Skocz do zawartości
Koralowa

Żona dla męża, czyli babskie 63L :)

Rekomendowane odpowiedzi

Komory będą zrobione z pasków z plexi dociętych na wymiar.

W głównej ściance działowej między akwa a panelem wytnę pasek i wkleję grzebień, który kupię. To chyba najlepiej wyjdzie wyglądowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie.. moja żona to umie.. marudzić jedynie :p


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło ładne lustro :D wszystko się odbija hehe, ale jest równiusieńko i piękna czerń prezentuje się świetnie. Z prawej strony jest trochę cienia i wdać, że jest ekstra. Plexi jest już do odebrania, nie wiem czy dzisiaj się wyrobię z jej odbiorem, ale jutro na pewno. Dzisiaj wjedzie ocet na szybę bo są ślady po wodzie. Akwarium było kupione jako używane i niestety poprzedni właściciel niezbyt dbał o szyby, strasznie je porysował :/ ale to wyszło dopiero u nas w domu po zakupie. Kupiłam je zasyfione tragicznie i zakamienione, jednak cena była przyzwoita bo dałam 100zł za całość :D W domu miałam statecznik 2x24W, kable i odłyśniki. Pokrywa ma nowe życie i nowe oświetlenie za free :)

IMG_1467.JPG

IMG_1468.JPG

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotnij jeszcze kawałek pleksy na osłonę świetlówek żeby woda bezpośrednio nie pryskała, kup jedną świetlówkę led rgb sterowaną pilotem - koszty niewielkie, ale efekt powalający. Zobaczysz że będzie warto. Możesz też - przyda się na pewno - wstawić dwa wentylatory w pokrywę - jeden wyciągający, drugi dmuchający - inaczej zagotujesz zbiornik. Sterowanie nimi możesz zrobić z timera i termoregulatora.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Właśnie myślałam nad chłodzeniem i coś pokombinuję. Z tylu pokrywy mam takie krateczki/wywietrzniki to mogę wstawić. Pokrywa ma otwieraną pokrywę z przodu i z tyłu niezależnie to jeszcze to można jakoś wykorzystać. To mi się podobało w tym zestawie, że pokrywa jest dość fajnie przemyślana a nie zamkniety kawałek tworzywa i mały lufcik do karmienia, a jak trzeba coś zrobić w akwa to pół obudowy jest do demontażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się to wszystko udaje ukryć przed mężem:) Ładnie to wygląda.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pasek nie zdajecie sobie sprawy co jeszcze można ukryć przed mężem :thumbsup:

,


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę :thumbup: ale przerobienie słodkiego na morskie przy mężu który ma pojęcie dla mnie wydaje się bardzo, bardzo trudne:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelecja, akwarium, zaangażowanie, wykonawstwo i pomysł na prezent :D kobietki potrafią :)

Apropos fajny pomysł kolega podsunął z tym led rgb, chyba podkradnę :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat zostało mi trochę ledów i sprzętu z regału dla ptaków, który jest oświetlony taśmami.

Carolin, Twój wątek też przeczytałam cały :D rewelacja!

EDIT:

Tadaaaam! Czy taki panel jest ok?

jvsystmnqiyb.png

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej komorze od góry:

-3 cm gąbki, reszta siporax i matrix - pół na pół - w b. luźnym woreczku - żeby łatwiej wyciągać.

Druga komora - wpływ wody od dołu, wylot podwójną przegrodą (wlot z dołu, wylot górą), w środku grzałka i odpieniacz - pamiętaj że odpieniacz będzie wystawał ponad poziom wody - żeby nie wszedł w kolizję ze świetlówkami. W trzeciej komorze pompa i dolewka.

Pomyśl nad zasłoną świetlówek - inaczej w ciągu miesiąca - dwu stracisz zauważalną ilość światła a przy dwu świetlówkach, nie masz go za duzo.

No i myślałaś nad świetlówką RGB ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przerwy pod i nad przegrodą wystarczą takie ok 2cm? Zrobię obudowę z plexi przy świetlówkach.

Czyli mogę zacząć działać z robotą!

1wb57xu1e9td.png

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można pozazdrościć takiej żonki dla mojej akwarium to tylko niepotrzebna wilgoć w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie bym powiedział, tylko sprawdź sobie na jakimś kalkulatorze minimalną szerokość spływu dla pompki którą masz. Dwa cm powinny wystarczyć, choć dla pewności daj 3 albo i 4 nic na tym nie stracisz a będziesz pewna że nie będzie wąskiego gardła. Sprawdź sobie jeszcze ile miejsca Ci potrzeba na kubek odpieniacza - żeby wszedł pod klapę.

Czym będziesz to sterowała ? Może by pomyśleć o jakimś sterowniku ? Zabezpieczy całość no i przy zmianie na większe akwarium będzie jak znalazł, a można taki kupić już w granicach 300 zł.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:))) W akwarium poziom wody może Ci się podnieść tylko o objętość komory pompy, a w panelu, tylko i wyłącznie do poziomu wody w akwarium. W tym systemie woda może się przelać jedynie jak by była dolewka. Ale przed tym można się zabezpieczyć.

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl, może zasadnym było by np. założyć wydajniejszą pompę, puścić wylot przez całe akwariuk na drugą stronę, rozgałęzić locline (na przykład), no i mieć obieg i cyrkulacje na jednej pompie.... Rurę na upartego możesz puścić po dnie, pod piachem, tylko przeanalizuj takie kwestie jak demontaż i montaż pompy. Oraz, może uwzględnij kawałek wężyka silikonowego na wylocie pompy - wydatnie zmniejszy wibracje :)

Myślę że wszystko to dostaniesz np. w rybce, w Markach.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silikonem nie skleisz plexi do plexi :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł i super wykonanie :clap:

Co do panelu to miałem bardzo podobny w swoim 64l

Proponuję w pierwszej komorze od samej góry zaraz pod grzebieniem założyć koszyk z watą (dwa kawałki grzebienia złożone w literę V, grzałkę i odpieniacz.

Komora nr 2 siporax

Komora nr 3 pompa (ja miałem Aquael MK 650 do MiniKani, który wisiał na sylikonowym wężu zupełnie niesłyszalny

Szczeliny między przegrodami 2cm spokojnie wystarczą.

Przy wklejaniu pleksi do szyby oklej je taśmą wtedy będzie fajna fuga która musi dość mocno zachodzić na pleksi .

Pleksi z pleksi najlepiej kleić klejem Acrifix 1S 0116 lub podobnym.

Powodzenia :thumbup:


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plexi do plexi będę kleić klejem do tego typu tworzyw, ale plexi do szyby chyba raczej nie mam zbytniego wyboru :)

Widzę, że co osoba to pomysł na panel :) i co tu wybrać! Chyba zostanie tak jak jest obecnie, chociaż pewnie jeszcze zmienię ustawienie. W praniu najlepiej wychodzi hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plexi do szyby da rade przykleic tylko daj silikon do okola klejonego elementu plexi.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać będę w weekend bo jednak nie wyrobiłam się dzisiaj czasowo :(

W weekend pojadę do rybki w Markach i kupię grzebień, pompkę, rurkę i wylot. Ach i siporax... Ogólnie w wekeend wszystko powinno być sklejone i zamontowane, tak żeby został do zakupu odpieniacz, nad którym się zastanawiam. Wtedy można na czillu odpalać akwa i niech sobie dojrzewa. W gratisie dostanie mini lampę UV jak wejdzie na wysokość :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.