Skocz do zawartości
RobertG

Akwarium Roberta - po przeprowadzce, 2200 L

Rekomendowane odpowiedzi

Cos pieknego, ryby w takim baniaku robia niesamowite wrazenie, dla mnie reszta to dodatek, powodzenia.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium mnie powaliło coś fantastycznego brak słów aby wyrazić zachwyt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne typowe akwarium


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie chce nikogo urazić i rozumiem ,ze kazdy ma prawo do spełniana swoich potrzeb, ale wedle mnie takie akwarium to jak jeep hamer na polskie drogi... Rozumiem ,że chcesz miec więcej morza dla siebie, ale przychodzi taki moment ,w którym zdajemy sobie sprawe ,ze to nie ma sensu... Ja np miałem 300l , potem 600l, i wreszcie do mnie dotarło-NIE TEDY DROGA bo to nie góra do Machometa tylko machomet do góry :)

Wiem, wiem każdy ma swoje zdanie i swoje całkiem rożne potrzeby... ja np kupuję dom w Tajlandi nad brzegiem oceanu, jednym słowem spadam z tąd tam gdzie są najlepsze akwaria bez potrzeby czyszczenia odpieniacza :) i mam zamiar samemu zostać rybką...

Aby nie wybuchała wojna zaznaczam, ze kazdy ma prawo do wyrażania swoejgo zdania i jestem świadomy,że moje potrzeby mogą być inne niż Wasze- proszę to zrozumieć.

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Sohal, ile ma mniej więcej długości?

Około 17-18 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ale wedle mnie takie akwarium to jak jeep hamer na polskie drogi... Rozumiem ,że chcesz miec więcej morza dla siebie, ale przychodzi taki moment ,w którym zdajemy sobie sprawe ,ze to nie ma sensu...

Wiem, wiem każdy ma swoje zdanie... ja np kupuję dom w Tajlandi nad brzegiem oceanu, jednym słowem spadam z tąd tam gdzie są najlepsze akwaria bez potrzeby czyszczenia odpieniacza :) i mam zamiar samemu zostać rybką...

Jeep, to Jeep. Natomiast Hummer, to Hummer :)

Nie każdy chce się wyprowadzać na koniec świata, żeby nie musiał czyścić odpieniacza...

Napisz jeszcze w jakim miejscu kupujesz dom (nad jakim brzegiem "oceanu") w Thai?

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba off top. gdzie ten dom kupuję... narazie jeszcze nie zdecydowałem-pomińmy to.

Co do Akwarium to jest suuuuper fajne, ale baniak 1200 L moze być tak samo suuuuper fajny.

Ja mam prawo do wyrazania mojej opini, wiem,ze to nie kulturalnie krytykować. Mam nadzieje ,że rozwinieci ludzie za jakich się mamy taką krytykę mogą przyjąć z godnoscią. Wzgledy kulturowo/obyczajowe pomijam i proszę o wybaczenie. Może faktycznie jeep to jeep a hamer to hamer. Pewno dałem złe porównanie. Ale chyba rozumiecie o co mi chodzi?

Takie akwarium przynajmniej dla mnie to jak TV LCD 90cali, albo przedłuzane lambo limuzyna, tak jest suuuper, ładne i kazdy chce , no ale czy to nie przesada?

Ps ja żartowałem z tym odpieniaczem ... zmywam sie z tąd bo mnie te ostatnie 6 miesięcy deszczu przekonały

Ps 2 sory za offtop ale patrzcie na to 5 letnie mieszkanie w tym bloku 55m2 5 min piechotą od morza kosztuje uwaga 65tys $ z klimą i meblami na pełnym luxie ... a to widok z dachu

69c25ef078f29d13med.jpg

ad373553899296admed.jpg

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łapa chciał się pochwalić tym że kupuje dow w Tajlandii, nie wiedział jak więc wymyślił, że Robert postawił sobie za duże akwarium.

ja pitole, chyba ze śmiechu pękne!

a w innym temacie pojedzie po kimś że pokolca w 300 litrach tyma haha no nie moge hahaha

Robert, piękne akwa, sohalek wymiata,

też mam plany na większe, wtedy też sohala kupie i imperatorka

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że sie zaczyna.... PRZEPRASZAM i zmieniam zdanie... Akwarium najlepsze jakie widziałem a im większe tym lepsze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jako przedłużenie... czego?? Ego? Ciekawa opinia. Może za duże... Ale co zrobic jak TV 40 cali a w garażu Skoda.

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy za duże to dobre określenie bo uważam, że generalnie im więcej tym lepiej...A od przybytku głowa nie boli.

Mimo wszystko w tym przypadku lepiej postawic pytanie czy poprzednie było za małe?

Tak czy siak to kwestia potrzeb... I ciesze sie ,że udało Ci sie spełnić marzenie. Zresztą życzę tego Wam wszystkim :) i wiedzcie ,ze mówię to z szczerego serca :)

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Panie szanowny wcześniej umknął mi Twój tema ale jak zobaczyłem co zrobiłeś (fotorelacja) to pomyślałem Wariat :D Pełen szacunek za to co zrobiłeś. Jest to profesjonalne pod każdym względem i sama akcja wprowadzania zbiornika do domu. Chyba przyjadę z Gdańska umyć szyby ;)

Życzę powodzenia!

p.s. Nie śmiecić koledze tematu OT!

Edytowane przez Dantee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Panie szanowny wcześniej umknął mi Twój tema ale jak zobaczyłem co zrobiłeś (fotorelacja) to pomyślałem Wariat :D Pełen szacunek za to co zrobiłeś. Jest to profesjonalne pod każdym względem i sama akcja wprowadzania zbiornika do domu. Chyba przyjadę z Gdańska umyć szyby ;)

Życzę powodzenia!

Szyby czyste. Ale i tak zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę spytać od jakiego czasu działa te akwarium? Rozumiem ,ze te 3 miesiące? Wybacz mi ,jesli Cie obraziłem... teraz widzę ,że nie chcesz ze mną rozmawiać dochodzę do takiego wniosku i przykro mi :/

ps , nie zapraszaj innych morszczaków do domu bo bedziesz ich miał na sumieniu - umrą z zazdrości...

Edytowane przez Łapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik był przenoszony/przekładany w maju zeszłego roku. Ale po przeprowadzce był kataklizm. Tak naprawde dopiero od nowego roku wszystko zaczyna dochodzic do siebie.

A tak jak napisałem na początku, zapraszam wszystkich chętnych. Szkła czyścić nie bedziemy ale zawsze znajdzie sie jakieś do opróżnienia... albo nawet dwa.

Niestety jak do tej pory nie "dorobiłem" sie kolegi z takim samym hobby, więc poza sklepami i forum nie mam sie z kim dzielić problemami i żalami. No może na bardziej zakrapianych imieninach... ale czy ktos jeszcze chce mnie wtedy słuchac??? Przynajmniej udają ze rozumieją.

Pozdrawiam

Edytowane przez RobertG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko znajdą się i tacy. mimo wszystko to nadal drogi sport, wiec na wieksza ilośc morszczaków trzeba bedzie poczekać... dajesz radę z tą 80 cm wysokością? Żona jest chyba dla ciebie zbyt pobłazliwa (tak nawiasem mówiąc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak zupełnie nie w moim stylu (stawiam na korale i kolory, a tu głownie ryby widzę- ad kolorów...), ale jako całość wygląda imponująco- trzeba to oddać. Najciekawszy sump :thumbup: ,robi wrażenie :clap:

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosc duza tridacne, okolo 30 cm. Jak dzis wróciłem z pracy cała byla zamknieta, a na tkance widac poszarpane brzegi, poobgryzane. Okazalo sie ze nagle ryby zaczęły ją skubać i to głownie pokolce a zwłaszcza sohal. Wczoraj nic sie nie działo, ani nigdy wczesniej, była maksymalnie otwarta.

Musiałem ją wyjąć i przełożyc do sumpa bo jej żyć nie dawły, co chwilę jakaś ryba ja podgryzała. W sumpie zaczęła sie powoli otwierac i widać ze jest poszarpana na brzegach. O dziwo druga mniejsza w pełni otwarta i ryby się nia nie interesuja.

Miał ktos taka sytuacje?? Co moze byc przyczyna ze nagle ryby zaczęły ją podgryzac. Dodam ze parametry wody bez zmian, nic nie bylo dolewane, dokladane etc,

Wczoraj ok a dzis nagle to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak i okazało się że ryby zaczęły ją zjadać ponieważ była uszkodzona od strony stopy, do dzisiaj nie wiem przez kogo, stawiam na wieloszczeta. Efekt był taki że środek został zjedzony a brzegi zostały.

Szybko zareagowałeś może odżyje, ja swoją straciłem trwało to jakieś 24H.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzisz zbiornik morski trzymając zwyczajnie proste koralowce i fajne ryby. Jednak z drugiej strony jeśli miałeś możliwości aby postawić godne pozazdroszczenia gabarytowo akwarium i twoje aspiracje sięgneły w tym kierunku już przysłowionego zenitu, to pomyśl......co jeśli będziesz chciał jednak zmienić obsadę na bardziej wymagającą...???. Wiem wiem..... będziesz musiał doinwestować i sprzedać auto albo pogodzić się z obecną sytuacją i nic nie zmieniać....ale stagnacja nie jest stabilna i wieczna - może to doprowadzić Cię nawet do likwidacji akwarium he he.

Ps. nie mogłem powstrzymać się aby Ci trochę namieszać w głowie....zazdroszczę Ci wielkości akwarium i możliwości jakie się z tym wiążą. Gdyby warunki lokalowe pozwoliły postawiłbym nawet większe dla dużych i ciekawych ryb, a tak dla odmiany muszę zmienić obsadę na SPS-ową bo zwyczajnie nie mogę znacząco powiększyć akwarium he he.... :) :)


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahhhh można podziwiać i wzdychać, cieszę się że "zebry" trafiły do "boskiego" domku :)

jak będę w okolicy na bank wpadne na browarka :)

Pozdro

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.