Skocz do zawartości
Dan86PL

Oświetlenie LED do 74l (60x35x35) lub 45l (50x30x30)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum. Całkiem niedawno zrodził się u mnie pomysł na założenie pierwszej w moim życiu solniczki. Będzie to prawdopodobnie akwarium o wymiarach 60x35x35 (74l) albo 50x30x30 (45l). Albo coś pomiedzy ;). Ciągle się waham ale mniejsza niż 45l, ani większa pojemność niż 74l nie wchodzi w grę. Bedzie to na pewno akwarium prostokątne, bo bardziej takie mi się podoba niż kostka.

Chcę włożyć tam w miarę dużo skały, jakieś małowymagające koralowce, krabiki i nieduże ryby. Może parka błazenków + jeszcze coś małego.

Wszystko mam już zaplanowane tylko nie potrafię sobie poradzić z oświetleniem. Zależy mi na czymś energooszczędnym, jakaś belka albo 2 razy oświetlenie LED z zestawu Aquael Nano Reef 30l z tym, że nigdzie nie potrafię osobno takiej lamy znaleźć. Ktoś pomoże?

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny litraż,u mnie dotej pory swieciła lampa diy z 2 -woma paskami led cree 6 diód po 3W(royal blue i białe). Akwarium na 40h,ale jeślibym miał dobrze doradzić to proponowałbym dorzucić jeszcze jeden pasek niebieski .Na dwóch paskach bez problemu pociągnie.Pozdro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś chciał trzymać twarde korale i bardziej wymagające to zastanów się nad lampą LED Razor nano 60w 16000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaki litraż wystarczy taki sprzęt. Fajna cena ;)http://www.ebay.de/i...=item2a479433b1

na 9L ...


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 9L ...

A miałem nadzieję, że na 9,5L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, zobacz to

http://nano-reef.pl/...etleniezagadka/

2x10watt blue i jedną białą 10w

bedziesz zadowolony ;)

ps. skały dużo nie dawaj, rybki nie beda miały gdzie pływać ;)

Ehh... w lampe DIY się nie bawię. Zbyt leniwy i głupi jestem na to ;).

Skały znowu aż tak dużo nie dam, że ryby nie będa miały gdzie pływać, bo nie mam dużo kasy żeby ją kupić :D. Ale chciałbym zrobić coś fajnego, "trójwymiarowego" w sensie, że krabiki, ślimaki i ryby będą mogły na niej żerować ze wszystkich stron i będą miały kryjówki.

Już wiem, że będę miał na 100% zbiornik 50x30x35 (53l). Wiem też, że zastosuję jako oświetlenie lampę Aquael Decolight Duo marine 2 x 11W. Co prawda jest ona dedykowana do zbiornika 30x30x35 (32l) ale spróbuję. Jak nic nie będzie rosło to dokupię drugą.

No chyba, że jest jeszcze coś takiego jak ZETLIGHT NANO 1700 za 350zł. Bardzo fajna lampka zwłaszcza po dodaniu sterownika. -> http://sklep.aquaatelier.pl/zetlight-nano-1700-11w.html Z tym że wydaje mi się, że wkrótce ceny lamp diodowych strasznie pójdą w dół i nie wiem czy nie lepiej jeszcze parę miesięcy poczekać...

W ogóle jaki jest przelicznik w świetlówkach T8, T5 i lampach led w zbiornikach morskich aby rosły małowymagające koralowce? Ja w swoim słodkim mam w sumie 32W/98l T5 (24W Daylight + 8W Aqua-Glo) czyli około 0,33W/litr i rośliny rosną bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.