Skocz do zawartości
bohen

testy red sea NO3 i PO4

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam zestaw testów jak na zdjęciach i mam pytanie odnośnie odczytu wyników, bo na skali po kolorze idzie odczytać np jak na fotce 2ppm i to jest wartośc którą mam czy odczytywać wg tabelki że NO3 to 2ppm a N-NO3 to 0,45, podobnie jest z PO4. bo nie wiem czy mam parametry do przyjęcia czy musze zacząć je zbijać. Tu przykładowo 2 a 0,45 to jest diametralna różnica (fotki z neta ale przykładem mogą być:))

71CscBua6%2BL._SY355_.jpg

Redsea-Test-Day1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pięciokrotnym przeczytaniu Twojego wpisu nadal nie jestem pewien o co Ci chodzi.

Wydaje sie, ze Twoim głównym pytaniem jest czy masz patrzeć na N-NO3 czy na NO3.

N-NO3 to azot azotanowy - to Cię nie interesuje.

NO3 to azotany i to jest to co badasz.

Nie wiem jaki masz zbiornik i co w nim trzymasz, więc trudno mi sie odnieść do wyników.

Jednak azotany na poziomie 2mg/L to dobry wynik o ile nie masz zbiornika SPSowego z parciem na pastelowe kolory.

PS

Jesli nie trafilem z odpowiedzia to następnym razem zadaj konkretne pytania, takie ze znakiem zapytania na końcu :D

Pozdrawiam


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze wieczorami pisze zawiłe teksty:P i przepraszam za brak znaku zapytania. dokładnie o to mi chodziło która wartość w tabelce jest tą co nas interesuje i dziękuje za odpowiedź Tester. biorąc pod uwagę, że test red sea na NO3 pokazuje coś dopiero od 0,25 a PO4 bardzo trudno odczytać przy małych wartościach, będe musiał pomyśleć o zmianie testów.

Jeśli chodzi o zbiornik to maluszek w porównaniu do waszych ale chciałem spróbować z sps'ami i jak na razie od ok 1,5 miesiąca jest nie najgorzej a nad kolorkami jeszcze będę pracował:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.