Skocz do zawartości
yanik

pierwsze akwarium morskie, Bydgoszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli podłączysz sumpa z baniakiem i wszytko będzie według Twoich założeń to problemu nie ma. Ja kiedy wszytko poskładałem przy starcie i odbyła się próba na kranówce okazało się, że trzeba wprowadzić trochę przeróbek. Mogłeś sobie spokojnie poczekać na sumpa, zobaczyć czy wszystko gra i wtedy zasolić. Nic nie zyskałeś tym zasoleniem a możesz tylko stracić. Jesteś z Bydzi więc możesz zawsze podjechać i zobaczyć jak to u mnie wygląda.

Dzieki za zaproszenie, nie bardzo wiem , co ma sie nie udać :) wszystko już wymierzone i obstalowane , od grudnia :)

Teraz tylko wszystko po kolei przychodzi , więc etapami się montuje, jak dotąd nie ma żadnych niespodzianek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem z własnego doświadczenia jak przy pierwszej próbie na kranówce latałem w panice ze szmatami. Miałem za nisko powrót i woda zaczęła przelewać przez sumpa na podłogę. Pompa powrotu nie chciała zaskoczyć bo była "na wstecznym". Zanim połapałem się o co chodzi to trochę wody się przelało.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda zbiera kurz, wiec skoro już wodę mieszasz to warto wstawić odpieniacz do środka. Ale po co skoro nie ma skały, wiec nie ma filtracji i życia, wiec i bakterie nie ruszą. Woda, skała, po 3 dniach piach i to jest start. Teraz to zwykle kiszenie wody. Jak nie ma jeszcze odpowiedniej temperatury to i solenie po byku. I to co kolega napisał, najpierw test całości.

Nie wiem kto Ci to doradził, ale to jakaś nowość.

Przygotuj całość na spokojnie, zobacz na słodkiej jak system kręci. Na spokojnie zalej do tego skalę ustaw i po kilku dniach piasek. Pózniej dojrzewanie.

Warto już teraz pomysleć nad metodą prowadzenia i docelowym obsadzeniem zbiornika.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez firefighter1 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chcialem napisac o temperaturze i napowietrzaniu, ale Leszek byl czujniejszy :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurz sie nie zbiera, akwa ma zamknieta pokrywe. temp.23c. cyrkulacja pracuje na caly gwizdek,by sie troche dotarla.

wody jest okolo 450 l i sie powoli dolewa. sump bedzie na dniach,i wtedy wystartuje odpieniek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurz sie nie zbiera, akwa ma zamknieta pokrywe. temp.23c. cyrkulacja pracuje na caly gwizdek,by sie troche dotarla.

wody jest okolo 450 l i sie powoli dolewa. sump bedzie na dniach,i wtedy wystartuje odpieniek.

niestety, terminy sie jak zwykle rozjechały, i woda do kanału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.