Skocz do zawartości
janusz-pśl

AQUABEE 2000/1 vs. DELTEC DCS600

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu szukałem pompy do odpieniacza z wirnikiem igiełkowym i nie mogłem znaleźć recenzji pompy Delteca. Pewien zbieg okoliczności (spalenie się aquabee) spowodował, że musiałem taką pompę kupić i dzięki temu porównać jej pracę z AQUABEE 2000/1 38W.

Obie pompy pracowały u mnie w TS1250 i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z pompy DCS600. Pompa ma jedynie 12W mocy a produkuje mniej więcej tyle samo piany co 38Watowa AQUABEE.

Podejrzerwam, że oba modele mają tego samego producenta ale wydajność do mocy jest zdecydowanie po stronie białej pompy DELTECA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o modelach aquabee to dopsaujesz co to za model pod nazwą delteca


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy DCS600 nie jest identyczny z Aquabee 2000/1? Miałem kiedyś obie te pompy i wyglądały identycznie i można było wymieniać między nimi wirniki i dekielki. A różnica w mocy zapewne wynika z różnicy w wirniku - igiełkowy mniej wody pompuje, mniejszy opór i mniej energii pobiera.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że jest tak jak mówisz. Sprawdziłem wszystkie AQUABEE i żadna z nich nie pobiera 12W.

Moja aquabee miała osobny wirnik i ośkę natomiast DCS ma je zintegrowane ze sobą. Przez to akurat wirnik i dekielek nie pasuje z jednej do drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyjmowalną ośkę to znaczy, że masz starszy typ pompy. Nowsze Aquabee mają połączony wirnik z ośką. Tu jest opisana różnica:

http://www.theaquariumsolution.com/old-or-new-style-pumps-%E2%80%93-which-one-have-you-got

DCS-600 ma wirnik taki jak nowsza wersja AB 2000/1. Swoją drogą to nigdzie w sklepach nie widziałem AB z wirnikiem igiełkowym, za to można dokupic sam wirnik (cena prawie taka jak cała pompa :shock: )


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.