Skocz do zawartości
Mario94

Skrzydlica zebra

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym do swojego akwarium zakupić skrzydlicę zebrę i jak myślicie czy krewetki czyszczące (4cm) może mi atakować? Bo o resztę obsady to jestem raczej spokojny. Do jakich rozmiarów ona rośnie w akwarium? W naturze ponoć do 25cm.

Będę wdzięczny za opinię.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna je spokojnie karmic krewetkami, to dlaczego nie mialaby zjesc Twoich ? Bylyby takim troche drozszym, za to zywym pokarmem.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mozna je spokojnie karmic krewetkami, to dlaczego nie mialaby zjesc Twoich ? Bylyby takim troche drozszym, za to zywym pokarmem.

Kolega ma 2 lat tą skrzydlicę, dorosła do 12-13 cm i ponoć nie rusza krewetek. Dlatego pytam czy jego zeberka to wyjątek czy reguła ;)


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w końcu ruszy, spokojnie :yes


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś u siebie w akwarium ogólnym skrzydlice? Prosiłbym o informację jak się zachowują i jakie są z nimi problemy.

Będę wdzięczny za pomoc.


Akwarium 120L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 lub 3 miesięcy puki co zero szkód, jedyny problem to taki że nie chce jeść mrożonek puki co je tylko żywe krewetki pokarmowe ale innych nie rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz ty miałeś dużą skrzydlice nie karłowatą a to połowa wielkości. Aczkolwiek nie jest to babka piaskowa.

w końcu ruszy, spokojnie :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, mam i ja od wczoraj skrzydlicę

zobaczymy co mi pożre jako pierwsze i co najważniejsze cz mnie nie zeżre

podobno skubała mrożonki, u mnie była wczoraj po kolacji gupikowej, więc mrożonki jej nie interesowały

może jednak kupię jej dzisiaj jakiegoś gupiczka - tak na dobre powitanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrzydlica nawet z błazenkami i ardynałkami się dogada tylko codziennie musi dostać krewetkę koktajlową bo jak tylko będzie lekko głodna to obsada zacznie znikać ze zbiornika.


5038_5082.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję karmienie molinezją ryba może żyć w słonej wodzie i jak by ktoś wyjeżdżał na kilka dni to problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja już 3 miesiące u mnie w akwarium

nic nie znika, dokarmiałem w sumie chyba 3 razy molinezją

ciągle poluje gdzieś sobie przy skałach

mrożonek nie rusza, kombinować ze stynkami czy krewetkami koktajlowymi jakoś mi się nie chce

czy głoduje? wątpię

czy w końcu na coś zapoluje? może

póki co to ucieka przed krewetkami czyszczącymi

trochę za mało ją widać ale jak się już pokaże to ...

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z moją

Mam ją około 5 miesięcy najpierw karmiłem ją krewetkami bałtyckimi ale puki co jest brak i muszę ją dokarmiać gupikami

Co do szkód to odpukać ale żadnej innej ryby nie zjadła

Próbowałem ją karmić krewetkami albo stynką albo nawet kawałkami fileta ale wszystkie próby zakończone niepowodzeniem

Teraz widzę że jak daje lasonogi do akwarium to czasami zaczyna je jeść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada -penseta -kawałek stynki (taki żeby się zmieścił do japy) i delikatnie ruszając podsunąć pod pysk. Moja jadła z ręki znaczy pensety.

Czaiła się chwilę ale jak miała jedzenie 1-2cm od pyska zawsze się skusiła. Później sama podpływała. Tylko cierpliwie potrzymać przy niej bo Ona musi się przyczaić, nastroszyć i chapsssssssssss. Ważne żeby pokarm był przytrzymany w pensecie w taki sposób żeby go wyrwała z niej czyli delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomi z mojego miasta tez mieli morskie i dwie skrzydlice potezne z 25 cm, mieli je od maleńkich rozmiarów po kilka cm i w bardzo szybkim czasie urosły. I nie powiem bo wgl nie ruszały obsady , malych blazenkow , innych rybek (krewetek nie mieli) , poki karmili dobrze to wszytko bylo ok , jak przestali dbac to pozjadały blazenki i inne rybcie co sie do pyszcza mieściły. A wiec jednak to prawda ze jak sie malutkie skrzdlice przyzwyczaji to nie ruszaja obsady. A swoja droga to ciekawa historia z tymi znajomymi , zalozyli morskie i dbali itd , jak przestali dbac to najpierw szkydlice pozjadały wszytsko , potem ona same umarły , jeżowcom kolce powypadały, pomietam biedna zebrasomke ktora plywała przy powierzchi wody , takie nieskie zasolenie. (plakac sie chcialo)

powodzonka z rybcia moim zdaniem im mniejsza tymlepsza :D pzdr Szymon !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.