Skocz do zawartości
Tom_Killer

Valenciennea sexguttata - ikra i ..

Rekomendowane odpowiedzi

Kibicuje! Możesz z własnej obserwacji opisać dyformizm płci chciałbym dobrać do pary.

Pozdrawiam


600l netto, Ati PowerCone 200 , t5 10x54w plus 2x xr15wg4 pro, pompa balling ebtech, maxspect gyre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żona właśnie powiedziała mi że mam nasrane :)

Foka sprzed 10 minut z głównego zbiornika :)

DSC1101

Maluchy już z babkami, wiem już że mała krewetka jest 2 razy większa od narybku babki.

Fotkę dedykuję Nanokaczorowi za pierwsze wskazówk :)

A mix babki 2 dniowe i krewetki 3 minutowe wygląda tak

DSC1102a

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja nie umiem rozmnozyc ani babek ani L.amboinensis. Więc nie pomogę.

Skupiam się nad tym żeby lepiej robic to co umiem juz zrobić. Narazie przeniosłem hodowlę w nowe miejsce i staram się ją rozbudować. Rozmnożenie L.amboinensis pozostaje w strefie moich "marzeń... [Gdybym tam mógł oderwać się od reszty świata na 3 miesiące... -nic nie jeść, nie pić, nie płacić rachunków i nie musieć chodzić do roboty... i żebym tak był robocopem - ze 100% pozytywnym nastawieniem przez 24/7] Rzecz tkwi w tym żeby nie tylko umieć je rozmnożyć ale żeby umieć je rozmnażać na duzą skalę przez 365 dni w roku bez żadnych wpadek, kraks i żeby w dodatku odchować duże ilości krewetek/ryb do rozmiarów "handlowych". To drugie jest wbrew pozorom dużo trudniejsze niż odchowanie larw.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał się mnoży na potęgę, niestety równo po tygodniu zdycha w całości.

Zaleta - potrafię określić co do godziny kiedy je wypuszczą - dzięki odpowiednim warunkom.

Dziś zachowałem większy spokój

DSC1118a

Swoją drogą ciekawe jaki wpływ miały by te małe jakby zdechły gdzieś w sumpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłowiona ikra babek - volume 3 :)

Odłowiłem trochę szybciej niż poprzednio i wylądowała w świeżej solance, wczoraj była jasna, dziś już pojawią się kropki od oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d*pa znowu, po trzech dniach wszystko zdycha, nic nie chcą jeść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nic jest nieodpowiednie.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że się poddałem. Po 9 ikrze odłowionej i kolejnej porażce zostawiłem tą 10 w głównym zbiorniku, dziś mija 5 dzień jak samiec jej pilnuje, wczoraj pojawił się w zaspie otwór do którego druga babka coś wsypuję, potem samiec wystawia przez otwór pysk i widać jak filtruje wodę. Minęło już sporo dni, na pewno są tam maluchy. Na razie nie ruszam. Jak wytrzymają 10 dni to wkorczę z akcją odłowieniem.

A co do krewetek.... Dziś mają pierwsza w życiu wylinkę. Fajnie wyglada zbiornik, bo odmówiłem gdzieś ponad 600 szt. Na razie 1/4 już pływa przy dużej cyrkulacji mijając swoje wylinki. Reszta się jeszcze męczy na dnie zbiornika.

A maluszek po pieszej wylince wygląda tak :)

Ma jakieś odstające oczy.

DSC1248 K

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na młode od drugiej krewetki nagle wypłynął samiec babki i za chwile ogonem wygonił wszystkie maluchy, niestety przeleciały przez sitko. Zatem z 10 podejściem znowu sie nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznajesz, że nadszedł czas wypuszczania larw/ikry przez krewetkę ?


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narybek babki znowu zdechł, ale mam kolejne odmiany jedzenia, które będę testował.

Krewetki te z 19 kwietnia i te z 23 nadal żyją, testuje na nich nowe pokarmy i co ważniejsze to niejest fito i nie ma aż takiego problemu z jakością wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom, oczka już widać ale chyba jeszcze są za małe na wylęg.

krewetka02

i zoom

krewetka01

I po sprawie cała ikra gdzieś wsiąkła pod nieobecność pomiędzy 22:20 a 24


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem wcześniej, w takim stanie to już za godzinę już za chwileczkę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było temat u mnie jak najbardziej aktualny.

Pewnego razu, odłowieniu maluchów spotkało mnie coś niesamowitego.

Niestety nie zdążyłem sięgnąć aparatu, bo cała akcja trwała około 15sekund.

Fotka zrobiona tabletem.

Wyszłam z siebie zaraz wracam :)

wychodzi Z siebie

Na kolejną wylinkę będę bardziej przygotowany.

Wiem co się dzieje w pierwszych minutach z wyliną i kto ją wylizuje jako pierwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wytarły mi się chyba wszystkie ryby, które trzymałem w parach bądź haremach i to bez żadnych szczególnych zabiegów z mojej strony. Błazenki okoniowe, Chrysiptera hemicyanea i parasema - praktycznie cały czas się wycierają, podobnie Cryptocentrus cinctus, Gobiosoma oceanops, Gramma loreto, Centropyge loriculus - to chyba wszystko, jeśli chodzi o akwaria domowe. W pracy wycierały mi się w zbiornikach pokazowych Chromis viridis oraz Pseudoathias squamipinnis. P. squamipinnis nie wyciera mi się w zbiorniku domowym, jest on prawdopodobnie za mały. Nie wytarły mi się nigdy pokolce, mimo iż miały do dyspozycji 22 tysiące litrów - prawdopodobnie za niski zbiornik bądź za mało ryb do tarla.

"Mało kto dzieli się tu taką wiedzą, dlaczego ja mam to zrobić ?" - smutne to trochę, że masz takie podejście... W każdym razie nadal uważam, że przesadzasz, z własnych obserwacji a także z obserwacji innych akwarystów wynika, że doprowadzenie do tarła większości ryb morskich jest stosunkowo proste. Oczywiście, odchowanie narybku to zupełnie inna historia...

Święte słowa AquaManiac :thumbup:

Doprowadzenie do tarła ryb to żadna sztuka ,wystarczy im stworzyć przyzwoite warunki do bytowania a instynkt zrobi swoje i nie potrzebna tu jest wiedza ichtiologa ,czy godziny spędzone przed zbiornikiem (chociaż wtedy poznaje się życie ryb) , sztuką ,umiejętnością albo potężnym zapleczem akwarystycznym jest odchowanie narybku tak aby po wchłonięciu woreczka żółtkowego zaczęły jeść plankton ,taki który żyje w naturalnych warunkach skąd pochodzą ryby a szczęściem jest gdy zjedzą coś zastępczego :animier:

Wiedza jest po to by się nią dzielić , inaczej jest bezużyteczna , dlatego istnieją fora dyskusyjne i internet :yes

Ja trzymam kciuki żeby Tobie i Wszystkim się udało ale..... , są na prawdę na forum akwaryści którzy nie potrzebują potwierdzenia swojej wiedzy :yes ale żeby nie było że Ty jedyny

http://nano-reef.pl/topic/35322-male-malych-babeczek/page__hl__%20dos%C4%82%C2%84%C4%B9%C4%84%C4%82%C2%82%C3%82%C2%82ownie%20%20jaja


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow.!

Krotko sie przedstawie,mam na imie Marek 36 lat,obecnie przebywam za granica (niemcy) tu tez mam moje ukochane hobby :smiling: .

Zauwazylem przez ostatnie pare dni ze samiec sam po akwarium plywa a samica czasem spod skalki wygladnie i znika. To zachowanie juz kiedys wczesniej zaobserwowalem i krotko po tym smignela mi przed nosem malutka rybka ok 1 cm.

A wiec wczoraj wieczorem z zona ruszalismy do akcji,podnoszenie skaly. No i ba..jest ikra,wylowilismy ja do osobnego zbiorniczla (2 litrowe wiaderko,wisi w akwarium) krotko po tym pojawily sie larwy babek. Nie mam drugiego akwarium w zapasie ani napowietrzacza,musze to jutro skombinowac by maluchy mogly zyc.Dzi na szybko udalo mi sie skolowac plankton (Nanochloropsis oculata) dla maluchow.

Czy ktos moze z Was probowal tym planktonem odzywiac larwy babek?

Moj plan kest taki, karmic je tym planktonem przez pare dni i potem przeskoczyc na inny,wiekszy,mysle tu o orzeskach,dzis zalozylem hodowle orzeskow,powinny za pare dni juz byc,taka mam nadzieje.

Czy ktos probowal moze w ten sposob karmic larwy babek?

Za wszelka pomoc lub wskazowki jestem bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różych darów natury, ale się nie udawało.

Daj znać za 4 dni czy jeszcze żyją.

NANNOCHLOROPSIS OCULATA - kupowałeś w proszku czy żywe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Żywe,nie mam tego dużo ale chcę ten Plankton rozmonozyc...kto wie..moze się uda

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Nie wiem tylko która odżywka dla Plankton będzie dobra? Czytałem że niektórzy stosują nawet zwykłą odżywkę do roślin. Nie wiem czy to później zaszkodzi łatwa gdy im to podam?

Poprawka...czy to nie zaszkodzi larwom...Sorrki,pisze z telefonu i nie zabardzo mi to wychodzi. ..grube paluchy..hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Njalepiej poszukać takiego pokarmu dla odmian fito które mają małą zawartość PO4 i jego odmian.

Musiałbyś poszukać są wątki o hodowli fitoplanktonu i różne pokarmy.

Edytowane przez Tom_Killer (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update,ok.20% małych już nie stety nie żyje ; ( ale reszta jeszcze śmiga. Spróbuje plankton odżywiać Aqua Connect Phytostabil. Wyczytałem że jest dobry.Zobaczymy jak się to wszystko dalej będzie rozwijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.