Skocz do zawartości
spongebob

Głośna pompa od reef octopus ps 2000 int.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z głośną pompą od odpieniacza reef octopus ps 2000 int. Problem objawia się buczeniem i to dość głośnym . Może ktoś już się spotkał z tym problemem. Jakieś pomysły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to buczenie przenosi się z pompy to pomoże prawdopodobnie coś gumowego co nie przeniesie tego rezonansu na sumpa a sump na szafkę i tak dalej.

Pompa i odpieniacz stoją na podkładkach rezonansowych ? ja dałbym przyssawki do pompy i zobaczył czy pomoże


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wykombinuj jakies nozki silikonowe lub gabka,trzeba weliminowac przenoszenie sie drgan na sump bo to powoduje glosnosc


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie strasz kolego bo ja właśnie taki pieniek zamawiam. A w ogóle jak on się sprawuje i myślisz, że da radę w mieszanej 600l plus 200 sump?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś go łapiąc za obudowę delikatnie nad szkło aby nic nie dotykał i jeśli dalej będzie tak głośno chodził szukał bym winy w:

A.) wachania napięcia na sieci, pompy te są bardzo wrażliwe na podwyższone lub obniżone napięcie i inne szumy,

B.) Wada wirnika

Od początku miałem problem z pompą w mym odpieńku (Reef Octopus troszkę inny model) dowiedziałem się że mam wachania napięcia więc zastosowałem UPS jako stabilizator ale pompa była już dojechana wcześniej i wysłałem na gwarancje w nowej po paru miesiącach zaczęło ponownie glośniej chodzić lecz nie było powodem napięcie a wirnik 3 dni od zaobserwowania głośnej pracy ośka wirnika rozsypała się i zablokowała pompę, wymiana samego wirnika pomogła i do dzisiaj cisza z szafki.

Możesz jeszcze przytkać mu te dziurki na tłumiku powietrza palcami tak na 3-4 s. i ponownie daj mu popracować, po którymś razie u mnie przestawało rzęzolić (niestety na jakieś parę minut i znowu zaczynał). Nieraz pomagało wyłączenie i włączenie też nie na gługo.

Edytowane przez SoQł (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie strasz kolego bo ja właśnie taki pieniek zamawiam. A w ogóle jak on się sprawuje i myślisz, że da radę w mieszanej 600l plus 200 sump?

Pieni ładnie , reaguje dosyć szybko na zmiany w akwarium myślę że za te pieniądze to dobry wybór . Chociaż fachowcem nie jestem , a jeżeli chodzi o mój przypadek to kupiłem używany więc muszę teraz kombinować :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie strasz kolego bo ja właśnie taki pieniek zamawiam. A w ogóle jak on się sprawuje i myślisz, że da radę w mieszanej 600l plus 200 sump?

Trochę słaby na 800l w obiegu... na targowisku sprzedaję Skimza za mniejsze pieniądze na pompie z poborem pow. 900-1800l i taki powinien dać radę w Twoim litrarzu, u mnie chodził na 1/2 mocy a mam tylko 7 ryb w baniaku...

pzdr

Jarek

Edytowane przez jarecki.g (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 800 L w obiegu będzie za słaby, u mnie w 320 L w obiegu pieni ładnie, też trochę hałasuje, ostatnio wymieniłem wirnik i jest lepiej bo na starym już nie chciała wystartować po wyłączeniu prądu.

Jeżeli mogę to odradzam ten sprzęt tylko ze względu na support. Ciężko u nas z cześciami zamiennymi, nawet dystrybutor większości rzeczy nie ma na stanie. Z kompletną pompą nie ma problemu ale np z samym wirnikiem już jest i trzeba czekać do 3 tyg. Wyobraź sobie akwa 3 tyg bez odpieniacza....Ogólnie sprzet spoko a przeszedłem już przez kilka włącznie z BK mini 180.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po raz kolejny czeka mnie wymiana wirnika w mojej OTP 3000 już brakuje słów co jakieś 8 miesięcy wirnik do wymiany....

Obstawiam że po wsadzeniu nowego wirnika ten ma delikatne drgania i tego nie słychać ale gdy dostanie po paru miesiącach przysłowiowo w d*pę to odgłos jest coraz większy. Nie wiem na czym to polega, czy ośka zostaje krzywiona i w pewnym momencie wpada wirnik w rezonans, czy same gumki na ośce tracą zdolność wybierania drgań i nie utrzymują wirnika w osi. Nie znam się aż tak aby ewidentnie stwierdzić przyczynę głośnej pracy, jedynie trzeba zamówić po raz kolejny wirnik i rozglądnąć się za jakimś konkretnym odpieńkiem. Swoją drogą dzwoniłem dzisiaj do przedstawiciela i dowiedziałem się że wirnik powinien przyjść z dostawą pod koniec miesiąca choć i to nie jest pewne. Faktycznie Support powinien być lepszy. Tak mnie jeszcze zastanawia czy dało by się wymienić pompę OTP-3000 na jakąś inną? Przerabiał ktoś z was już takie podmianki? Myślałem nawet o zamówieniu pompy od RO-PS3000Int. (model samej pompy: HY-3000S) Tylko nie wiem czy podejdzie do mojego body, no i czy jest sens pakować się znowu w pompę RO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, pompy bubble blaster to bardzo dobre pompy i jeżeli śrubunek Ci podejdzie i da się łatwo zamontowac do twojego odpienka to bym zaryzykował i poszedł w tą pompe. Zamów nową to będziesz miał 3 lata gwarancj prducenta a pompa ma miękki start, zabezpieczenia przed pracą na sucho i przed innymi niespodziankami z sieci . Możesz się też rozejrzeć za bb hy-2000s taka jak w mojej. pobiera ok 1000 l powietrza, nie wiem ile ta twoja aktualna bierze.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ze specjalistą elektryk-elektronik od silnikow i w moim przypadku zadne stabilizatory czy autotransformatory nie dadza rady najlepiej zastosowac jakis uklad falownikowy do silnikow 230v albo pompe DC i tak zastanawiam sie aby jakis magik zrobil mi przejsciowke do polaczenia body z pompa Jebao DC lub inna na stale napiecie. Body jak dla mnie jest ok tylko wlasnie pompa stanowi problem.

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.