Skocz do zawartości
mareczek232

Dylemat oświetlenia do 96l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czeka mnie decyzja zakupu oświetlenia do 96l 80x30x40.

Na początku chciałem kupic belke- 80 cm 4x24w t5, teraz jak patrze na moc i patrząc przyszłościowo zastanawiam się czy nie brać belki za kilka groszy wiecej- 100 cm 4x39w t5, ktora rownie dobrze zamontuje na aktualnym akwarium, beda tez jakies perspektywy na przyszlosc, tylko, ze bedzie odstawac po 10 cm z kazdej strony. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat. Sadzicie, ze warto sie zastanowić nad tym pomyslem? 4x24w daje mi 1w/l, przy 4x39w jest szansa na 1,625w/l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie watpie bym dostal cos konkretnego, a swietlowki zawsze mozna dobierac kolorystycznie do potrzeb

jestem ciekaw jak wypowiedza sie inni w tym temacie dzieki pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl wymianę szkła na np 60x40x40 dużo większa głębia litrów tyle samo koszt nie wielki


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz wziąć 4*24 t5 i kombinować ze świetlówkami - jeśli będziesz planował spsy, lpsy

ale możesz też wziąć ledy RAZOR (przy miękkich, lpsach, pospolite spsy też spokojnie dadzą radę) - będziesz zadowolony.

W takich samych wymiarach miałem tą lampkę i fajnie się sprawdziła.


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslisz przyszlosciowo i korci Cie lmpa 4 x 39W to od razy wal zbiornik na metr :thumbup:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz sprecyzowanych planów to kupuj lampę pood dany zbiornik. Te 10 cm będzie Cię wkurzać bardzo często.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziękuje za liczne odpowiedzi. Led odpada, nie jestem przekonany do ledów.. Co najwyżej na przyszłość we współpracy z dobra lampa t5. Na większe akwarium nie mogę sobie w tej chwili pozwolic, cena optiwhite bez tylnej i podstawy to cena jakieś 900-1k plus sump bez którego nie wypadało by prowadzić takiego akwarium. Chyba zdecyduje się na 4x24w i nie będę świrowal. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ostatnio zrobiłem sobie kosteczkę 40x40x40 szkło 6mm front plus boki ow i za szkło bez szlifowania zapłaciłem 72 zł do tego silkon 20 zł 3 godziny pracy mojej plus 1 godzina z żoną i akwa za pół darmo a satysfakcja przednia


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe ostatnio zrobiłem sobie kosteczkę 40x40x40 szkło 6mm

Sorki za OT ale czym świecisz nad nim? Sam taki cube planuję i mam mały dylemat ;-)


5181477ac67b1ad82f9b16181aa1ce4bu1485a1335.png

cube 40x40x40 64l Z panelem 12cm, cyrkulacja RW-4, Oświetlenie: 2x PC 24W (2 x Blue/white), Pienidło: AM Blue 1000, +100ml AquaTT NP Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 x aquael 11 3x 20000k i 1x 10000


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.