Skocz do zawartości
brawos

Który model Bubble King wybrać, a może coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam zagraniczne fora i nie obraźcie się, ale doszedłem do wniosku, że Vertex Omega 150 do mojego litrażu to czysta abstrakcja. Na reefcentral ludzie mają podobne dylematy i jest trochę podpowiedzi. Oczywiście mogę się mylić bo dopiero zaczynam, w każdym bądź razie dzięki za dotychczasową pomoc. Postawię na wersję 130 i zobaczę jak to będzie - nawet ta przy tym poborze powietrza wydaje mi się trochę za duża.

Ja teraz na niecałe 200l obiegu mam Schurana 120. Na nowe niecałe 400l będzie Schuran 200.,

Wolę mieć zapas. Jeśli Vertex bierz 150. Lepsze to niż później robić DSB, refugium czy pchać absorbenty.

A propos: Schuran 120 ma pobór tylko powietrza tylko 200l? Vertex 150: 650-900; Vertex 130: 600. Gdzie tu więc sens proponowania Vertexa150? Chyba, że się mylę to zwracam honor.

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@akvarius dał Ci wyjście idealne na tacy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór powietrza na Venturi i igle ma się trochę inaczej do wydajności.

Widzę że podjąłeś decyzję . Ja brałbym 150. Dojdą rybki,korale i będzie miało co pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może będę żałował, może nie, ale i tak jeszcze raz dzięki za wskazanie Omegi bo jakoś wcześniej sam nie zwróciłem na nią uwagi. Zobaczymy jak będzie. Wersja 130 też jest mocna jak na moje akwa. Zdam relację za jakiś czas w moim wątku w dziale "nasze akwaria".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajmuje się akwarystyką morską od 1994 roku i wiele postawiłem i serwisowałem rób jak chcesz ja nie lubię półśrodków


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od sebastka white skima 200 z pompa w środku na pompie aqua nova 6500 w 160 litrowym akwa i wszystko żyje

przerobilem duzo slabszych i dopiero teraz jestem zadowolony

ja bym wzial vertexa 150 albo shurana 120 moze delteka albo skimza (kazdy by byl dobry) ale jak dla mnie w absolutnej ciszy noca slychac nasze akwa obojetnie jaki sprzet zastosujemy mozna tylko zadbac o wyciszenie


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak rezygnuję z Vertexa 130. Szczegółowe lektura tego wątku: http://www.reefcentr...2329753&page=14 zniechęciła mnie do tego odpieniacza. Pompa jest przewymiarowana w stosunku do body i prawie każdy ma problemy z przelewaniem niezależnie od ustawień, Cobyście nie pisali, i o ile więcej mieli doświadczenia to jednak nie dam się przekonać, że Omega 150 będzie dobra do 180 litrów (gdzie 900 l powietrza do takiego karzełka?). Także szukam dalej. Bardzo dobre opinie ma odpieniacz AquaMaxx ConeS Co-1, który również posiada pompę Sicce Syncra 2.0. Niestety w kraju się go nie da kupić. Poza najmniejszymi Bubble Kingami jest jeszcze coś cichego?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę wkładać kija w mrowisko ale skoro wiesz lepiej, to po co się pytasz? :)

A czy ty wszystko przyjmujesz bezkrytycznie? Proszę o pomoc, co nie oznacza, że muszę od razu kupić, to co ktoś polecił? Jeżeli czytam na reefcentral kilkanaście opinii o odpieniaczu powyżej, że nadaje się do znacznie większego litrażu to warto się nad tym trochę zastanowić. Nikt nie ma monopolu na jedyną prawdę. Niestety niektórzy wolą wkładać kij w mrowisko... chociaż twierdzą, że nie chcą... :) Tak przy okazji: po metryczce widzę, że odpieniacz dobrany wg mojego gustu i nie wiele przewymiarowany, skąd więc wzburzenie?

Edytowane przez brawos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim wzburzeniu piszesz??? A odpieniacz mam taki jaki mam tylko z tego powodu że nie mam suma wiec musiał być jakiś hang out. A tego typu odpieniaczy nie ma zbyt wiele. Wiec wybór siła rzeczy był ograniczony. Dobra, nieważne. powodzenia w szukaniu odpieniacza;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten sprzęt ? http://nano-reef.pl/...-deltec-ap-600/

Stary dobry dletec. Pewnie zaraz znawcy Ci odradzą kupowanie wiekowego odpieniacza ale moim zdaniem świat i ludzie,a w razie awarii regeneracja nie wciągnie Ci nosem portfela.

BSOD ma też fajny sprzęt za nie wielką kase w porównaniu do BK. Taki kompromis moim zdaniem,mocy w zapasie a nie drogo no i pracował zdecydowanie krócej niż wcześniej przeze mnie wspomniany Deltec no i na jednej pompie.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 900 l powietrza to teoria. Poczytaj o średniej Tunze na igle. Pogadaj z Astisem.

Pobór powietrza nie jest jedynym wyznacznikiem skuteczności odpieniacza. Ważn jest pojemność komory reakcyjnej.

Kolega w 650l ma BK 250 supermarine. I nie twierdzi, że to przesada.

Do 180 ciu litrów brałbym Schurana 120. To moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam od sebastka white skima 200 z pompa w środku na pompie aqua nova 6500 w 160 litrowym akwa i wszystko żyje

AN 6500 wsadzona do rury 200 mm... a jak ona tam się zmieściła ? mam ten model w obiegu i to jest niezły klocek :)

jak możesz to wstaw fote.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN 6500 wsadzona do rury 200 mm... a jak ona tam się zmieściła ? mam ten model w obiegu i to jest niezły klocek :)

jak możesz to wstaw fote.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Marek tu więcej fotek: http://aquaspec.pl/odpieniacz-bialek-whiteskim-200-internal/

@brawos - w moich mocno przerybionych 150 l prawie dwa lata z powodzeniem dawał radę Deltec MCE600, @kmirko piękny zbiornik pędził na MCE500, także moim skromnym zdaniem Deltec SC 1350 ew. 1455 spokojnie Ci wystarczy, wprawdzie nie wiem, jak z ich głośnością... Marcin gdzieś tu robił testy

pozdr

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odpieniacze to mam doświadczenie może nie długie ale zawsze z Schuranem i Sebastkowym White-skim 200

Po pierwsze jak dla mnie schuran głośny a co do samego rozwiązania z śrubami słaby i nie jest wygodny.

White-Skim od sebastka to kopia B-K wykonanie jak dla mnie super na pompie 6500 AquaNova wersja z pompą poza body .Odpieniacz super cichy a jedyny dźwięk to zasysane powietrze przez tłumik.

Jak zawsze z takimi tematami to każdy pochwali to co używa bo to jego wybór a kolega potrzebuje informacji - temat rzeka

Brawos - czytanie opinii nie da Tobie odpowiedzi , ponieważ piszą je ludzie którzy w jakiś sposób są powiązani z daną marką bądź dystrybutorem danego sprzętu. Widziałem na forum już ludzi którzy rezygnowali nawet z B-K tak więc wybierz to co chcesz wybrać a nie to co doradzają , ponieważ liczą się detale typu emitowany hałas , łatwość w obsłudze itp a co do wydajności to żaden z producentów nie poda Ci jej dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kup co chciales/chcesz kupic I tyle :)

Znaczna czesc ludzi pochwali "swoje", bo przerabiajac (kilka) zawsze ida w wiekszy, lepszy, raczej drozszy (zmiany baniakow, doswiadczenie).

Z mojej strony moge tylko doradzic zebys kupil nowy jak masz na to kase...

@patunho - Badz tak uprzejmy I podeslij linka/ki , co z BK rezygnowali. Chcialbym sie dowiedziec jakie byly ich powody, bo mi jakos to umknelo na forum...


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kup co chciales/chcesz kupic I tyle :)

Znaczna czesc ludzi pochwali "swoje", bo przerabiajac (kilka) zawsze ida w wiekszy, lepszy, raczej drozszy (zmiany baniakow, doswiadczenie).

Z mojej strony moge tylko doradzic zebys kupil nowy jak masz na to kase...

@patunho - Badz tak uprzejmy I podeslij linka/ki , co z BK rezygnowali. Chcialbym sie dowiedziec jakie byly ich powody, bo mi jakos to umknelo na forum...

Debora zrezygnowała z BK 160 na rzecz ATI Powercone chyba 200i


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Debora zrezygnowała z BK 160 na rzecz ATI Powercone chyba 200i

Chociażby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie każdy odpieniacz mini jest do bani...Z czasem ludzie pakują większą obsade i robi się problem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie każdy odpieniacz mini jest do bani...Z czasem ludzie pakują większą obsade i robi się problem.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek tu więcej fotek: http://aquaspec.pl/o...m-200-internal/

@brawos - w moich mocno przerybionych 150 l prawie dwa lata z powodzeniem dawał radę Deltec MCE600, @kmirko piękny zbiornik pędził na MCE500, także moim skromnym zdaniem Deltec SC 1350 ew. 1455 spokojnie Ci wystarczy, wprawdzie nie wiem, jak z ich głośnością... Marcin gdzieś tu robił testy

pozdr

Jarek

Chłopaki (i jedna dziewczyna :)) wielkie dzięki za dotychczasową pomoc. Problem hałasującego odpieniacza psującego całą koncepcję maksymalnego wyciszenia wszystkich klamotów łącznie z szafką rozwiązany. W dniu dzisiejszym dostałem od ręki ze sklepu w ramach reklamacji nową pompę do Blau Scuma IT110. Podejrzewając, że model ten może być głośny sam z siebie niezależnie od nowej pompy, wziąłem ze sklepu na próbę Delteca SC 1350, którego między innymi polecaliście powyżej. Szczerze mówiąc myślałem o nim już wcześniej bo pasował mi idealnie do litrażu, ale byłem przekonany, że właśnie jest głośny i dlatego odrzuciłem go na starcie. Okazało się, że Deltec jest cichutki i czegoś takiego właśnie szukałem! Przez pierwszych 10 minut coś w nim "grało" i warczało, ale po chwili się spasowało i ułożyło. Sama pompa jest cichutka. Jedyne co lekko słychać (ale i tak ciszej niż w Blau) to zasysanie powietrza, ale akurat u mnie tego problemu nie ma bo mam wyprowadzony wężyk za okno by zasysało powietrze bez CO2. Okazuje się, że w tej chwili głośniejsza od odpieniacza (choć i tak prawie niesłyszalna) jest obiegówka Tunze 1073.020. Podsumowując jestem więcej niż zadowolony. O wielkości komory odpieniacza na korzyść Delteca nie będę już wspominał. Poniżej zdjęcia "starego" (tylko 3 tygodniowego) Blaua z nowiutką bo dzisiaj odpalaną pompą, który lada moment znajdzie się w dziale "Targowisko" oraz nowego Delteca. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

post-24347-0-42320300-1420228270_thumb.jpg

post-24347-0-01907100-1420228278_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz, a cieszy :)

Jak ja lubię to powiedzenie, ile możliwych interpretacji, zawsze do wszystkiego pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@do autora - widzę kolego, że za wentylację w sumpowni dba wentyl Noctua :D Na bogato widzę :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.