Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Będę wdzięczny za pomoc w kompletowaniu sprzętu. Przyznam się że od jakiegoś czasu czytam, analizuje, analizuje i czytam i coraz mniej wiem. :smiling: Co do obsady akwarium wielki znak zapytania dlatego sprzęt chciałbym skompletować taki żeby był uniwersalny.

Akwarium będzie 100x50x50 + sump 80L

Poniżej przedstawiam nad czym się zastanawiam i z czym mam dylemat.

1. Odpieniacz

Blau Scuma IT 150 lub Deltec MCE 600 (obstawiał bym ten)

2. Lampa spodobała mi się ZETLIGHT QMAVEN 6600 - 200W

3. Cyrkulacja

Tu zastanawiam się czy warto brać pompy sterowalne czy nie.

Przykładowo 2xJebao RW-4. Czy ewentualnie jedna sterowalna a druga nie.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro robisz sump to czemu odpieniacz zewnętrzny? Do sumpa zobacz Deltec AP 600 lub APF 600

2x RW-4 będzie mało, weź jedną RW-8 powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie inny Deltec - SC 1350 lub mocniejszy 1455 - wszystko zależy tez od tego jak planujesz sumpa.

2 RW4 będzie za mało ale jak chcesz mieć małe falowniki to pozostań przy nich - później dołożysz RW4 to tego lub RW8 - wszystko zależy jakie korale będzie miał i jak je poustawiasz - mniejsze falowniki łatwiej poustawiać i wyregulować na nich moc - minus to taki że jest to droższe rozwiązanie

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kroczek a jak z tym Deltec - SC 1350. Zadowolony jesteś z niego?

Sump będzie prosty trzy-komorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich wymiarach planujesz sump, 3 komora to dolewka?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w stanie Ci jeszcze powiedzieć :( - ja w panelu jeszcze mam miniflotora bo mi się przebudowa opóźniła i w sobotę dopiero będę komory w panelu zmieniał tak aby umieścić tam tego Delteca


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich wymiarach planujesz sump, 3 komora to dolewka?

Sump będzie 50x40x40. Trzecia komora dolewka i powrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym osobiscie polecal bardziej to w podobnej cenie - Reef Octopus - Odpieniacz PS-1000INT, jak dla mnie bardzo wydajne odpieniacze

Odradzam odpieniacze z wewnętrzną pompą, deltec bardzo dobra i sprawdzona marka, ale serwisowanie odpieniaczy z wewnętrzną pompa to jest mega kara, chyba ze ktoś kwasuje bez rozkręcania :alien:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do odpieniacza to na targowisku Stani shurana wystawil....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Percnon ale ten 1350 się rozbiera w 2 sekundy cały, z dostępem do wszystkiego. 2 dni pracy i jest super a nawet za super chyba..., ale to powiem za kilka dni


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz to widze wiec nie bede komentował jak działa. Jestem zdania ze pompa spieniająca powinna byc jak najblizej komory odpieniacza, natomiast górna cześć w kształcie stożka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.