Skocz do zawartości
andr1962

Maxpect Razor R420R nie świecą niebieskie ledy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc bo nie wiem co się stało z ledami niebieskimi,

Rano jeszcze świeciły,a po powrocie z pracy już tylko ledy białe,

Przekręcając pokrętłem od kanału ledów niebieskich nic nie reaguje,

Lampe mam od 2 lat,Proszę o radę-pomoc,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega LUFT z forum coś pomoże...


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje Mariusz jest w najblizszym czasie nieosiagalny, skontaktuj sie ze sklepem w ktorym kupowales moze cos zadzialaja, masz jeszcze gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak nie jest na gwarancji możesz sam zobaczyć. Może po prostu poluzował się przewód w złączce od niebieskiego kanału.

Wystarczy odkręcić boczny plastik od strony przewodu zasilającego i zdjąć pokrywkę.

Tam zobaczysz taką płytkę:

https://drive.google.com/file/d/0Bwt7vglQ2A7BMUl4RUNsNUNEbEU/view?usp=sharing

Lewa, zielona złączka jest od niebieskiego kanału, prawa od białego. Poruszaj przewodami i zobacz czy któryś nie jest obluzowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jak wrócę z pracy i dam znać.Dzięki

Witam ponownie.Sprawdziłem i wszystkie kabelki mocno się trzymają a nibieskie ledy

tylko bardzo delikatnie się palą.Sklep w którym kupiłem dopiero od 17 srtycznia będzie

działał.Co mogę jeszcze zrobić ?.

Pozdrawiam

Edytowane przez andr1962 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem u siebie ten sam problem przy zapaleniu tylko błysły i się delikatnie żarzyły jak się przyjrzałem dostrzegłem spaloną jedną diodę

wysłałem na gwarancję i naprawili co prawda trwało to niecały miesiąc bo sami nie wiedzieli czemu może na wszelki zaopatrz się w jakąś lampę do pożyczenia


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile się czujesz elektronikiem ale możesz zamienić kanały miejscami i wyeliminujesz już czy wina leży w płytce, czy w modułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Niewiem jak to zrobić chyba muszę czekać do 17 stycznia i wysłać do sklepu.

pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj było trochę więcej czasu i sprawdziłem kanały.Zamieniłem kabelki i okazało się , źe są sprawne.

Następnie odołączyłem trzeci modul z ledami,-połączone były tylko dwa noi ledy świecą wszystkie.

podsumując spalił się jakiś Led w trzecim module.

Dzięki za pomoc.Pozdrawiam.

Edytowane przez andr1962 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pięknie to teraz musisz zlokalizować który led strzelił, wymienić i po sprawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.