Skocz do zawartości
rafik73

Apokalipsa u Rafika

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu zabiedzone korale nie potrafia sie bronic przed glonami. silne zdrowe korale hamują glony.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tumida jak się patrzy ;)

Rafik niewiem czy to coś pomoże ale skoro większość parametrów wyeliminowane jako przyczynę to sprawdzilbym RO/DI w jakim jest stanie i zadał bym pytanie o przebieg żarnikow.

A duża podmiankę zawsze można robić w ciemno. Też jestem podobnego myślenia co Jacek jak korale mają dobrze to dla niższych form nie zostaje co jeść to tak z niczym nie poparych teorii wynikających z próby uzasadnienia obserwacji i doświadczeń.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale dalej bieleją jedne od dołu inne różnie. Euphilia ze zdjęć odżyła została poparzona przez inną euphilie .

Póki co dorwałem test red sea i potas 450. A w teście Salifeta zawsze nie domiar. Więc jedna przyczyna wykryta.

Czy zostawić taki potas i podmianami co tydzień zbijać czy odrazu zbić szykimi podmianami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas 450 nie jest jeszcze olbrzymią tragedią,przedawkowałem kiedyś to podobnie miałem i trzymał się wysoko bardzo długo,ale ja dalej twierdzę,że test Salifierta na K jest dobry.Kupowałem kiedyś różne testy RS i powróciłem do Salifierta bo szkoda mi było przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze po prostu padaja z glodu bo nie ma NO3 i PO4 w systemie? Jaki masz sprzet typu odpieniacz kulki itd. masz calustrea fluo? jak wyglada?

o co chodzi z tą Caulastrea fluo? Pytam, bo u mnie traci tkankę i nie wiem co robić, a czekania to mi chyba wiele nie zostało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowię troszę temat bo mam dobre wieści. Kilka acropor niestety nie udało się uratować ale to było do przewidzenia. Ale Część zdążyłem podzielić i zatrzymało się bielenie.

Co się zmieniło? Otóż :

1. Dodałem węgiel do obiegu- z myślą , że przy remoncie( malowanie okien i ścian) jaki miałem zaraz po przeniesieniu akwarium dostało się coś z powietrza do skały.

2. Dodaję aminokwasy tzn. Amino Acid. I tu pytanie ile docelowo dozować ? Bo podobno 1 kropla na 100l co 2 dni to troszę za dużo?

3. Bardziej karmię korale pyłem i zblenderownym mixem owoców morza.

I to chyba wszystko co zmieniłem. Efekt jest taki , że bielenie przestało postępować a acra tricolor która zaczynała bieleć zalała już to miejsce i zalewa podstawkę. Także jest postęp. Oczywiście korale bardziej polipują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.