Skocz do zawartości
marko12

Xenia zarasta zbiornik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Xenia zarasta mi zbiornik. czy macie jakiś sposób żeby ją wytępić? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sposob wyplew ile mozesz z mila checia przyjme:D


200x80x80 low tech,,pompa jebao 15000l/h,,cyrkulacja 2x maxspect gyre fx 280,,odpieniacz reef octopus 5000,,lampa blau luminia 1080,,obsada lps i miekkie (Wszyscy jestesmy psychiczni lecz nie wszyscy zdiagnozowani)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Xenia zarasta mi zbiornik. czy macie jakiś sposób żeby ją wytępić? Z góry dziękuję za pomoc.

Dolaczam sie do pytania wbrew pozorom temat poważny . :mellow:

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzućcie jakieś fotki jak macie zarośnięte, z ciekawości bym zobaczył bo u mnie nie chce rosnąć dziadostwo ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sie chetnie dowiedzial co robicie ze tak rosnie, bo u mnie nie chce, jak to mówią macie kryzys urodzaju.

Powodenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diademę xeniożercę... Skałkę z kilkoma polipami opędzlował zanim znalazłem chwytak żeby go przepędzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie diadema żarła briareum...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj szlaufem z rurką odessać, tą rurką podrap ją przy skale odnóżu i possij rurę powinna się oderwać przy okazji np podmianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim akwarium po włożeniu szczepek utrzymywały się tylko kilka dni. Może aurigia podjadała? Po włożeniu do sumpa przynajmniej są i nie marnieją.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pincetą próbowałeś? Mozesz przecież oddać, sprzedać bądź wywalić do ubikacji :)


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz zoa to wpusc brzydala. U mnie wykosil najpierw apitazje, pozniej cala xenie nastepnie zoa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iodine, xenia lubi Jod.

Moim zdaniem to jakiś mit. U mnie na początku Xenia marniała, zacząłem dodawać jod i nic nie pomagał. Później przestałem dozować, uznałem że już po Xenii. Nagle ni z tego ni z owego zaczęła rosnąć i teraz zaczyna powoli być problemem.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jakiś mit. U mnie na początku Xenia marniała, zacząłem dodawać jod i nic nie pomagał. Później przestałem dozować, uznałem że już po Xenii. Nagle ni z tego ni z owego zaczęła rosnąć i teraz zaczyna powoli być problemem.

Zgadzam sie z tym jodem. Tez dodawalem, rico zaczely tylko gorzej wygladac, na xenie nie dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kiedy ją przyniosłem to rozrosła się trochę (w sumie fajnie wygląda) a potem przestała i od tamtej pory stop, ani lepiej ani gorzej :)

Edytowane przez PrzemasLKR (wyświetl historię edycji)

180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś mieszka w pobliżu Raciążka i chciałby xenie to zapraszam. W zamian chętnie przyjmę inne korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu z xenią. Potrafi pokazać się z drugiej strony zbiornika, ale przy ręcznym wyrywaniu odchodzi od skały i już w tym miejscu się nie pojawia więc nie ma żadnego problemu z utrzymaniem jej w konkretnym miejscu zbiornika. Przy wyrywaniu trzeba mocno złapać paznokciami, żeby się nie ślizgała. Polecam jednak takie rękawiczki do czyszczenia kubków odpieniaczy wykonane z szorstkiego materiału. Kiedyś dostałem od lufta ( dzięki luft, bo to jest rewelacja przy czyszczeniu :) ) i teraz robię to od czasu do czasu z użyciem tej rękawiczki.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj szlaufem z rurką odessać, tą rurką podrap ją przy skale odnóżu i possij rurę powinna się oderwać przy okazji np podmianki.

Polecam ten sposób. Można kontrolować kolonię.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę problemu z xenią. Potrafi pokazać się z drugiej strony zbiornika, ale przy ręcznym wyrywaniu odchodzi od skały i już w tym miejscu się nie pojawia więc nie ma żadnego problemu z utrzymaniem jej w konkretnym miejscu zbiornika. Przy wyrywaniu trzeba mocno złapać paznokciami, żeby się nie ślizgała. Polecam jednak takie rękawiczki do czyszczenia kubków odpieniaczy wykonane z szorstkiego materiału. Kiedyś dostałem od lufta ( dzięki luft, bo to jest rewelacja przy czyszczeniu :) ) i teraz robię to od czasu do czasu z użyciem tej rękawiczki.

Ta xenia od Ciebię rośnie jak szalona :thumbup: . Wpadnij i pokaż jak rwać bo prędzej połamie paznokcie. Próbowałem rwać pęsetą, paznokciami ....zębami się boję. Nijak się nie chcę oderwać od skały. Ostatnio jak byłeś sam się zdziwiłeś jak się rozrasta ....to zapraszam teraz z tą rękawiczką.

Edytowane przez remkowski (wyświetl historię edycji)

Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię to się umówimy. Przyjadę z tą rękawiczką :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mało tego, że rośnie jak koks na syntholu to jeszcze dolabella robi non stop przemeblowanie. Praktycznie co drugi dzień widzę kolejne szczepki xenii w innych zakamarkach akwarium. Jeśli ktoś chce to się podzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z miłą chęcią przyjmę trochę xeni ale tylko i wyłącznie wysyłka wchodzi w grę oczywiście wszystko opłacę


. a7f3bc6eb415c27ad9e2273b9a6081abu678a604.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.