Skocz do zawartości
Artur85

Problem głownie z Euphyliami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku a nic na ten temat nie mogę znaleźć.

Czy ktoś spotkał się z takim dziadostwem na szkielecie? To są jakby małe pancerzyki i wystają z nich krótkie włoski. Nie są to ślimory osiadłe bo mam ich parę w zbiorniku i mają większą podstawę przy szkielecie i puszczają długie pajęczyny a to poprostu sterczy pancerz z włoskiem.

Hej.

Na mojej Euphylii mam takie same pancerzyki. I nie wpływa to na kondycję korala. Wstawię zdjęcie jak będę w domu.

Pozdrawiam


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mufti podejrzewam że to nie sprawka tych wieloszczetów, one przyszły sie tyko pożywać martwą tkanką jak poczuły że koral pada...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem kazdy temat z euphylia na tym forum i to nie 1 osoba mowi o wieloszczetach

Moze lubia robic domek w euphyli i tam sie mnoza?

O cos tu chodzi tylko o co?

Nie bede mowil jakie mam parametry bo badalem u 5 kolegow zasolenia parametry jak i u siebie testami z najwyzszej i najnizszej polki...Caulastrea obok pompuje sie cudnie i rozrasta a euphylia z pol roku traci tknanke od spodu :( cienko sie pompuje ,flak z wiszacymi polipami tzn koncowki polipow za takie cienkie niczymy quadricolor ,sie zwezaja i wisza:( maja jakies kurna otworki,dziurki malutkie jakby ktos igla podziobal ?mam juz tego dosyc i chyba wywale do sedesu bo koral sie meczy.

Dramat nikt nic nie wie:((

Ja juz wszystko robilem,serio.

euphylia1.jpg

tak wygladala pare miechow temu.1 dzien byl taki w ktorym nieco lepiej bylo przez pol roku..Obecnie mniej tkanki ma o wiele od spodu i jeszcze mniejsza:(

kh 9

no3 2

po4 0,03

ph 8,6

mg 1400

ca 380

Czasami bywalo tak ze 0 po4 i no3 ale niezle karmic zaczalem ,kh podbijalem itp d*pa nic nie daje ,cyrkulacja wolna i swiatlo jest ok ,pod roznymi lampami sprawdzane duuuuuuuupa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mojej sytuacji do dzisiejszego dnia nie wiem co im było ,ale przeglądając forum ,osttanio często ludzie piszą o problemach z Euphylliami .Na dzień dzisiejszy 2 główki które przetrwały to wszystko mają się dobrze i ładnie polipują,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też, że akurat Euphylie u mnie lubią niższe pH. Widzę, że kolega dość wysoko trzyma owe 8,6pH, może zjechać o to 0,3pH, potrzymać ciut niżej i może mieć to wpływ. Na pewno jest jeszcze jedna rzecz, mianowicie światełko. U mnie Euphylie dobrze się trzymają przy świetle bardziej niebieskim. No i częściej zacząłem karmić "pływaczy" mięskiem - mrożonkami. Przy tym zauważyłem częstsze otwieranie się przy okazji miękkasów i Euphylie zaczęły bardziej bujnie wyjmować polipy… Nie wiem, czy koledze to się jakoś przyda, ale może coś wydedukuje.

Co do padłego korala, to wyglądało to tak, jak gniazdo wieloszczetów popuszczające padłego korala. Po prosu ze 2 godziny po odessaniu ostatniej padającej główki, ze szkieletu wypęzło całe kłębowisko. W tym jeden olbrzym i reszta mniejszych. Szkoda, że fotki nie zrobiłem. Robiłoby wrażenie.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden duzy wieloszczet mowisz, a reszta male,dobre....

Kurde interesujace i to bardzo z tymi wieloszczetami odnosnie euphyli ...Tester cos pisal ,ze podgryzaja kiedys o ile sie nie myle..

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.