Skocz do zawartości
Matchek

Święta święta, jakie oświetlenie wybrać (Mazzara vs Kessil)

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę wymienić lampę, jeśli macie doświadczenia z Mazarra P lub Kessil A360NW lub A360WE proszę o opinię.

Akwarium ma wymiar 65 x 55 x 55 (szer. gł. wys.)

Edytowane przez Matchek (wyświetl historię edycji)

2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna sztuka A360W ze sterownikiem w zupełności wystarczy, dopasujesz moc i barwę do swoich potrzeb, modelu N nie bierz pod uwagę on sprawdza się lepiej w głebszych baniakach

Edytowane przez enigma17 (wyświetl historię edycji)

pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam: Maxspect Razor R420r 16000K 160W jetem bardzo zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam razora420r 300 W i jestem zadowolony w 100 procentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sps się maja ?


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 360WE, posiadam 2 szt i jestem mega zadowolony.

Porównując przed zakupem efekt blików w mazarra i kessil to firma na K wygrywa bezapelacyjnie.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 360WE, posiadam 2 szt i jestem mega zadowolony.

Porównując przed zakupem efekt blików w mazarra i kessil to firma na K wygrywa bezapelacyjnie.

Widziałem jak świecą te lampy 360WE powiem szczerze czapki z głów jest moc.Bliki są mega.Świecą pod baniakiem z lpsami ciekaw jestem jak się sprawdzają pod acroporami.Ma ktoś jakieś dłuższe doświadczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak świecą te lampy 360WE powiem szczerze czapki z głów jest moc.Bliki są mega.Świecą pod baniakiem z lpsami ciekaw jestem jak się sprawdzają pod acroporami.Ma ktoś jakieś dłuższe doświadczenia ?

A no wlasnie,tez mnie to bardzo interesuje,tym bardziej,ze w przeciagu pol roku bede musial zdecydowac sie na lampe,a jak do tej pory wszystko sklanialo sie ku T5...

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mazarry przy tej długości będziesz potrzebować najlepiej 2 szt. Wprawdzie nie wiem czy by jedna nie wytraczyła z soczewkami 100st. ale dla Świętego Spokoju bym wziął dwie. Mazarry mają niezależne 4 kanały. Bliki uzyskasz tylko na "Kisielu" z racji bardziej skupionego, punkowego światła. Mazarra oświetli baniak równo.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa fotka pod kessilem.

kessil_3%2B%E2%80%94%2Bkopia.jpgkessil_2.jpg


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,zwazywszy na planowana przez Ciebie obsade w nowym baniaku,Kessil pewnie bedzie jak znalazl :). Gdyby nie kusilo mnie,zeby sprobowac z SPS-ami,chyba tez bym sie na niego zdecydowal.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale co innego powiesic nowa lampe nad wyrosnietymi koralami,a co innego je pod taka lampa wyhodowac. Ale juz chodzi mi taka mysl,ze skoro w planach mam SPS/LPS i cos by mi nie szlo z SPS-ami,to zostana same LPS,bo takie akwarium tez mnie bardzo korci :).

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już nie mam wątpliwości chce kessila :)


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.