Skocz do zawartości
michu23

wymiana świetlówek - co nowego wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

witam! za niedługo (jeszcze troszke ale już o tym myślę) przyjdzie mi wymienić świetlówki na nowe. obecnie mam zestaw Philipsa 2x15W (aquarelle i superactinic) + dodatkowo PowerCompact 18W w połowie aktyniczny w połowie 10000K. Ten kompakcik zostanie ale ogólnie taki zestaw mnie nie zadowala, światło jest jakieś takie... nie o to mi chodziło. Co widać np. w moim dzienniku.. jest fioletowo.

Zastanawiam się na świetlówkami Hagen. Co proponujecie? z własnego doświadczenia? Jaki zestaw 2 piętnastek? Może arcadia? Aha... świetlówki T8 oczywiście.

Z góry dzięki za rady. Pozdrawiam!


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaMedic 10k + aktynika philipsa '03

Sam AM jest zoltawy, ale z aktynika slicznie wyglada, blekit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM! JA MAM DWIE SWIETLOWKI T8 PO 20 WATT KAZDA,POLACZENIE MARINE-GLO+LIFE-GLO FAJNY BAJER

MOZESZ SPRAWDZIC???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a macie może zdjęcia jak to wygląda? w Waszyh przypadkach? ps. AM są w T8?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michu23 musisz na aqva-light zerknac czy sa, moje fotki mozesz zobaczyc tutaj http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=7455

Tylko, ze woda leciutko jest metna.

Tutaj zobaczysz jak wyglada pod tym oswietleniem zbiornik z bliska.

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=7491

Wszystkie fotki bez lampy blyskowej i oddaja w bardzo duzym stopniu realne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

679-31_powerglo+marineglo.jpg

tak wygląda to podobno pod zestawem power glo+marine glo. jak dla mnie może być.

AquaMedic są w T5 :|


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michu piszesz ze jest za fioletowo... otoz Power-Glo tez swieci troche fioletowo :) Ja bym polecil Arcadie, troche kosztuje ale daje mocne bialo swiatlo, do tego jakas aktynika i bedzie ok. Ja mam aktynike Hagena Marine-Glo i jestem w miare zadowolony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info! rozumiem, że chodzi o to: http://www.um-um.pl/product_info.php?cPath=21_261_263&products_id=877. Mam dostęp do świetlówek Philips nieco taniej... więc pownie aktynika będzie Philipsa tak jak jest no chyba, że Hagen - Marine Glo.

@AquaManiac

Jakie masz oświetlenie w swoim 54l? Przyznam, że Ricordee wyglądają pięknie... ale to pewnie T5?


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o te swietlowke :)

U mnie chodzi 2x24W T5 AM Ocean White + 15W T8 Hagen MarineGlo ale chyba wymienie w tym tyg. T5 na Giessemany: 1x10000K i 1x15000 bo jednak jest troche za zolto :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquamaniac- u nas chyba nie ma giessmanów T5,w jakich cenach są w u was. Widziałeś tą 15 000K? Ciekawi mnie jakie to światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek cena jest nawet zachecajaca: ok. 18-20 Euro przy 25 Euro za JBL i 35 za Arcadie :) Swiatlo jest b. mile, bialo-niebieskie, bardzo podobne do ATI AquaBlue Spezial.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się nie spotkałem z Giesseman-ami. W t8 Arcadia 15W są po ok. 50 zł czyli nie tak źle aż.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie "doczepie" do pytania = widzial ktos z szanownego grona na zywo te super aktyniki giesemanna ? moze ktos powiedziec jak to optycnzie wyglada? skoro juz bede stawial nowy baniak to zastanawiam sie czy by jednej aktyniki w lampie nie wymienic na super aktynike :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktos w Polsce do kupienia giessmany??

Nie wiecie czy są T8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.