Skocz do zawartości
lapsiak84

Czy to już katastofa? Dino?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

łapy tak

rurka czy odmulacz - raczej nie - chyba że 10x dziennie :)

jak pisałem ja ssałem 2-3x w tygodniu rurką - łap nie wsadzałem ... od pół roku :p dłuuuga pęseta i kijek bamus dają radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pisal o wkladaniu lap do akwa??

Dluga rura pcv zalatwia sprawe

dlino nie jest tak przyklejone do podloza jak bryomenda, nie trzeba skrobac

Nawet jesli mialbys wkladac ( czystą!!!!) lape do akwa wydaje mi sie to bardziej rozsadne niz lanie wody utlenionej

To co napisal kolega bober ominalem bo to podstawa tej operacji

Jednakze jak przestaniesz podmieniac wode jedyne co ci zostanie do ustabilizowania parametrow to idealna woda po RODI

KH PH oczywiscie mozesz podniesc specyfikami ale to bedzie prawdopodobnie jednorazowe i zostanie tak jak potrzeba


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmiezyłem KH jest na poziomie 12 czy to może być przyczyną Dino?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią bym zaczął metodę na wodę utlenioną ale gdzie nie czytam na forum to wszystkie tematy jakby ze środka wyrwane i nie iwm jakie dawki i jak to stosować bo wszędzie piszą tak mądrze, że ja się gubię a jestem totalnym nowicjuszem i nie wszystki pojęcia kumam. Chciałbym, żeby mi ktoś rozpisał dawkowanie łopatologicznie. Zbiornik 100 L netto ile dni lać jakie dawki co jaki czas itp. Czy każda woda utleniona się nadaje ? mam taką:

Wątek walkera o wodzie utlenionej poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz niedawno zalany zbiornik to takie dino jest normalnym stanem rzeczy, więc walkę z plagą ograniczył bym do naturalnych zabiegów, zmniejszenie oświetlenia,karmienia jeśli coś tam masz , można zaciemnić zbiornik na 48h i wywalić wężyk wdpieniacza na zewnątrz , chemię bym sobie darował , przy tak świeżym zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz na tyle oddalic rurke od piachu zeby go nie zasysac , oczywiscie jakas mala czesc piasku na bank zazsiesz ale tylko za pierwszym czy drugim razem ,...

Właśnie odnośnie tego piach, jeśli go wyciągam dosyć dużo to po wypłukaniu i wysuszeniu nadaje się do czegoś jeszcze? Czy już raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odnośnie tego piach, jeśli go wyciągam dosyć dużo to po wypłukaniu i wysuszeniu nadaje się do czegoś jeszcze? Czy już raczej nie?

A po co suszysz piach? Oplucz i wrzuc spowrotem do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie pH do 9 na parę dni połączone z odsysaniem daje efekty. Przerobilismy to w hodowli AF. Jako że nie masz spsow powinno przejść bezboleśnie. Tropic Marin jest solą dość bogatą (bardzo dobrą ale nie do takiego zbiornika jak Twoj) wiec przy podmianach dodatkowo pokarmiasz Twoją plagę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie pH do 9 na parę dni połączone z odsysaniem daje efekty. Przerobilismy to w hodowli AF. Jako że nie masz spsow powinno przejść bezboleśnie. Tropic Marin jest solą dość bogatą (bardzo dobrą ale nie do takiego zbiornika jak Twoj) wiec przy podmianach dodatkowo pokarmiasz Twoją plagę...

Sól Tropic Marin nie jest chyba aż tak bogatą solą za jaką się ją powszechnie uważa. Świadczą o tym chociażby wyniki ostatniego testu soli morskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratunku !!! Dziś mija 15 dzień H2O2. Dino jakby zaczęło bieleć ale od spodu. Wczoraj już jakby było jego mniej. No i postanowiłem ściągnąć po raz kolejny. Odciągałem 1-2 razy w tygodniu. Baniaczek wczoraj wygladał już ślicznie. A dziś !!! O zgrozo !!! Jest jeszcze gorzej niż było. Podmian nie robię już ponad dwa tygodnie. Świecę tylko niebieskim. Białe 30min dziennie. Czy to napewno jest dino ??? Co robić ???

post-23929-0-86621200-1422561929_thumb.jpg

post-23929-0-40876100-1422561937_thumb.jpg

post-23929-0-14732500-1422561942_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygląda to za dobrze,chyba wystartowałeś w przyspieszonym tempie,pażdziernik?jeśli zaczynałeś od zera dopiero teraz mógłbyś próbować zasiedlać rybami i koralami, a tam już wszystko jest?

Jesli masz taką możliwość ryby wyłów,piach wywal, zwiększ cyrkulację na skałę,korale w spokojniejszy nurt ,t5 tez służą gloniskom w niedojrzałym akw.zrób sobie oświetlenie(tymczasowe?) z chip leda,to parę groszy,żadnej chemii nie lej i walcz przede wszystkim usuwając mechanicznie i czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino. Dino :( - ja bym wlał Agea X ale widzisz tu wszyscy są przeciwnikami chemii więc Ty decyduj... - tylko ewentualnie przed wlaniem zastanowił bym się nad wyjęciem ze zbiornika rozgwiazdy bo reszta powinna wytrzymać. Tylko jak się zdecydujesz na Algea X to wszystko dokładnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu

p.s.

nie boisz się o korale mając Diademe?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino. Dino :( - ja bym wlał Agea X ale widzisz tu wszyscy są przeciwnikami chemii więc Ty decyduj... - tylko ewentualnie przed wlaniem zastanowił bym się nad wyjęciem ze zbiornika rozgwiazdy bo reszta powinna wytrzymać. Tylko jak się zdecydujesz na Algea X to wszystko dokładnie z zaleceniami producenta zawartymi na opakowaniu

p.s.

nie boisz się o korale mając Diademe?

Nie kolego. Nie boję się :) smiga sobie aż miło a koralom nic nie robi.

Panowie i tu mamy siurpriz :) dzień 16 już bez H2O2 jeszcze skróciłem czas świecenia. Z Piachu znikło całkiem a ze skał ustępuje :) Może coś z tego będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i ja sie wtrace mialem takie bordowe gluty pelne powietrza wieczorem sie odrywaly i plywaly u gory zastosowalem chemiclean i aktynika przez 3-4 dni i poszlo ale mozliwe ze to dojrzewanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i tu mamy siurpriz :) dzień 16 już bez H2O2 jeszcze skróciłem czas świecenia. Z Piachu znikło całkiem a ze skał ustępuje :) Może coś z tego będzie :)

no to oby było już po :thumbup:


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

algae X to jest ostateczność, jeżeli dino zabija ci ryby i/lub korale wtedy nie masz wyjścia i stosujesz. Algae X najprawdopodobniej też ci coś zabije (przynajmniej u mnie zabiło zawsze nawet przy dawkach 50 % zalecanej). Dino jest kilkaset gatunków więc nikt nie poradzi ci w sposób który na pewno zadziała, każdy podaje ci tylko to co u niego zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tak jest ze wszystkim - każdy daje "swoje" sposoby walki czy też to co zadziałało u niego - u mnie Algea X się sprawdził po 4 dawce a jedyna strata to wężowidło ale to było moje ryzyko nie wyciągania go ze zbiornika - najważniejsze że walka u Piotra zapewne zakończona sukcesem


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zdecydowanie można nazwać to sukcesem, bo to co było a to co jest to jak niebo i ziemia. Jeszcze nie moge powiedzieć że w 100% zniknęło, ale zdecydowanie jest mniej o jakieś 90% i co najważniejsze nie rozwija się a raczej cofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i GIT :thumbup:


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie algeax poszlo...hehe. Rady z wywalaniem calego piasku i przenoszeniem ryb bo im dino zaszkodzi to chyba trochę przegięcie.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie algeax poszlo...hehe. Rady z wywalaniem calego piasku i przenoszeniem ryb bo im dino zaszkodzi to chyba trochę przegięcie.

masz racje to radykalne posunięcie ,tylko dla mnie większym przegięciem jest lanie chemii,no ale .....

powiedz mi czy taki środek działa selektywnie?śmiem wątpić,dlatego plaga powróci!

pojęcia nie mam skąd takie plagi,ja przy mojej ilości ryb już dawno musiałbym zginąc w odmętach dino,cyjano które przeszedłem bezboleśnie,moze dlatego że nie lałem na siłe w pośpiechu ,sklepowych bakteryjnych cudów, za ciężkie pieniądze a wodę z działającego ,dojrzałego akwarium w sporej ilości,ot tyle a może aż tyle.

Moim zdaniem ewidentnie kolega miał martwą wodę czyli jak zwał tak zwał po prostu zwykły gnój,dzięki pośpiechowi.

Cykl azotowy nie został zamknięty,ryby ,korale juz były i teraz czy przypadkiem korale nie potrafia zajadac sie takimi szczepami?aeroby w tych kosztownych buteleczkach to przetrwalniki jednego lub dwóch szczepów, ktore po prostu zdychaly lub nawet sie nie namnażały a jeśli sie namnażały zostawały pochłaniane,czytaj konsumowane.

Jeśli piach to DSB,ale tu tez jest nie za ciekawie,bo takie małe ustrojstwa w sumpach to co to jest? moc przerobowa żadna dla mnie dosłownie pic na wodę.

Taka warstewka piachu w akwarium niedojrzałym tylko potęguje problemy, jest pożywką dla patogenów Piach takowy tkzw. żywy to on dopiero może być w sensie pozytywnym ale za pól roku.

Istnieje chyba coś takiego jak zjadliwośc jednych szczepów w stosunku do drugich,wyłowienie ryb pomogło by o tyle, że nie zasiliłaby cyklicznie azotem wody ,czyli nie robiły by jeszcze większego gnoju a delikatne szczepy bakterii miały by szanse na, namnażanie ,kolonizowanie całego akwarium i cykliczne odnawianie populacji a kiedy to by nastąpiło, mogli byśmy się zacząć cieszyć że mamy tkzw.wzgledną równowage biologiczną ,bez takich niespodzianek która i tak w przypadku zbiorników morskich jest mocno naciągana (mowa o równowadze)bo jest tylko dobrze działającym systemem do podtrzymania życia a nie żadną równowagą

oj wróce do słodkowodnego,bo cóż to za akwarystyka kiedy względnym sukcesem jest to że posiada się ryby dla samego posiadania,chyba że :animier: , pływa wam tam narybek pokolcowatych,chetonikowatych,pomakantowatych,itd,itd,itd.....ech :thumbdown: bez sensu to wszystko

patrzeć jak pływają,żrą,pływają,czekają,żrą,pływają,czekają,starzeją ,czasem zdychają ,bez sensu :no

Edytowane przez blik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy algea dzial selektywnie.....? To pytanie do mnie? Ja tam nie wiem ale tego środka zawsze odradzam. U mnie mocno namieszał i było kiepsko.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.