Skocz do zawartości
lapsiak84

Falowniki a natlenienie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko, planuję dziś wrzucić do akwarium uadricolora. Chciałbym aby znalazł też sobie jakieś miejsce. Czy jak wyłączę na całą noc falowniki to ryby nie padną z braku tlenu? Bo nie mam włókniny, żeby owinąć pompy a boję się że weźmie i tam sobie wlezie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz natlenia wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden wyłącz a drugi owiń gazą z apteczki albo kawałkiem gąbki kąpielowej,sam tak robiłem zanim sobie miejsce znalazły

racja Sygen - owiń dwie,gazy w apteczce samochodowej sporo

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem powinien sobie znaleźć miejsce przy włączonej cyrkulacji takiej jakiej będziesz używał.Co z tego że dziś znajdzie miejsce a jutro jak włączysz cyrkulację to może mu nie pasować i pójdzie sobie gdzie indziej tam gdzie będzie mu lepiej


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wkładałem quadri tydzień temu i od miejsca w którym go położyłem przesunął się przez noc o 10cm i został.Pompy były włączone i nie zabezpieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw go w miejsce gdzie będzie miał gdzie ulokować sobie dobrze swoją stope(szczeline w skale jakiś otwór),wtedy quadri czują się najbezpieczniej i nie łażą.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego jest to zależne, nie zmieniałem w akwa ani układu skał ani cyrkulacji a zawsze po podziale ukwiały wędrują przez ok. 2 dni, zazwyczaj przechodzą przy tym spore odległości, zakotwiczają w jakiejś luce skalnej i do kolejnego podziału jest spokój po czym następny podział i znowu wędrówka... Dlatego jest to dla mnie wielka zagadka, dlaczego przed podziałem im pasowało a po już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem powinien sobie znaleźć miejsce przy włączonej cyrkulacji takiej jakiej będziesz używał.Co z tego że dziś znajdzie miejsce a jutro jak włączysz cyrkulację to może mu nie pasować i pójdzie sobie gdzie indziej tam gdzie będzie mu lepiej

Zrób tk jak Sygen mówi, inaczej będzie łaził. Mój łaził bo pomy przestawiałem teraz z miejsca nie wyłazi, lubi jak go obmywa od "pleców" bo akurat jest na bocznej skale

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj zostaw wszystko tak jak jest on tak pójdzie gdzie mu pasuje u mnie został tak jak go włożyłem jak widzę że się kręci to kieruje na niego cyrkulację i osiada tak od kilku lat i 3 razy się podzielił .Dodam że wszystkie 3 trzy są obok siebie


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wsadziłem pierwszego ukwiała, i tak przez cały dzień był w miejscu lekko się pompował i wyglądało że może tam zostać, stopę miał wciśnięta w szczeliny miedzy skałami. Dodatkowo nakarmiłem go wczoraj żeby nie musiał szukać. Ale dziś rano jeszcze tam siedział a od godziny 13 zaczął podróżować. Na początku lekko go próbowałem od tego zniechęcić kierując na nie go falownik, jednak stwierdziłem że nie ma to sensu bo i tak sobie pójdzie. No i teraz siedzi na tylnej ściance w pobliżu komina. Mam nadzieje że wróci w miejsce które mu wybrałem bo "dla mnie jako obserwatora" było to najlepsze miejsce.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.