Skocz do zawartości
Stoik

Deltec AP600 jaką pompę zasilającą zastosować?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zostałem szczęśliwym mam nadzieję posiadaczem odpieniacza Deltec AP600 (używany) i mam pytanie jaką najlepiej pompę zastosować do zasilania.

Czytałem o tym, że zasilanie ze spływu utrudnia ustawienie odpieniacza więc wolę nie ryzykować i pod nowy projekt ruszyć z pompą. Jako, że odpieniacz ma podany przepływ wody 600l/h celuje w coś w tym stylu:

http://erybka.pl/pro...-Pico-1000.html

http://erybka.pl/pro...r-Pico-800.html

http://erybka.pl/pro...e-1073-008.html regulowana przez co mi przypasowała

http://erybka.pl/pro...omline-900.html

http://erybka.pl/pro...wa-Jet-800.html

Takie kilka pomp które wydaje mi się, że by się nadały ale nie wiem na 100% więc proszę o poradę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hydor 1000,jest regulowana,i możesz sobie sam ustawić przepływ.Npo i jest bezgłośna i malutka.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. Ja miałem NJ 1200 i było ok. Ale najważniejsze żeby za pompą dać zawór, to Ci pozwoli na dokładne ustalenie dopływu wody....

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka. Ja miałem NJ 1200 i było ok. Ale najważniejsze żeby za pompą dać zawór, to Ci pozwoli na dokładne ustalenie dopływu wody....

A jakby dać pompę regulowaną to też z zaworem kombinować? Myślę o tej tunze tylko ona ma mniejszy przepływ niż te co podaliście.

@Bober6662 to nie ten hydor Pico 1000 który podałem? Bo widzę, że ta nie jest regulowana a z regulacjją nie widzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy samej nie ustawisz tak jak na zaworze

Wysłane z mojego GT-I9505


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To muszę w takim razie zerknąć za jakimś zaworem montowanym na wężu bo szczerze to nie wiem jaki dać ;)

Czyli pompe wtedy dać spokojnie bez regulacji?

Edytowane przez Stoik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa hydor pico 1000 ma regulacje reczną,na pompie się ustawia jaki chcesz mieć przepływ,..

Przeczytaj opis pompy....

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bober. Chyba się na tą pico hydora zdecyduję.

Ma trochę mniejszy przepływ (niż nj1200) w teorii a bierze dużo mniej prądu ;)

Edytowane przez Stoik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam,używam dlatego polecam.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro u Ciebie w takim samym odpieniaczu działa to bez kombinowania dalej wezmę.

A z trochę innej beczki nie wiecie gdzie mógłbym dokupić tą "nakretke" do podłączenia tej pompy zasilającej. Nie dostałem w komplecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje srubunek od szarej hydrauliki chyba 20mm a co do pompy zasilajacej ja do wczoraj ciagnalem na APF 600 na aquabee 2000/1AS i zasilajacej NJ 1200 sprawowalo się to bardzo dobrze bez żadnego dlawienia zasilania wiec nie kombinuj tak jak pisze COP i zakldaj bez zaworów a im wiecej wody sie przez odpieniacz przewali tym lepiej będzie wykorzystany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Zmierzyłem gwint i ma 32mm i takie zamówiłem. Najwyżej jak nie będzie pasować to zamówie mniejsze. A w sprawie pompy to zamówiłem tą hydor 1000. Zobaczymy jak to razem zagra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie dasz rady wody ze spływu podłaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym co teraz mam ciężko już będzie ale w nowym bym mógł zrobić. Jednak czytałem na NR, że ciężej jest ustawić poziom wody w odpieniaczu. Pompę zamówiłem więc będę próbował. Bardziej mnie martwi czy dobry rozmiar tego "przyłącza" wybrałem.

Jak już będę kompletowal nowe akwa to mogę poprobowac podłączenie ze spływu i pompy dla porównania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody ze spływu nie radzę podlączać bezpośrednio jako zasilania odpieniacza a to dlatego,że niesie ona detrytus,kawałki żarcia i inny syf,który będzie tylko brudzil body i zmusza łdo czestych serwisów(czyszczenia całego odpieniacza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wody ze spływu nie radzę podlączać bezpośrednio jako zasilania odpieniacza a to dlatego,że niesie ona detrytus,kawałki żarcia i inny syf,który będzie tylko brudzil body i zmusza łdo czestych serwisów(czyszczenia całego odpieniacza)

Nic podobnego u siebie nie zaobserwowałem.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę mam prosto ze spływu i nic się w body nie odkłada wszystko idzie w kubek.


2d27f70120370386da2450fcccd34cf0u508a467.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już jak radził @bober6662 pompę Hydor pico 1000 (fajne maleństwo) i teraz czekam za tą nakrętką do podłączenia tej pompki do odpieniacza gdyż zamówiłem za duże i zamówiłem ponownie mniejsze.

Póki nie rusze z nowym zbiornikiem to w tym będzie chodzić na pompce a w nowym rozwaze zasilanie ze spływu. Swoją drogą drogą planuję zbiornik zbliżony do Twojego @Miklas. Tylko ciut mniejszy. Zastanawiam się jeszcze nad oświetleniem do takiej kostki 70x70x55h z lps i miękkimi a w późniejszym czasie jakieś Monti i seriatopory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.