Skocz do zawartości
Koralowa

Żona dla męża, czyli babskie 63L :)

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

jakiś czas temu pisałam temat o Sera Marine Cube, jednak ten temat odpłynął i już akwa nie mamy ze względu na przeprowadzkę do mieszkania przejściowego. Obecnie mieszkamy w mieszkaniu, w którym już troszkę jesteśmy i na razie tu zostaniemy aż nie powstanie coś naszego :)

W lutym mój mąż ma urodziny. Tęsknimy za naszym morskim, które sprzedaliśmy i tego żałujemy, ale wyjścia nie było. Znalazłam mój stary zestawik, który był zestawem słodkowowdnym. Jednak mam taki cichy plan aby przerobić zbiorniczek na małą kroplę morszczyzny, w ramach niespodzianki/prezentu. Mąż myśli, że chcę postawić słodkie, więc nie wykazuje zainteresowania moim przestawianiem mebli i szorowaniem akwa.

Co mamy teraz:

- zbiornik 60cm szeroki, 30cm głęboki i 35cm wysoki

- grzałkę

- pokrywę, którą przerobiłam na 2x24W T5 z odbłyśnikami (wszystko jest obecnie na JUWELu), było 11W T8 :/

Co chcę zrobić:

- pomalować szybę z zewnątrz czarną farbą z tyłu i prawy bok

- wkleić czarny panel w prawym rogu, ustawiając wlot na końcu panelu, a wylot zrobić przy przedniej szybie

- dodać dodatkową pompę cyrkulacyjną

- świetlówki zmienić na 2x24W T5 oczywiście o dwóch temp barw. aktyniczne

- żywa skała

- żywy piach

- zoasy, xenia itp, krabiki, ślimaczki, krewecia

Widziałam fajne aranżacje tego litrażu na forum i jestem zachwycona. Proszę pomóżcie! Jaki odpieniacz i czy macie jakieś rady w sprawie panelu. Oczywiście będę się kierować tym co wyszperam w DIY czy technice.

Stan obecny na świetlówkach DAY light.

IMG_1464.JPG

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie malować a coś dokleić :) i tylko z tyłu, panel zasłoni resztę

odpieniacz .. taki żeby się zmieścił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby z zewnątrz nie było widać sajgonu w panelu :D ja jednak wolę malować bo nie lubię jak mi woda wpływa między tło a szybę :D a farbę łatwo zdjąć. Jakiś malusi odpieniacz muszę znaleźć, najlepiej w kwadracie, prostokącie, pompkę "pchającą" do panelu mam.

Tak myślę z jakiego tworzywa zrobić ściankę panelu...

Co z oświetleniem, będzie ok 2x24W T5? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lampy 48W na 60L powinno wystarczyć

na alledrogo mają plexi na wymiar - tną laserem - wystarczy podać wymiary .. i dokupić klej :)

odpieniacz ... nie śmiem radzić ale .. Resun SK-300 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł przedni mąż będzie zapewne zachwycony trzymam kciuki i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w szklanym nie mam koncepcji jak zrobić wlot i wylot :D patrzę na plexi w Warszawie, to bym od razu podjechała i pokazała co chcę uzyskać. Kiedyś w godzinkę mi panowie docięli nietypowy wzór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie nie - "przednia" z plexi - tak z 4mm

a działowe wewnątrz panela szklane - mozna i z plexi i wogóle skleić całość w jakąś wyjmowaną "skrzyneczkę"

tyle że na oko to jakieś 150zł+

po prostu działowe szklane będą sporo tańsze - "byle szkalaż" (bez obrazy) weźmie z 5zł za sztukę (ze szlifem - opieram się na ostatnim zakupie małej szybki 35/30cm do drzwi - właśnie 5zł mnie kosztowała)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3rg6d1v974ag.png

Wersja druga, która poprawna?

s2rzrw6ld700.png

Czy to się nadaje? Taki rysunek mi wyszedł. Tak bym chciała to ustawić. Szerokości komór dostosowałabym do wielkości sprzętu. Co zmienić?

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie skomplikowany ten panel jak na takie maleństwo. Wlot do komory pompy powinien być zrobiony od góry bo tak jak teraz to w razie niższego poziomu wody pompa wypompuje ci wodę z dwóch ostatnich komór. Dodatkowo pierwsza komora ta z odpieniaczem lepiej było by żeby przelewała się górą bo w ten sposób zapewnisz sobie stały poziom wody co znacznie ułatwi regulacje odpieniacza. Komora na samą grzałkę moim zdaniem to marnotrawstwo miejsca. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag, niekoniecznie wartych uwagi :) Ja bym zrobił trzy przedziały w panelu.

Pierwszy na siporax/matrix i koniecznie gąbka na wierzchu - żeby na 100% zatrzymała cały mechaniczny syf - inaczej będzie się odkładał w ceramice i problem gotowy... W drugiej komorze odpieniacz i grzałka - do trzeciej przelew górą, przegroda podwójna - wlot dołem, wylot górą i w trzeciej pompa. Wylot bym zrobił z drugiej strony zbiornika - większa pompa mogła by jednocześnie i za cyrkulację robić - puścisz na dwa wyloty i będzie Ok. Dodatkowo gąbka na wlocie w pierwszej komorze zabezpieczy przed wlotem życia do dalszej części panelu. No i łatwo zrobić potem dolewkę automatyczną.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym w ogóle zrezygnował z odpieniacza w tym akwarium i robił tylko systematyczne podmiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

3 komory :

1 - media (gąbaka na górze - jak mówi @dale - obowiązkowo)

2 - odpieniacz

3 - grzałka i pompa razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie robił panelu filtracyjnego, tylko kupił odpieniacz Tunze 9001 oraz dolewkę automatyczną bo bez tego odpieniacz może szaleć. Szkoda miejsca na panel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myślałam o kaskadzie. Może to jest dobry pomysł? Dostosuje sobie pokrywe do kaskady. Tylko jednak jakos mi się panel podoba bo nie lubie jak widac sprzęt.

Dwie opcje:

1) kaskada - dramat jak dla mnie wizualny i trzeba niszczyć pokrywe

2) panel 3 komorowy - podobają mi się panele, mężowi także, tylko mam problem z projektem, ale zaraz coś pokombinuję

Dzięki serdecznie za wszelkie rady :D czekam na jeszcze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka w komorze pompy nie jest najszczęśliwszym pomysłem - co będzie jak się włączy, a pompa wypompuje zbyt dużo wody :( ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Aż miło popatrzeć.. :)

Farba schnie, czyściutko porządnie a podobno kobiety mają 2 lewe ręce do takiej roboty?

Osobiście choć nie wiem jak bym uważał na pewno zapaprałbym cały dywan i okolice także jestem pod wrażeniem.

Pozdr,


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko mi kapnęło przy otwieraniu puszeczki, ale szybka akcja z rozpuszczalnikiem dała efekt braku plamy :D

Wszystkie meble w domu (składanie), gładzie, malowanie i fragmenty ozdobne z tapet też robiłam sama, więc mam doświadczenie ^^

Wyschło już całkiem ładnie, więc za godzinkę warstwa ostateczna.

Przemyślałam panel i faktycznie ustawienie jest błędne, pompka zassie wodę z dwóch komór i w pozostałych nie będzie wody.

Zamówiłam ściankę wewnętrzną z czarnej plexi, oraz przedziałki.

Patrzę też na pompy obiegowe i zastanawiam się czy Hydor Pico 800 będzie dobry:

  • Wydajność: 750 l/h
  • Wysokość podnoszenia: 40 cm

Edytowane przez Koralowa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce swoje 3 grosze, bo mam malenstwo tych rozmiarow na Resunie sk300. Po tuningu, ktory zajal 5 minut pieni az milo. Wg mnie warto :)

Fajny pomysl na prezent, brawo! :)

- Areyka nadaje mobilnie -


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz zrobić przelew do panelu? Dokleisz paski szkła na akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.