Skocz do zawartości
BourbonKid

Maluch z Zabrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od ponad roku czytam forum, przeczytałem wiele wątków z zakładania i prowadzenia zbiorników coś tam już pewnie wiem ale braki wyjdą pewnie dopiero jak się woda pojawi. Niestety miejsca nie mam za wiele(żona jest przeszkodą) kombinuję żeby postawić coś małego na biurku. pomysły mam takie:

1. 64l 40x40x40 ale tu nie wiem jakie zastosować niezbyt drobie oświetlenie takiej kostki lampy Led z +500zł trochę drogie jak na takie akwa dla mnie. Może ktoś poleci jakieś rozwiązanie tego tematu.

2. 72l 60x30x40 lub 73,5l 60x35x35 różnica to 1,5l ale chodzi tu bardziej o szerokość czyli 30 lub 35 te 5 cm w takim rozmiarze pewnie robi różnice.Te akwaria można oświetlać belką t5 2x 24W ale pewnie lepiej będzie 3x24W to rozwiązanie wydaje się być optymalne.

Obojętnie które akwa do filtracji wybiorę kaskadę FZN-3

Czy cyrkulacji wystarczy Hydor Koralia Nano Evolution 900?

Jakaś grzałka która najlepiej żeby się zmieściła do kaskady co polecicie?

Czytając i oglądając zdjęcia wielu małych akwariów przedstawionych na forum doszedłem do wniosku że chyba lepiej będzie startować na suchej skale Marco Rock którą użytkownicy chwalą lub kupić suchą w sklepie erybka do którego mam rzut beretem.

Ułożę i ewentualnie posklejam tak jak mi będzie odpowiadać i potem po zalaniu myślę o dokupieniu kawałka żywej z miejscowego sklepu lub może od kogoś z okolicy.

Piasek chce dać żywy.

Życie oczywiście błazenki,ekipa sprzątająca, korale miękkie i LPS.

Testy mam większość podstawowych z akwarium słodkowodnego i mam świadomość że kilka będę musiał dokupić.

Proszę o jakieś podpowiedzi co ewentualnie zmienić w planach żeby zacząć bez większych wpadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj pomyśl nad akwarium 60x40x40 a jak nie możesz mieć takiego to wersja ta trzecia 73,5l.

Hydor 900 może być za mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kostkę i nie potrzeba Ci super bajerów to proponuje żebyś sam zrobił lampę led. Całość wyniesie Cię maksymalnie 250zł, a jak wybierzesz chińskie ledy zamiast cree to ze stówkę mniej. Ale moim zdaniem lepiej wybrać 60x35x35 zawsze to kilka, a nawet kilkanaście litrów więcej. A najlepsza to propozycja Przemka. To możesz oświetlić 3x24w albo zrobić sobie lampkę ledową koło 40w ;) Jako cyrkulacja Koralia 900 będzie trochę mało. Mogę polecić NeWave 1.6. Troszkę droższa, ale ma dużo więcej pary i regulacje, także najpierw jak coś możesz skręcić. A do tego jest cichutka.

Edytowane przez bartek123_1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60x40x40 to już 96l i nie wiem czy biurko tyle wytrzyma na dłuższą metę do tego trzeba by już belkę 4x24w chyba. Co do ledów Diy to nie wiem jak się za to zabrać czytałem jak to robią ludzie w Klubie Malawi którego jestem członkiem ale sam się boję zabrać.

co do cyrkulacji OK zmienie zakładaną na tą którą polecacie pytanko czy one są ciche bo na tym mi zależy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiada z Zabrza :)

Bierz 60x35x35, do tego wystarczy Ci spokojnie belka 2x24w (kupisz na forum za 150zł).

Cyrkulator do tego JVP110, jak Ci bedzie malo (chociaz nie sądzę) to drugi taki sam. Są proste i tanie,a po tygodniu pracy niesłyszalne, na poczatek wystarczą, a po kilku miesiacach wyrobisz sobie zdanie na temat mocy cyrkulacji jaka potrzebujesz i kupisz cos lepszego.



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam sąsiada z Zabrza :)

Bierz 60x35x35, do tego wystarczy Ci spokojnie belka 2x24w (kupisz na forum za 150zł).

Cyrkulator do tego JVP110, jak Ci bedzie malo (chociaz nie sądzę) to drugi taki sam. Są proste i tanie,a po tygodniu pracy niesłyszalne, na poczatek wystarczą, a po kilku miesiacach wyrobisz sobie zdanie na temat mocy cyrkulacji jaka potrzebujesz i kupisz cos lepszego.

Witam serdecznie sąsiada

dzięki za opinię co do akwarium cyrkulatora JVP nie chcę bo ponoć nie są najcichsze.Ja w malawce mam Jabeo WP-25 i jestem z niego bardzo zadowolony niesłyszany ale nawet najmniejszy jest za duży na takie szkiełko więc szukam czegoś innego

Edytowane przez BourbonKid (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na JVP nie narzekam a zona nic glosnego u dzieci w pokoju nie pozwolilaby wsadzic.


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Newave jest bardzo cicha. Na początku było ją słychać, ale teraz jest zupełnie bezgłośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium będzie 60x35x35 i mam takie pytanie. Akwarium będzie widoczne praktycznie tylko z przodu chce je kupić z szyby 6mm bo takie widzę że są standardowe i pytanie czy ma sens robić przód w optiwhite przy tej grubości szyby będzie jakaś różnica? oprócz ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium będzie 60x35x35 i mam takie pytanie. Akwarium będzie widoczne praktycznie tylko z przodu chce je kupić z szyby 6mm bo takie widzę że są standardowe i pytanie czy ma sens robić przód w optiwhite przy tej grubości szyby będzie jakaś różnica? oprócz ceny

Opti ma sens przy szybie od 10mm w górę. :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, nie ma sensu. Ja mam 8mm przod z opti i nie widze roznicy porównując do 8mm guardiana. Chociaz przepraszam, jest jedna roznica, moje opti sie duzo latwiej rysuje niz 8mm guardian kolegi :veryangry:

Edytowane przez Blizzard2009 (wyświetl historię edycji)


POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki to chyba dobra wiadomość że nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki to chyba dobra wiadomość że nie ma sensu

Chyba tak :) Bourbon całą filtrację chcesz oprzeć na fzn-3 ? Chyba mam taki stary u siebie, jak chcesz mogę poszukać.

a szkło chyba lepiej i trochę taniej poszukać gotowca 60x40x40 kilka l więcej :) a widziałem kiedyś że niektóre 'sklepy' właśnie w takim wymiarze mają szkła.

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak :) Bourbon całą filtrację chcesz oprzeć na fzn-3 ? Chyba mam taki stary u siebie, jak chcesz mogę poszukać.

a szkło chyba lepiej i trochę taniej poszukać gotowca 60x40x40 kilka l więcej :) a widziałem kiedyś że niektóre 'sklepy' właśnie w takim wymiarze mają szkła.

ten wymiar który podałeś to 96 l a to ma stać na już stojącym biurku i nie wiem czy to wytrzyma tyle dochodzą większe koszty. Co do filtra to myślę żeby tak jak kolega Bliazard2009 mieć tylko odpieniacz ale warta wiedzieć ja coś to się odezwę w sprawie filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie roku odgrzewam temat bo w końcu dzęki córeczce udało się uzyskać zgodę na akwarium dzisiaj zamówiłem szkiełko o wymiarach 70x40x40. Filtracja będzie oparta o kaskadę FZN-3 i tu mam pytanie polećcie grzałkę która mi się w nie zmiećsi 100w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zimno w domu masz ,że potrzebujesz grzałkę aż 100W ? tak duża na pewno do kaskady nie wejdzie,ja bym kupił z 50W i zostawił w akwarium lub schował za odpieniaczem.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimno nie ma ale akwarium będzie miało 112l to wydaje mi się że 100w jest potrzebna schowam za skałką przy dnie i już widać będzie jedynie kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie mam na temat cyrkulacji bedzie:

-kaskada

-zastanawiam się nad zakupem tego odpieniacz Tunze DOC Skimmer 9001 ale chyba nie na start tylko trochę później

- myślę nad Jabeo RW 4 ale w e rybce RW 8 kosztuje tylko 40zł więcej i zastanawiam się czy nie lepiej większy i ustawić niepełną moc

1.czy te 3 źródła jakiegoś ruchu wody wystarczą czy bedzie potrzebny jeszcze jeden cyrkulator?

2.czy ten Tunze puszcza dużo bąbelków do akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza ja bym wolał troszkę dołożyć i kupić już coś lepszego,i bym wybrał Tunze 9004,sam miałem i powiem szczerze w 120 litrach byłem zadowolony z jego pracy.Co do cyrkulacji RW-8 może być za mocna na tak mały zbiornik nawet na minimum ,no chyba ,że spróbować na niższym napięciu, to może wtedy dało by radę ale to musiał by się ktoś inny wypowiedzieć kto ma w tym doświadczenie, ja sam używam w 120x50x50(300l) RW-8 i powiem szczerze jest git na taki wymiar.Miałem Tunze 9004 i nic nie wypuszczał do akwarium bąbli teraz mam 9006 i powiem szczerze tez 0 powietrza trafia do wody ogólnie są to dobre odpieniacze.A co do cyrkulacji to sam zobaczysz po ułożeniu skały.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź a mogę prosić jescze o inne opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* Zdecydowanie Tunze 9004

* RW8 za mocna, ale 1x rw4 to za mało. Ja dałbym rw4 i na przeciwległym boku jeszcze jeden mniejszy cyrkulator.

* Tunze nawet jeśli bedzie puszczał bąble to przestanie po jakims czasie. Moj Hydor też puszczał na początku - po ok 2 tyg to przejdzie.

* Co do grzałki to nie doradzę. Mam ciepło w mieszkaniu i moje akwarium od założenia (1.5 roku temu) grzałki na oczy nie widziało :)



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.