Skocz do zawartości
Gość

[420] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jakie Deba duże zmiany? po koralach widać że nic nie zachwiało w akwarium równowagi bo wyglądają one niezmiennie super zdrowo i kolorowo.

W ramach walki z plagą która się nazywa montipora wymieniłam całą skałę :)

Korale poza wodą wyglądają całkiem fajnie:)

4917223_IMG_0276.jpg

4917224_IMG_0435.jpg

Całość została przeklejona i teraz czekam aż na nowo nie będzie widać skały:) Ale przynajmniej jest 100% acropor i żadna montipora mi nie będzie już wyłazić :)

Widziałem na żywo, jest jeszcze lepiej niż na zdjęciach :thumbup:

Dzięki! :)

Przepiękne kolorki !!!

Dzięki!

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu dopięłaś swojego i będzie tylko acroporowe 420. A nowa skała co poszła na miejsce tej porośniętej monti jest podobna czy wymyśliłaś zupełnie coś innego?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam!!! Monti Cie zaatakowala?! :chris: Az na taka skale?! Dobrze wiedziec... bo ostatnio mam chrapke na niektore okazy, ale jesli istnieje grozba pozniejszej "plagi", to lepiej na kilka ladnych acro od Ciebie sie skusic :queen: (niedlugo bedziemy :smiling: ). A tak abstrahujac- akwarium coraz piekniejsze Debora! A co za tym idzie- coraz wiecej zazdrosnikow, ktorymi nie warto sie przejmowac! Rob swoje! Niech cieszy oczy!!!! :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne kolonie Debora !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak u K.Tryca.

Pokaż jakiś foto całości. Ostatnio na forum jest moda na wstawianie zdjęć makro. Oglądamy same polipy korali. Ty Debora też promujesz ten styl :-) masz ładny baniak więc pokazuj go więcej... ;-)

PEACE


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam tylko przypomnieć że to jest wątek Debory Długopolskiej z Jaworzna a nie egona z Mielca czy AF z Sączą!

Niestety macie to nieszczęście ze wychodzi mi akwarium,wychodzą mi zdjęcia, jestem kobieta i używam AF:)

Ostatnio w innym wątku pisaliśmy o fotografi wiec wklejam przy okazji mojego wątku szybkie zdjęcie z telefonu:

7da6c1010f60ccf2881787f6fda14a39.jpg

Montipory które już parzyłam kalkwasserem,zaklejalam klejem szpecą mi coraz bardziej i wychodzą cały czas wiec chyba zacznę sie nastawiać psychicznie na częściowa wymianę skały.

Jest niedziela-zachęcam do spędzania czasu z rodzina a nie pastwienie sie na forum.

Miłej niedzieli!

Debora

Wow co za kolory !

gratulacje swietne akwarium i super foty

moze jakis filmik udaloby sie nakrecic ?


cab43ba243d1d02218a426741a4d99e7u1131a991.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, skala syntetyczna AF została zastąpiona syntetyczną AF.

Ze skaly byłam bardzo zadowolona.

Do końca była czysta.

Ale nareszcie jest wolne od montipor:)

Chociaż szkoda bo kolory miały naprawdę ładne:)

Ale no nic-chce iść w jedna stronę.

@Rumun- na jednym forum nawet nazwano ten rodzaj zdjec Deboryzmami wiec wiesz... Tytuł zobowiązuje :) zdjecie całości jest duzo trudniej zrobić a jeszcze trudniej jest mi sie przekonać do nowego wyglądu akwarium wiec z aktualizacja całości jeszcze chwile poczekam :)

Korale dostały spora dawkę zmian.

czekam, obserwuje,mierze KH i karmie. co więcej mogę zrobić:)

Kilka zdjec z dzisiaj:

3b8745bf6a6e0d9fd5f89314df623def.jpg

65b15042f8f10cd1e398b3438c247974.jpg

eff25a4c709f5d0cbfa4873ac52d2c22.jpg

006a0dc5f4301288fa629a58c3a66e0f.jpg

aa598f4bfa234e3ac369f4681f4cbbb3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora czy w ciągu dnia coś podajesz czy tylko po zgaszeniu światła? Chodzi o papu dla korali. Natomiast probiotyka idzie codziennie czy regulujesz to pomiarem parametrów?

Na temat zdjeć wielu się wypowiedziało i nie mam co dodać :) do deboryzmów, hehehe dobre określenie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:spam:

Deborko,

sporo juz tu musialas udowadniac. No ale czy Ty napewno jestes kobieta ?

:thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:spam:

Deborko,

sporo juz tu musialas udowadniac. No ale czy Ty napewno jestes kobieta ?

:thumbup:

Powinna wstawić swoje foto przy baniaku:-)

Wysłane z mojego myPhone Cube przy użyciu Tapatalka


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to coś dziwnego że kobieta ma akwarium, żeby trzeba było udowadniać? :)

Ale jak ktoś nie wierzy to mogę potwierdzić - tak Debora to kobieta i akwarium zajmuje się osobiście (za wyjątkiem testów bo od tego jest Mateusz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel,

jak Ty chcesz to udowodnic ? Zreszta, moze Ty tez nie jestes kobieta ? :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wyjąć i pokazać? :)

(dowód osobisty oczywiście)

Żona i 3 córki to wystarczająca ilość kobiet u mnie w domu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" A może Curie Skłodowska też była kobietą?" :-D

Ps. Surer kondycja korali no i kolorki :-)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zachowuje świeża skała AF po zamianie? Jakieś okrzemki na niej wychodzą?

Jaki ma kolor?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora czy w ciągu dnia coś podajesz czy tylko po zgaszeniu światła? Chodzi o papu dla korali. Natomiast probiotyka idzie codziennie czy regulujesz to pomiarem parametrów?

Na temat zdjeć wielu się wypowiedziało i nie mam co dodać :) do deboryzmów, hehehe dobre określenie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Hej,

W ciągu dnia korale nie dostają nic dla siebie:) Probiotykę staram się codziennie ale zazwyczaj jestem tak zakręcona, że nie zawsze podejdę do akwarium więc mają przerwę.

Ale zdecydowanie najbardziej mi się korale podobały jak pilnowałam się z wszystkim ale nie ma co narzekać :)

Te korale już przeżyły ze mną wszystko:)

Staram się też nie stosować ścisłego schematu w akwarium i raczej wszystko co robię to robię na oko. I jakoś to wychodzi:)

" A może Curie Skłodowska też była kobietą?" :-D

Ps. Surer kondycja korali no i kolorki :-)

Dzięki!

Jak się zachowuje świeża skała AF po zamianie? Jakieś okrzemki na niej wychodzą?

Jaki ma kolor?

Skała jest biała, na początku jest okrzemek a później jest delikatnie fioletowa.

Potem pewnie algi wapienne ale jeszcze nie uświadczyłam:)

Jeden kawałek tej skały miałam w akwarium już kilka miesięcy i miał ładny kolor.

Okrzemek to normalna sprawa, do klejenia skały została użyta też spora ilość Stone Fix.

LPSowe akwarium też jest w całości na tej skale.

P.S. Tak - Jestem kobietą i z akwariami walczę sama;)

Fox - w sumie dobrze, że napisałeś, że Mateusz robi testy bo może jak przeczyta to sobie przypomni, że już ze dwa miesiące nie robił :) Za karę go usunę z tytułu wątku:p

Jeszcze ciekawostka znaleziona przy okazji szperania w zdjęciach.

Koral z ostatniego zdjęcia w ostatniej aktualizacji po przyjeździe do mnie wyglądał tak:

4970598_DSC07007ml.jpg

I dziś:

N5.jpg

Kolega mówił: Myślę, że coś z niego będzie:)

Też myślę, że coś z tego korala będzie:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora masz cyrkulatory ustawione ,pośrednio na acropory,czy raczej obok żeby najmocniejszy prąd nie tłukł polipami?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Real reef rock nie było okrzemek a też syntetyczna. Dlatego pytam bo zastanawiam się jakiej skały użyć w nowym zbiorniku.

Niestety RRR strasznie droga :(

Co do Twoich korali to przyznam że poziom hard :)

Zgłoszę się po porady już niedługo..


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego dazymy. :thumbup:

To duza satysfakcja, gdy koral w naszych zbiornikach zmienia sie na ladniejszy niz nabyty w sklepie lub od kolegi.

Debora, masz do tego smykalke, to trzeba Ci przyznac. :queen:

Czy moze znasz nazwe tej akropory ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora masz cyrkulatory ustawione ,pośrednio na acropory,czy raczej obok żeby najmocniejszy prąd nie tłukł polipami?

Cyrkulacje mam po bokach akwarium w kominie zewnętrznym a skały z koralowcami mam ustawione na środku.. więc nie tłucze bezpośrednio na nie a cyrkulacje chodzą na maksimum. Osoby, które mnie odwiedzają mówią, że mam lichą cyrkulację:)

Na Real reef rock nie było okrzemek a też syntetyczna. Dlatego pytam bo zastanawiam się jakiej skały użyć w nowym zbiorniku.

Niestety RRR strasznie droga :(

Co do Twoich korali to przyznam że poziom hard :)

Zgłoszę się po porady już niedługo..

Nie znam RRR więc się nie wypowiem:) Ja ze swojej jestem zadowolona - czekam tylko aż będzie miała kolor fioletowy:)

Dzięki:)

I do tego dazymy. :thumbup:

To duza satysfakcja, gdy koral w naszych zbiornikach zmienia sie na ladniejszy niz nabyty w sklepie lub od kolegi.

Debora, masz do tego smykalke, to trzeba Ci przyznac. :queen:

Czy moze znasz nazwe tej akropory ?

Dzięki wielkie Stani.

Acropora myślałam, że desalwii albo plana ale chyba nie bo coś mi się nie kładzie w talerz a raczej rośnie w kuleczkę:)

Więc czekamy aż podrośnie jeszcze:)

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.