Skocz do zawartości
Sider

parametry wody RoDi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem z woda a moze i z filtrem RO.Tds zaczal wskazywac juz znaczne wartosci, wiec zakupilem zywice (dzis 1.12.2014) po zamontowaniu zywicy i spuszczeniu troche wody tds pokazuje 008.Zdjalem wezyk przed DI i tds pokazuje 245.W kranie woda grubo ponad 300ppm. Czy membrana moze byc walnieta, czy zywica nie daje rady, czy tds moze byc spierniczony.Dodam ze filtr zamontowany jest od wrzesnia.Filtr to firma ustm akwarystyczny...prefiltry sedymentacyjny,wegiel aktywowany i membrana oraz korpus 10"z zywica.Doradzicie cos....?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to miałem kiedyś.

Rozkręć wszystko wyciągnij membranę i sprawdź raz jeszcze, wszystko skręć, powinno być ok.

Edytowane przez Kwiatek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mam w membranie sprawdzic?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uszczelka trzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

membrana może by źle poskładana i np uszczelka się mogła podwinąć, albo gdzieś indziej przepuszcza.

Sprawdź jeszcze na odcieku boże jest źle podłączona. Może na odcieku do ścieku masz 000 ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

membrana może by źle poskładana i np uszczelka się mogła podwinąć, albo gdzieś indziej przepuszcza.

Sprawdź jeszcze na odcieku boże jest źle podłączona. Może na odcieku do ścieku masz 000 ?

Yarcio, no bez przesady nie róbmy z człowieka, ulomnego na odcieku jest ogranicznik ;-) więc ciężko pomylić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio, no bez przesady nie róbmy z człowieka, ulomnego na odcieku jest ogranicznik ;-) więc ciężko pomylić ;-)

No wiesz - w życiu rożnie bywa, a pomylić się łatwo, zwłaszcza że jak pamiętam to kolega miał problem z podłączeniem RO bo nie było instrukcji do niej.

Ja sam pamiętam kiedyś kombinowałem jak Koń pod górę jak podłączałem swoja pierwszą osmozę ... ho ho, kiedy to było.

A warto sprawdzić każda możliwość.

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z insrrukcja podlaczalem i check valve mam podpiete do zywicy a flow420 do kanalizy...tylko nie mowcie ze zle.Jutro wyjme membrane i zobacze.Woda w Gliwicach to go...no.

Yarcio instrukcje potem znalazlem na necie

Edytowane przez Sider (wyświetl historię edycji)

Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak.....Rozkręciłem i wyjąłem membranę, nie było widać jakiegoś odgniecenia które wskazywałoby źle wsadzoną uszczelkę.

przed rozebraniem pomierzyłem prawie wszystko raz jeszcze,wartości po ukośniku to wartości po włożeniu na nowo membrany.

Kranówka: 354 / 340ppm różnie od dnia

Odciek: 297 / nie mierzyłem

Po RO: 245 / 11ppm

Po RODi: 008 / 002ppm (spuściłem chyba z 10l i zeszło maksymalnie do 002)

Może TDS nie skalibrowany,może od września już się zabiły pozostałe filtry.Czy ktoś z Gliwic/Zabrza jest w stanie dla porównania udostępnić swojego TDS-a do sprawdzenia tylko?

Nie widziałbym problemu gdyby nie to zasrane cyjano.Już nawet idąc za opiniami na forum zaprzestałem podmian.

Jakieś jeszcze sugestię?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam ten sam problem

Teraz po ro mam 000

ale czasami i nagle jest skok na 003 a potem idzie na 000 nie wiem czemu ale tak jest

Z jakiego rejonu jesteś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid ja mam po kranówce trochę więcej niż Ty

Sprawdź jeszcze raz po kolei, prefiltry, membrana, di ile pokazuje ( po każdym filtrze)

jeżeli dalej d*pa daj kolejną żywicę i powinno być NUL

ja osobiście przestałem sie stresować i jak przekracza 010 to zaczynam wymieniać prefiltry i żywicę


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1-sze przeczyść chusteczką papierową tą delikatną końcówki TDS-a. Kumpel miał tak, się okazało, że były zabrudzone i kłamały. Mój pokazywał poprawnie, jego nie, po kalibracji też nie bardzo, poczyściliśmy i się okazało że w tym był diabeł pogrzebany.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam ten sam problem

Teraz po ro mam 000

ale czasami i nagle jest skok na 003 a potem idzie na 000 nie wiem czemu ale tak jest

Z jakiego rejonu jesteś ??

Łabędzka (stare Gliwice)

Spróbuje w wyczyszczeniem koncówek.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nasypales nowa żywice do pojemnika? Ubijales, nieubijales? Mialam ten sam problem miesiąc temu po wymianie prefiltrow i zywicy. Tds na końcu pokazywal 002 lub 001. Okazalo sie ze wina lezala w zywicy- bylo jej za dużo i byla zbyt mocno ubita( to tez byla moja pierwsza wymiana i poszlam za rada Pani z erybki i niektorych opisów z neta i forum ). Teraz mam 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ubiłem lekko bo tak mi radzono.Myslisz na prawde że ma to wpływ??


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mialam ubita mocno to byla wlasnie du..

Wiec ja zrobilam tak ze wsypalam żywice,puknełam parę razy o blat lekko puszką żeby sama sie ulozyla, zalozylam jescze raz dokldnie ta gąbkę u góry a do samej góry puszki zostalo ze 2 cm wolnego miejsca. Zleecialo parę litrów wody i tds w końcu pokazal 000.

No u mnie byla taka wlasnie przyczyna. Warto wszystkie opcje wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mogę spróbować odsypać trochę żywicy...nic nie stracę chyba


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1-sze przeczyść chusteczką papierową tą delikatną końcówki TDS-a. Kumpel miał tak, się okazało, że były zabrudzone i kłamały. Mój pokazywał poprawnie, jego nie, po kalibracji też nie bardzo, poczyściliśmy i się okazało że w tym był diabeł pogrzebany.

jeśli dobrze pamiętam od czasu do czasu trzeba go włączyć i wsadzić do wódki


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi to nadal spokoju i dzis zamiast zrobic cos podczas urlopu grebie w necie i oto co znalazlem. Cytat postu użytkownika LUK 4344 z 2008 roku ..."i po tych wszystkich operacjach ( po poskładaniu puszki DI) mniejsza puszka niestety rusza się w większej, czyli uszczelka nie jest dociskana przez nakręcana pokrywę"

Ten sam objaw zauważyłem u siebie.Mam uszczelkę tą biała która jest w pokrywka na sitko ale może ta jedna uszczelka to za mało??Może tam cos jeszcze ma byc żeby dociskało puszkę tą mniejszą??

Dziś wyjałem troszke żywicy jak radziła Jack Sparrow,ale teraz pokazuje mi TDS 011ppm. :( Łapy mi po prostu opadają. Jadę jutro do erybki może tam zweryfikuje poprawność pomiarów mojego tdsa.

Dodam że moj TDS to DD z tą śrubką kalibrujacą (nie ruszalem jej) z dodatkowym pomiarem temperatury

Edytowane przez Sider (wyświetl historię edycji)

Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 to powinno być po samej membranie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tyle powinno byc po membranie. Napisalam Ci co u mnie pomoglo a nie koniecznie u Ciebie musialo pomoc...sama jestem ciekawa jak w końcu sie sprawa skonczy. Powodzenia zycze bo wiem jakie to irytujące jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.