Skocz do zawartości
seicodriver

Praca odpieniacza a bakterie

Rekomendowane odpowiedzi

witam odkad stosuje bakterie AF codIebnie 1 kropla na 100l zauwazylem ze odpieniacz wywala mniej urobku moze tak byc?


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wydaje mi się że jest to spowodowane tym że bakterie zawierają coś jak oleiste subst. Które tak jakby blokują pęcherzyki powietrza w odpieniaczu. W niewielkim stopniu ale jednak :p

Chyba poprawnie - tak gdzieś coś czytałem, tu chyba.

Było też o ChemiClean chyba też coś takiego.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może , bakterie zjadają azot i fosfor -dobrze wiedza to ci którzy leją wódkę do zbiornika /ja też/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyść odpieniacz a dokładniej dysze venturiego , podejrzewam że za bardzo się namnożyły bakterie , testowałem też odpieniacz na kostkę , 3 razy w ciągu 1 tygodnia wymieniałem na nową , wydajność spadała do zera , kostka była za każdym razem obślizła

,


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam odpieniacza na kostke a venturi jest czysta...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjadają w cudzyslowiu. Dodają vodke /najczęściej z octem i cukrem/ dajemy dużo węgla wieczystego, dostępnego węgla, powodujemy istotny wzrost ilości bakerii, je też należy dodawać. A więc zwiekszamy siłę naturalnego filtra czyli bakterii. Stąd kolega może nic mniej wypełniania w odpieniaczu. Nie wszyscy używają metody wÓdka-ocet-cukier. Ja tak, i jestem b. zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak zwezka venturi jest czysta to sprawdz dolot. Tam najczescie odklada sie kurz z sola. Zamiast wyciagac odpieniacz mozesz zagrzac wody RO wlozyc dolot zeby zasaow wode. Odpienizca na poczatku usiadzie ale potem sie zbierze.

A tak naprawde bakterie AF nie maja bezposrednio nic wspolnego z tworzeniem sie piany. A to ze zaobserwowales mniejszy urobek to tylko efekt rozkladu organiki przez te bakterie do substancji przyswjalnych przez korale i nie tylko.

Moj system jedzie bez pienidla na tych bakteriach i po dwoch latach moge pwoiedziec ze bakterei maja cos wspolnego z rozkladaniem osadow. Detrytsu powinno byc co nie miara bo nie odsysam, a mimo wszytsko baniak hula na niewykrywalnych parametrach bez adsorberow

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.