Skocz do zawartości
Wtełek1

Jebao WP-10 czy WP-25

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Akwarium jak ze stopki 250l 100x50x50 (pluys sump 100L lub więcej)

Planowana obsada korali to raczej proste korale i nie wymagające jak na razie ballinga.

Ale potem po ogarnięciu tematu podjęcie prób z utrzymaniem korali trudniejszych i w razie zapotrzebowania dozowanie ballinga.

Czy w takim akwarium lepiej sprawdzą się dwie WP-10 (są sterowalne na czym ni chyba zależy, bo mogę skręcić a w razie rozwoju akwarium i zapotrzebowania korali podkecić i będzie fajnie) To za czym przemawiaja do mnie dwie WP-10 to to że przy dwóch latwiej ustawić cyrkulacje żeby syfy zbierał\y się w jednym miejscu. Co przy jednej WP25 chyba będzie nie możliwe.

Dwie WP10 dadzą mi ok. 8000l/h więc to jest chyba taki na styk wynik dla miekkich ?

Więc jaka opinia użytkowników ?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wp10 wg mnie będzie za mała

mam wp25 i na tą długość jest OK. Zawsze możesz skręcić

Edytowane przez sebkar (wyświetl historię edycji)

ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z ustawieniem ?

Wziąłbym w sumie tą WP25 i skręcił tylko nie wiem czy dam radę to jakoś sensownie ustawić żeby dobrze dmuchało, a później gdyby brakowało mocy to w sumie też mógłbym dokupić WP25 i by było chyba dobrze dla korali.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komu pasuje ..........


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze lepiej Jebao RW jak kupisz 2 to mogą współpracował ponieważ mają wifi.

Oraz wiecej ustawień prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales o medalach RW?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega Jacek - lepiej mieć więcej małych niż jedna dużą - minus takiego rozwiązania to finanse ale plusy to przede wszystkim ich wielkość w akwa i fakt że dmuchasz tam gdzie chcesz i nic nie spada że tak to ujmę :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te modele RW też fajne, ale do czego służy tam wifi ?

Sterowanie przez komputer ?

Bo cena to w sumei podobna tych WIFI i zwykłych więc mógłbym wziąć jedną tą jak założe basen i w późniejszym okresie dokupić drugą.

No i na 12V niby są więc ryzyko mniejsze jak coś się zepsuje.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj lepiej RW :) mozna by powidziec ze jest wiele bledow poprawionych ;) tak wifi masz jak masz wiecej jak 1 pompe czyli np masz 2 to mozesz za pomoca jednego sterownika sterowac dwoma pompami paruja sie i np ustawiasz jednym sterownikiem fajne pompy ja mam akurat RW20 i na najslabszych ustawieniach jade ;) czemu taka kupilem ? Bo jak zmienie baniak na wiekszy to bede juz mial mocna pompe ;) dodatkowo.


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna lepiej wygląda niż 2 i kasa i i mniej plastiku w baniaku , jedna wp25 zrobi sztorm w 250l można wtedy dać na tryb np s3. Tej drugiej nie miałem i się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna lepiej wygląda niż 2 i kasa i i mniej plastiku w baniaku , jedna wp25 zrobi sztorm w 250l można wtedy dać na tryb np s3. Tej drugiej nie miałem i się nie wypowiem.

gwarantuję Ci że lepiej wyglądają 2 WP10 niz jedna WP25 - testowałem :) - kwestia MINUS to tak jak pisałem to tylko finanse, można lepiej ustawić i są mnie widoczne a jak masz RW to jeszcze pracują w parze


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci w rw zacznie wifi szaleć to wywalisz ją na śmieci bo nigdzie tego nie naprawią.

Jak brac to zwykłe wp-25


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarantuję Ci że lepiej wyglądają 2 WP10 niz jedna WP25 - testowałem :) - kwestia MINUS to tak jak pisałem to tylko finanse, można lepiej ustawić i są mnie widoczne a jak masz RW to jeszcze pracują w parze

Dla mnie wp25 można ustawić wystarczająco dobrze by zwierzęta miały się dobrze , nie wiem co lepiej ustawiać. Cel jest jeden w większości W1. 2 kable wcale tak dobrze nie wyglądają zwłaszcza w projektach rimless.

No i te nieszczęsne przyssawki chyba nigdy mi się nie trafily w niczym takie które by zawsze dobrze trzymały.

Często sztywnieje i zawsze musisz przyczepić do czystej szyby, ile ja razy suwam magnesem wp25 tego nawet nie liczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.