Skocz do zawartości
Gość

[420] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium fajne ,ale piesek to mistrzostwo świata

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deb od 5 dni lrze chory, dzisiaj nawet juz bylo lepiej do czasubjak zobaczylem te fotki, chcesz zebysmy w depresje popadli??? Powoli zaczynam sie zastanawiać czy w ogole tutaj zagladac ehhh

Kolory piekne, moze zdradzisz co nie co jak to robisz i te polipy, czego one chca ze tak ladnie wylaza...

Akwa bomba ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam

Mistrzostwo Świata , ja Ty to robisz?

Pozdrawiam

Cieszę się, że się podoba.

Ja po prostu kocham to co robię - reszta jakoś się kręci:)

Za wystawianie takich zdjęć korali ,admin powinien dawac upomnienia . Moze to np mnie (akwa w planach ) doprowadzić do ciężkiej depresji i palpitacji włącznie z zawałem serca . ale mimo wszystko coś pięknego.

:)

Bajka. Jak jeszcze dorzucisz różową to dopiero będą zdjęcia.

Świetlówkę?

A nie widać jej? :)

Akwarium fajne ,ale piesek to mistrzostwo świata

pozdrawiam Jacek

No - to jest król mojego pokoju:)

Deb od 5 dni lrze chory, dzisiaj nawet juz bylo lepiej do czasubjak zobaczylem te fotki, chcesz zebysmy w depresje popadli??? Powoli zaczynam sie zastanawiać czy w ogole tutaj zagladac ehhh

Kolory piekne, moze zdradzisz co nie co jak to robisz i te polipy, czego one chca ze tak ladnie wylaza...

Akwa bomba ;)

:)Oj tam od razu depresja:)

Korale faktycznie chyba prawidłowo polipują :)

Przyznaję, że strasznie zaczęły wyciągać polipy od kiedy stosuje -NP Pro.

Można przyzwyczaić się. :)

Debora Ty też zrezygnowalas z piasku? Nieee...

Grzeniu - zauważam złościlości ostatnio już kilkukrotnie o zdjęciach macro, o fragmentach, o zbliżeniach:) Spoko:) Dla mnie jednak to jest najładniejsze i jak staje przed akwarium to właśnie szczegółom się przyglądam. Mam fioła na punkcie tych moich maluchów i wiem który polip w którą stronę ma się bujać :)

Zdjęcie całości postara się zrobić w weekend jak będzie chwilka wolna:)

Z piasku nie zrezygnowałam i nie planuję raczej rezygnować. Uczono mnie, że jest to ważny element w akwarium więc niech sobie leży.

Jak już wreszcie pozbędę się tego garbika któremu czasem odbija palma i macha ogonem po piachu to będzie super:)

Pozdrawiam,

Debora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu - zauważam złościlości ostatnio już kilkukrotnie o zdjęciach macro, o fragmentach, o zbliżeniach:) Spoko:) Dla mnie jednak to jest najładniejsze i jak staje przed akwarium to właśnie szczegółom się przyglądam. Mam fioła na punkcie tych moich maluchów i wiem który polip w którą stronę ma się bujać :)

Zdjęcie całości postara się zrobić w weekend jak będzie chwilka wolna:)

Z piasku nie zrezygnowałam i nie planuję raczej rezygnować. Uczono mnie, że jest to ważny element w akwarium więc niech sobie leży.

Jak już wreszcie pozbędę się tego garbika któremu czasem odbija palma i macha ogonem po piachu to będzie super:)

Pozdrawiam,

Debora.

Debora to są bardziej rozterki niż złośliwości ale zgadza się. Drażni mnie w kółko pokazywanie przez wszystkich cm kikucików w super makro a często prosto po zakupach :) Twoje są naprawdę super i zawsze je oglądam i już nie są takie małe. Też lubię patrzeć na szczegóły a jeszcze bardziej na pięknie zaaranżowane ekosystemy, dlatego często piszę o zdjęcia całości.

:) a z tym bujaniem polipów to już fetysz.

Dobrze że nie rezygnujesz z piasku ( patrz wyżej ) i myślałem że masz jedną białą świetlówkę. Swego czasu świeciłem 2 a potem 3 świetlówkami różowymi i reszta niebieskie tak jak zalecają w ZeoVicie 2-4 i długo mi się podobało ale ostatnio idę w barwy cieplejsze bliższe HQI , tak chyba dla odmiany. Łatwiej jest przy takim świetle zrobić zdjęcie całości , tak mi się zdaje :)

Czekam na zdjęcie całości na pewno będzie pięknie. Nie byłem, nie widziałem i muszę wierzyć na słowo.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrobiłam dzisiaj trochę zdjęć ale te spodobały mi się najbardziej więc dzisiaj tylko 2:)

gallery_14004_2363_52162.jpg

gallery_14004_2363_548628.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorki ostre jak brzytwa ;-)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolorki ostre jak brzytwa ;-)

Dzięki:)

Debora nie przeginaj.Po co Ci tak wybarwione spsy?

Oj tam oj tam:)

Jeszcze dwa zdjęcia pokazujące że coś tam u mnie rośnie:)

Tylko podmieniam baniaczki z ballingiem:p

gallery_14004_2363_429824.jpg

gallery_14004_2363_733965.jpg

Debora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Duże piękne korale :) całość widziałem w jakimś innym wątku, ktoś wrzucił fotkę.

Sprzed kilku miesięcy:) Zrobię nową, zrobię:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora zrób całości fotkę ,żeby niektórzy eksperci Ci nie zarzucali ciągłego ,,DEBORYZMU'' . Bo pewnie ukrywasz las różyczek i innego badziewia na dnie .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe określenie " Deboryzm" :)

Podobne do Doloryzmu

Deboryzm- znalazłem w Wikipedii-,zadawanie sobie bólu fizycznego poprzez oglądanie pięknych korali i uznawanie tego za przeżycie wartościowe moralnie» • deborystyczny ...

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jakoś to wygląda:

3696020_Debora1ml1.jpg

3696002_Debora3mlm.jpg

3696028_Debora2ml.jpg

Pozdrawiam,

Debora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem chyba jednym z najbardziej zgorzałych fanów.

Myślę że za rok nie będę mógł patrzeć na ten piękny zbiornik ( z zazdrości ) :) , zapowiada się Mistrzostwo Świata.

Dlaczego powyjmowałaś LPSy i dlaczego straszysz ryby? :)

Zdjęcie od przodu, pierwsze - kosmos.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, można wiedzieć czym robisz zdjęcia ? kolory bajka ! :thumbup:


Pozdrawiam

M.B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zdjęć to balans bieli niewłaściwie ustawiony i przez to kolory nie do końca prawdziwe. Co nie przeszkadza docenić wielką pracę oraz wiedzę i umiejętności właścicielki patrząc na kondycję korali. Można się zatracić w poczuciu, że to takie łatwe i każdemu łatwo przyjdzie.

grzeniu: myślę, że już dziś akwarium wielu akwarystom spędza sen z powiek ;)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez komentarza ;) Brak mi slow ;)


Cross my path of life and you will find only DEATH...

6d169f8bf8373f2c26918ed260120659u191a864.png

270 + 154 + ATI 8x39w + BM 3.5 + DCT 6000 + 2x RW8 + RW8 (Tunze Rock) + WP25 + Dolewka TMC + Marine Doser ETC...

Aquaforest (PRS) + DSB + Refugium + LS 9kg + DR 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jestem chyba jednym z najbardziej zgorzałych fanów.

Myślę że za rok nie będę mógł patrzeć na ten piękny zbiornik ( z zazdrości ) :) , zapowiada się Mistrzostwo Świata.

Dlaczego powyjmowałaś LPSy i dlaczego straszysz ryby? :)

Zdjęcie od przodu, pierwsze - kosmos.

Dziękuję grzeniu.

Te zdjęcia to wiesz... special for You:)

Lps... jest jeden:) Ale ta goniopora też zniknie:)

W moim akwarium Lps były bo były, żyły bo żyły - nie mogę powiedzieć bo ładne ale... zobaczyłam, że mogą być milion razy ładniejsze dlatego tydzień/dwa przyjedzie nowe szkiełko dla nich:) Już mam wszystko skompletowane - tylko czekam:)

Strasznie lubie sps, strasznie lubię lps ale myślę, że zdecydowanie lepiej czują się osobno - i jedne i drugie.

Spróbujemy z tymi LPSami - wydają mi się być bardziej wymagające od sps.

Ryby - no jakoś nie lubią pozować:)Podchodzę do nich jak dziewczynka z avatara i zmykają:)

Jakoś nie mam serca do nich - zawsze zapominam o rybach i zdecydowanie trudno im zrobić zdjecia:(

Witam, można wiedzieć czym robisz zdjęcia ? kolory bajka ! :thumbup:

Sony nex vg10e

co do zdjęć to balans bieli niewłaściwie ustawiony i przez to kolory nie do końca prawdziwe. Co nie przeszkadza docenić wielką pracę oraz wiedzę i umiejętności właścicielki patrząc na kondycję korali. Można się zatracić w poczuciu, że to takie łatwe i każdemu łatwo przyjdzie.

grzeniu: myślę, że już dziś akwarium wielu akwarystom spędza sen z powiek ;)

Dziękuję. Jeśli można wiedzieć - które kolory nie są prawdziwe? Wydaje mi się, że z balansem bieli udało się idealnie i z oddaniem kolorów prawie też:)Oczywiście - na żywo zdecydowanie ładniej ( :blushing: ) Ale może kiedyś opanuje robienie zdjęć:)

Bez komentarza ;) Brak mi slow ;)

:) Też dzięki!:)

Pozdrawiam,

Debora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robienie zdjęć w akwarium to nie jest łatwa sztuka, wynika to z właściwości fizycznych powietrza szkła oraz wody. Następna sprawa to balans bieli oraz najgorsza to dopasowanie na nieskalibrowanym monitorze. Ja u siebie widzę cienie w kolorach niebieskim i fioletowym, a powinien być szary. Najprostszym sposobem jest zakup karty szarej i zrobienie zdjęcia karty pod wodą jako wzorca i kolejne poprawiasz do właściwej kolorystyki.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dzisiaj jedno zdjęcie żółtej kruszynki:)

gallery_14004_2363_299843.jpg

Debora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.