/cPath/28_39/products_id/104

To jest cena jaka jestem w stanie jeszcze zaplacic, tylko czy to sie nada na akwarium okolo 200 l, moze mozecie polecic inne oswietlenie ktore nie bedzie drozsze. Musi byc ono "ladne" gdyz to jest warunek zony :).

Pozdarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego forumowicza!!!!

Fajna lampa do 200 l.akwa pod warunkiem, ze nie jest dluzsza od zbiornika. Wtedy by wyglydala nieciekawie.

Swoja droga nie rozumiem jej opisu : 10000K o barwie 13000 K?

Pozdrawiam i pozdrowienia dla zony. Moze urzadzi Ci ladne akwarium:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ok :)

Stani :

Swoja droga nie rozumiem jej opisu : 10000K o barwie 13000 K?

Chodzi o to ze zarniki o nazwie 10kk :) nigdy nie maja 10kk tylko zazwyczaj okolo 13kk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za odpowiedzi.

Na zdjeciu wyglada jak by lampa byla dlugosci +- swietlowek, czyli okolo 60 cm. Zakaldajac ze akwarium bedzie mialo metr, to takie oswietlenie bedzie wystarczajace. Moze lepiej kupic ta lampe 2x150W z tym ze juz bez t5?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to lampa ma chyba okolo 65cm na 40. Czyli zakladajac ze Twoje akwarium bedzie mialo podstawe 100x50 to bedzie chyba idealna - sam bym taka wziol, ale ta cena...

Lampa napewno jest ladna i estetyczna.

Moja Ocean Light drugiej polowie przypadla do gustu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w katalogu AM. Ta lampa ma wymiary 60 x 35 x 8,5 cm. Doskonale się nadaje do takiego zbiornika jak planujesz. Całkowicie zaspokoi potrzeby oświetleniowe nawet dla SPS-ów.

Ja mam jedną HQI 150W nad zbiornikiem 100x50x50 i do tego tylko 2 świetlówki niebieskie T8 po 18W. Lampa zawieszona 40 cm nad powierzchnią wody. Jest ok. Rosną u mnie także LPS-y i SPS-y i mają bardzo duże przyrosty. Swiatła im więc wystarcza.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napisze cos jeszcze zeby nie bylo za proste:D

Mam akwarium 1,07m dlugie i 2x150 HQI i gdyby nie mysl o cenie pradu to wolalbym 2x250 W. Teraz, przez moje wczesniejsze skapstwo do tych HQI musialem dookola akwa dolozyc T5 (co prawda niebieskie) bo moim zdaniem boki byly niedoswietlone. Oczywiscie akwa jest glebsze i wyzsze ale 1x150 ograniczy ustawienie twardych korali do malego obszaru pod zarnikiem.

@Kwiatek

Wydaje mi sie, ze BLV 10 000 maja 10 000.:)

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani- u mnie dokładnie po bokach są plerogyra, euphylia i caulastrea i rosną rewelacyjnie. Nie znaczy to, że gdyby miały więcej światła to przestałyby rosnąć :). Nad drugim zbiornikiem o wymiarach 60x50x55 cm wys. mam dokładnie tyle samo światła (czyli niby więcej W/litr) i podobny wygląd i przyrosty zwierząt.

Biorąc to pod uwagę oraz plusy w postaci ograniczenia zużycia prądu i ograniczenie grzania zbiornika, a przez to także parowania, uważam, że lepiej nie przesadzać z ilością światła. Zachować rozsądne optimum i tyle :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rah

No to masz po bokach korale nie wymagajace duzej ilosci swiatla:) To sa te dobre strony niedoswietlonych bokow. Jakie dlugie jest to akwarium ? Tez ok.1m ?

Sporo zalezy od ustawienia skaly. Majac np: dwie kolumny i jeden zarnik mozna twarde ustawiac tylko w srodku akwa do reszta jest w cieniu. To mialem na mysli.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

@Kwiatek

Wydaje mi sie, ze BLV 10 000 maja 10 000.:)

Moze blv tak :) ale to lampa AM :) a one maja raczej 13kk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Ocean Light Plus.

Dwie aktyniki i Pacyfic Sun 150W HQI

Jak dla mnie kolor swiatla i natezenie OK.

Sarcophytonowi tez sie podoba :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. O to chodzi, że można kombinować na wiele sposobów zarówno z ilością światła, jak i z ustawieniem koralowców. Nie ma jednej jedynej metody. Można sobie dobrać ogólnie światło do zwierząt, albo odpowiednio rozstawić zwierzęta pod słabszym światłem. Ten większy zbiornik ma 1 metr.

Gdybym nie liczył się z kosztami to bym sobie poeksperymentował, a tak po prostu cieszę się z tego co mam :) i że rośnie u mnie każdy koralowiec, który włożyłem do zbiorników.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rosnie to juz wiemy:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za pomoc, a wiec postanowione kupuje ta lampe.

Ostatnie pytanie widzial ja ktos gdzies taniej niz 1700 zł. Moze mozecie polecic jakis sklep netowy w ktorym mozna sie potargowac, za jednym zamachem kupie pompe cyrkulacyjna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mo?esz pogada? bezpo?rednio z

AquaMedic'iem z Bogucina k/Poznania ale ja si? na nich przejecha?em, bo mi lamp? juz 4 tygodnie ?ci?gaj?. Mo?e bedziesz mia? wi?cej szcz?scia...

Spr?buj pogada? z netowymi sklepami typu korale.pl albo e rybka.pl, cho? z Tomkiem te? mi nie wysz?o (4 tygodnie kompletuje mi elementy hydrauliki), ale generalnie ludzie sobie chwala ten sklep. Oczywiscie pozostaje jeszcze um-um :) Podzwo? troch? po tych sklepach, ale zacznij od pytania czy ktokolwiek z nich ma t? lamp? na stanie, bo je?eli nie to i tak pewnie bedzie to realizowane przez Aquamedic.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam korale.pl, ze znajomym będziemy zamawiać ta lampę i resztę sprzętudo naszych nowych akwarii, pogadaj z właścicielem na pewno się dogadasz.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.