Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Czym podbić Wapń ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio podmieniałem 40 Litrów wody i MG bez problemu podskoczyło, ale WAPŃ jak był 300 tak jest zero reakcji, przestawiam się w najbliższym czasie ponownie na Kenta z Reef Crestals , Twarde w większości wyeksmitowałem z Akwarium zostały tylko 3 Sztuki LPS, wiem że można podbić wodorowęglanem wapnia, ale może jest jeszcze jakiś inny sposób preparat bez stosowania koniecznie Balinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podmieniałem 40 Litrów wody ale WAPŃ jak był 300 tak jest zero reakcji,

Wymień test.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kent Liquid Calcium może pomoże

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki spróbuje zastosować ten preparat, Rekin to nie jest wina testu bo widzę po Caulastrei że się nie pompuje cała co by znaczyło że coś jej nie pasuje, a dwa cały czas jest ważny do 2017,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego się boisz wodorowęglanu? dość tani i skuteczny.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodorowęglan się sprawdzi lepiej jak ktoś ma komputer dozujący, w moim przypadku mógłbym bardziej zaszkodzić niż pomóc, w gotowym preparacie jest już jakaś miarka i opis jak dozować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Tobą bo to i to ma tą samą zasadę działania tzn dodać Ca2+ do wody. Przy małej konsumpcji jaka jest najprawdopodobniej u Ciebie to wystarczy jak będziesz dolewał raz na dzień z ręki po kilka ml.


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signarius dobrze Ci radzi, tanie i skuteczne. Podawaj co dziennie kilka ml po kilku dniach zrób test i będziesz wiedział ile dolewać czy mniej czy więcej


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym podbić wapń?

Wydaje mi się, że wapnem :)

Kup sobie CaCl2 dwu lub sześciowodny rozrób wg instrukcji z http://mojarafa.pl/_content/opisy/balling.html

i dozuj powoli do akwa wg. ubytku posiłkując się tabelą z http://www.arcadio17.republika.pl/morskie_200l/balling_morskie_200l.htm

Michał nie ma co tutaj kombinować z płynami za miliony tylko wystarczy rozrobić butelke 2l ballinga.

Po 1 wyjdzie tanio a po drugie nie trzeba mieć komputera, żeby to ogarnąć, jadę na ballingu od 2 lat bez pompki dozującej i jakoś wszystko, żyje i ma się dobrze.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Signarius dobrze Ci radzi, tanie i skuteczne. Podawaj co dziennie kilka ml po kilku dniach zrób test i będziesz wiedział ile dolewać czy mniej czy więcej

k_bad dobrze radzi, że Signarius dobrze radzi :-) Jak się boisz białych proszków bez nalepek to wpisz w allegro "kalkwasser" dostaniesz preparaty z instrukcją, miarkami itp.

Piszesz że masz w większości miękkie, więc jak sobie wapń wyrównasz to pewnie nie będziesz go musiał więcej podobijać. A jeżeli jednak będzie go ubywać to spróbuj robić podmianki na soli reef crystals.

Edytowane przez magu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzenie na Kenta tylko z uwagi na wapń jest totalnie bez sensu.

Roman, który ma zbiornik ileś razy większy od Twojego mający bardzo dużo twardzieli przeszedł z Kenta bo to była zbyt bogata sól (jeśli się nie mylę to na RC wtedy przechodził).

Przemyśl to co chcesz zrobić i posłuchaj kolegów na forum :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze próby z podnoszeniem kupiłem gotowce na MG i CA i tak w Piątek wlałem strzykawką 20 ML, a dzisiaj sprawdziłem i poziom wapnia podniósł się o te 20 ppm czyli jest 320, Dzisiaj wlałem kolejne 40 ML co powinno dać wynik 360, a preparaty jakie kupiłem to Brightwell Aquatics Calcion i Magnesion po 500 ML

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kupiłeś te same preparaty, co proponowali koledzy lecz w kolorowych butelkach.. :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wodorowęnglan się nie nadaje , to preparat do kalkmixerów ,


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga , chodzi o prochy do tzw Ballinga.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Kilku dawkach sytuacja opanowana CA podniosłem do około 450 a MG do 1410 i będę monitorował czy coś będzie to z wody wyciągać czy to była tylko taka jednorazowa obniżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza uwaga - podpiłeś za szybko !!! - każda zmiana nie może być gwałtowna - trzeba to robić powoli ale już mleko się wylało i tak... pytanie po co Ci tak wysoki Mg i Ca? Ca w sumie powinno być koło 420 a Mg 1350 choć na to są różne szkoły :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkie nawet nie zareagują na to, a u Talerzówki, Euphilii i Caulastrei widać wyraźną poprawę :) CA dałem większe bo mam sporo ślimaków i być może to one ciągną tak wapń, a MG różnie jest z tym podejściem jak wspomniałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.